Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

9 varovných signálov, že vám v tele chýba kolagén. Otestujte sa!

Trápia vás prvé vrásky, lámavé vlasy či boľavé kĺby? Možno vám chýba kolagén.

Trápia vás prvé vrásky, lámavé vlasy či boľavé kĺby? Možno vám chýba kolagén.

Inca Collagen - stavebná bielkovina Zdroj foto: Inca Collagen

Bolievajú vás kolená? Máte problémy s kĺbmi? Trápia vás prvé vrásky, celulitída, strie, nepekné pigmentové škvrny, krehké nechty či lámavé, rednúce vlasy? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, je veľmi pravdepodobné, že vám v tele môže chýbať kolagén, najdôležitejšia stavebná bielkovina v našom tele. Najmä, ak už patríte do vekovej kategórie 35+. Vysvetlíme prečo.

Kolagén nie je botox. Je to telu vlastná bielkovina.

Pod vplyvom reklamy niektorých salónov, ktoré kolagén oslavujú ako nový botox by sa mohlo zdať, že kolagén je pre naše telo niečím, čo mu prirodzene nepatrí. Opak je však pravdou. Kolagén je nielen telu vlastná, ale dokonca základná stavebná látka v našom tele! Práve táto vláknitá, vo vode nerozpustná bielkovina tvorí štruktúru našich kostí, chrupaviek, šliach a kĺbov, a dokonca až 70% všetkých bielkovín kože.

Prečo je pre naše telo dôležitý?

Kolagén v našom tele nefunguje len ako dôležitá stavebná bielkovina, ale aj ako dokonalý elixír zdravia. Kým ho máme v tele dostatok, vyživuje kĺby a svaly, a zásobuje živinami aj našu pokožku, vlasy a nechty. Jednoducho povedané, práve kolagén je v našom tele tým hnacím motorom, ktorý udržiava všetky tkanivá a kosti dokonale mladé, zdravé a pružné. Bohužiaľ, s pribúdajúcim vekom nám postupne ubúda, o čom svedčia aj mnohé varovné signály, ktoré k nám vysiela naše telo.

Chýba vám v tele kolagén? Otestujte sa:

  1. Je vaša pleť suchá, dehydrovaná, so sklonom k tvorbe vrások?
  2. Trápia vás pigmentové škvrny, kruhy alebo vačky pod očami?
  3. Trpíte bolesťami kostí a pohybového aparátu?
  4. Bolievajú vás kolená? Máte problémy s kĺbmi?
  5. Zle sa vám hoja zlomeniny, alebo pooperačné rany?
  6. Máte krehké, štiepiace sa nechty?
  7. Sú vaše vlasy lámavé a bez lesku? Majú sklon k zvýšenému vypadávaniu?
  8. Trápi vás ochabnutá pokožka, celulitída či nepekné strie?
  9. Máte viac ako 35 rokov?

Ak ste aspoň na dve a viac otázok odpovedali kladne, je pravdepodobné, že trpíte nedostatkom kolagénu. Nie je to nič neobvyklé, práve naopak. Čím sme starší, tým viac naše telo stráca schopnosť kolagén samo tvoriť. Po štyridsiatke ho už netvorí takmer vôbec, čo môže postupne viesť nielen k vyššie menovaným problémom, ale aj k zhoršeniu stavu kostí, svalov a úbytku chrupavkových tkanív. Čo je – najmä pre ženy – rovnako nepríjemné, nedostatok kolagénu môže výrazne urýchliť aj vznik prvých vrások, či obávanej celulitídy. Pokožka je zrazu nadmerne suchá, nechty sa lámu, vlasy padajú a strácajú lesk.

Malý zázrak pre vaše zdravie. Ako vám môže pomôcť?

Dobrá správa je, že si kolagén môžete pravidelným vnútorným užívaním doplniť, a urobiť tak to najlepšie pre zachovanie vášho celkového zdravia, pohyblivých kĺbov a pružnej pokožky bez známok starnutia. Pri pravidelnom vnútornom užívaní vám tento zázračný pomocník dokáže nielen vyhladiť drobné vrásky, ale aj zosvetliť pigmentové škvrny, či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov i nechtov. A nielen to. Výrazne zmierňuje bolesti kostí a kĺbov, pomáha zlepšiť ich pohyblivosť a účinne tak predchádzať výskytu degeneratívnych a zápalových ochorení pohybového aparátu. Aby však vo vašom tele skutočne fungoval tak ako má, je dôležité, aby ste ho užívali v tej správnej, pre telo prirodzenej forme.

Nie je kolagén ako kolagén. Vyberte si ten správny!

Nielen omladzujúce účinky kolagénu, ale aj jeho širokospektrálny vplyv na celkové zdravie sú také výrazné, že v posledných rokoch vyvolal skutočný boom na trhu. Zoženiete ho v tabletkách, krémoch, lekárňach či dokonca soláriách. Nie je však kolagén ako kolagén. Aby v našom tele účinkoval tak ako má, je nutné ho užívať v tzv. bio-aktívnej forme, teda vo forme, ktorú náš organizmus dokáže skutočne aktívne využiť. Bio-aktívny kolagén však v tabletkách nekúpite. Ten sa zatiaľ vyrába iba vo forme jednozložkového prášku, ktorý sa jednoducho rozpustí vo vode a vypije.

Inca Collagen - stavebná bielkovina Zdroj foto: Inca Collagen

Takým je aj Inca Collagen, nový unikátny bio-aktívny hydrolizovaný kolagén s obsahom 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Jeho jedinečnosť je nielen v tom, že je vysoko koncentrovaný (obsahuje až 3000 mg čistého 100% kolagénu v dennej dávke), ale aj v tom, že je má rovnakú molekulárnu štruktúru ako kolagén, ktorý vaše telo produkuje samo! Efektívne sa tak vstrebáva práve tam, kde vám v tele chýba, a dokonca stimuluje bunky, aby si svoj vlastný kolagén začali znovu vyrábať.

Nájdete v každej dobrej lekárni, alebo na www.incacollagen.sk.

NÁŠ TIP:

Ušetrite pri nákupe Inca Collagen až 8,30 €! Použite teraz zľavový kupón v hodnote 5€ a dopravu zadarmo. Kliknite na www.incacollagen.sk a zadajte zľavový kód: S22000001.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať