Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobré a zlé steroidy a ich vplyv na potenciu. Čomu sa vyhnúť?

Steroidy a erekcia – ako spolu súvisia? Ak vám ide o zdravý sexuálny život a prírastok do rodiny viac než o nadprirodzený prírastok svalovej hmoty, dajte radšej rýchly knokaut syntetickým anabolikám. Ešte než si prečítate prečo, tu je najprv rýchly prehľad, čo jednotlivé steroidné hormóny v našom organizme robia.

steroidy svaly Zdroj foto: Shutterstock.com

Aké druhy steroidov najviac ovplyvňujú ľudské telo?

Kortikosteroidy zabezpečujú metabolizmus cukrov a bielkovín, regulujú hospodárenie organizmu s minerálmi a vodou, zmenšujú zápal a tlmia bolesť. Tvoria sa v nadobličkách. Syntetické kortikosteroidy sa využívajú napríklad na liečbu alergií.

Pohlavné steroidy (androgény, estrogény, gestagén) súvisia s pohlavným dozrievaním a intímnym životom mužov a žien – určujú intenzitu libida, podieľajú sa na vývine pohlavných znakov, na menštruačnom cykle a na tehotenstve.

Anabolické steroidy spôsobujú rast svalovej hmoty a rozmach fyzickej sily. Patrí sem napríklad synteticky vyrobený mužský pohlavný hormón testosterón, ktorý často využívajú profesionálni športovci.

dieta a muz Zdroj foto: Pexels

Ktorý steroidný hormón dokáže vylepšiť erekciu?

Na mužské libido a erekciu má vplyv predovšetkým testosterón, ktorý sa prirodzene tvorí v ľudskom tele. Vrcholné hodnoty dosahuje počas puberty a s pribúdajúcim vekom jeho hladina prirodzene klesá. Tvorbu testosterónu však môžete podporiť pomocou prírodných výživových doplnkov.

Vyskúšajte napríklad certifikované 100 % prírodné kapsule Zerex Extralong s výťažkom z Kotvičníka zemného, ktorý zvyšuje tvorbu testosterónu u mužov a estrogénu u žien. Erekciu podporia aj tabletky s výťažkami zo ženšenu či senovky gréckej. Okrem sexuálnej výkonnosti vám zlepšia aj imunitu a pomôžu schudnúť. Prípravky, obsahujúce bylinné extrakty na posilnenie testosterónu, vám dodajú energiu a pomôžu prekonať stres.

Ktorým steroidom by ste sa mali vyhnúť?

Syntetické anabolické steroidy a erekcia si veľmi rozumieť nebudú. Po dlhodobom užívaní dokážu anabolické steroidy zablokovať prirodzenú tvorbu testosterónu a tým znížiť libido, zhoršiť erekciu aj kvalitu spermií (a v konečnom dôsledku spôsobiť neplodnosť).

Medzi ich vedľajšie účinky patria výkyvy nálad, podráždenosť, agresivita, poškodenie pečene a obličiek, zmenšenie semenníkov, svalové kŕče a zvýšené riziko kardiovaskulárnych chorôb. Ak chcete mať krásne vyrysované svaly, zvážte užívanie anabolických steroidov a poraďte sa s vaším ošetrujúcim lekárom. Určite sa pre vás nájde zdravšia alternatíva alebo môžete vyskúšať prírodný prostriedok na podporu erekcie, ktorý je bez predpisu.

Ak vám záleží na zdravom sexuálnom živote, potencii a kvalitnej erekcii, dajte radšej knokaut syntentickým anabolickým steroidom.

zerex ko Zdroj foto: Pexels

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať