Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pomôcky pri monitorovaní vášho zdravia

Najradšej by sme všetci chceli byť zdraví a fit, ale poznáme to, že je to niekedy náročná úloha. Všadeprítomný stres a ochorenia nám len sťažujú našu túžbu po zdravom a pokojnom živote. Avšak netreba si zúfať. Existuje veľa metód, ako pomôcť svojmu telu a ako správne žiť.

Najradšej by sme všetci chceli byť zdraví a fit, ale poznáme to, že je to niekedy náročná úloha. Všadeprítomný stres a ochorenia nám len sťažujú našu túžbu po zdravom a pokojnom živote. Avšak netreba si zúfať. Existuje veľa metód, ako pomôcť svojmu telu a ako správne žiť. Je pravdou, že čo je pre jedného pozitívne, môže mať pre druhého opačný účinok, ale vo všeobecnosti sa dá nájsť cesta pre každého. Radi by sme vám priblížili niekoľko vecičiek a technologických hračiek, ktoré vám pomôžu v tomto snažení.

technilogie spanok Zdroj foto: Shutterstock.com

Dobrý spánok je základ

V súčasnosti sa už dávno vie, že spánok je veľmi dôležitý. Často sa ale zostane len pri tomto tvrdení. Rovnako ako je dôležitý je dobré mať ho ako tak pod kontrolou. Na trhu existuje mnoho zariadení, ktoré vám pomôžu s jeho monitorovaním. Najlepšie je zabezpečiť si smartwatch, ktoré sa nosia počas spánku. Dobrou aplikáciou je Pebble Time, ktorá sleduje kedy idete spať, kedy je fáza hlbokého spánku a tiež zaznamenáva, kedy reálne zaspíte a vstávate. Ďalej je možné spárovať sa so smartfónom pomocou appky Android Sleep App, ktorá spolupracuje s hodinkami a vie zabezpečiť, aby ste sa zobudili v dobrej fáze spánku. Tak sa budete cítiť zrelaxovaní a fit. Rovnako vás vie informovať o tom či máte dostatok spánku a podobne.

Pokračujeme cvičením

Dnes už nie je problémom spočítať si koľko krokov spravíme za deň. Smartfóny majú tieto funkcie buď priamo v sebe, alebo existujú aplikácie, ktoré vám pomôžu so sledovaním nielen počtu krokov, ale v spolupráci s vhodným zariadením na sledovanie danej veci, napríklad zaznamenajú rytmus srdca a tep. Zase, existuje mnoho aplikácií, do pozornosti dáme Fitbit Surge. Hodinky na ruke vám zaznamenávajú počet krokov, spánok, srdečný tep plus môžete zaznamenávať svoju aktivitu pomocou GPS lokátora. Ak vám to pomôže, tak sa môžete nabudiť aj sledovaním športových aktivít. Výsledky superligy a podobné športové zápolenia vám môžu pomôcť s motiváciou. Je jedno, ako začnete, hlavné je začať sa hýbať. A úplne ideálne je si to aj zaznamenať, či prípadne sa podeliť so svojimi výkonmi s priateľmi a vzájomne sa podporiť v cvičení.

Bojovať so stresom

pip Zdroj foto: BBC.com

Je pozoruhodné, čo všetko je v dnešnej dobe na trhu. Jednou z týchto vecí je malé zariadenie, ktoré vám pomôže aktívne potlačiť stres, alebo ho aspoň minimalizovať. Volá sa PIP. Vyzerá to ako malé ploské vajíčko, ktoré sa musí podržať medzi palcom a ukazovákom. Spolu s ním pracuje aplikácia, ktorá vám ukáže ako znížiť hladinu stresu cez zmenu myslenia. Ide o to, aby si človek v hlave vymenil to, čo ho deprimuje za niečo pekné, šťastné, pozitívne. Jednoducho človek musí podržať PIP v prstoch a smartfón vás naviguje, či sa vám podarilo stres potlačiť, alebo či máte ešte chvíľu rozmýšľať.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať