Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Využite dnešok na prevenciu: zdedili ste génovú poruchu pre Alzheimera?

Vhodný preventívny program, dokáže oddialiť vznik choroby o niekoľko rokov. Testovanie ALZHEIMER SENSOR analyzuje viac ako 18 genetických variácií, relevantných pre účinok 20 liekov. Už 8 rokov pred tým, než je Alzheimerova choroba diagnostikovaná...

Vhodný preventívny program, dokáže oddialiť vznik choroby o niekoľko rokov. Testovanie ALZHEIMER SENSOR analyzuje viac ako 18 genetických variácií, relevantných pre účinok 20 liekov. Už 8 rokov pred tým, než je Alzheimerova choroba diagnostikovaná, sa ukazujú jej prvé symptómy. Môže sa pri nich vyskytnúť narušenie krátkodobej pamäte, porozumenie reči ako aj depresia či apatia.

Alzheimer Zdroj foto: DNA Sensor

21. september: Svetový deň povedomia o Alzheimerovej chorobe

Alzheimerova choroba je ochorenie, pri ktorom pomaly odumierajú určité mozgové bunky. Príčina nie je ešte objasnená. Spája sa ale s génovými poruchami, ktoré predstavujú výrazne zvýšené riziko ochorenia. Tieto génové poruchy vedú k tomu, že sa v niektorých častiach mozgu nadmieru hromadia nesprávne zložené proteíny. Súčasne vzniká veľké množstvo voľných radikálov. Tieto poškodzujú mozgové bunky, ktoré v zasiahnutých častiach mozgu postupne odumierajú.

Rozpoznanie choroby

Na základe súčasného stavu vedy nie je ešte Alzheimerova choroba liečiteľná, ale zostáva veľa možností pre prevenciu, najmä u geneticky predisponovaných osôb. Už 8 rokov pred tým, než je Alzheimerova choroba diagnostikovaná, sa ukazujú jej prvé symptómy. Môže sa pri nich vyskytnúť narušenie krátkodobej pamäte, porozumenie reči ako aj depresia či apatia. Ochorenie je rozpoznané väčšinou pri výraznom obmedzení učenia sa alebo výkone pamäte, zatiaľ čo dlhodobá pamäť nevykazuje žiadne obmedzenia.

Alzheimer Zdroj foto: DNA Sensor

Zvýšené riziko

Fajčenie, zvýšený cholesterol, hypertenzia, obezita a sociálna izolácia zvyšujú riziko Alzheimerovej choroby. Testovanie DNA Sensor zistí, či máte genetický predpoklad pre Alzheimerovu chorobu, odporučíme preventívny program pre oddialenie choroby o niekoľko rokov (stravovanie, druh a dávkovanie vhodných mikroživín, spôsob života, pamäťový tréning), vyberie vhodné individuálne vhodné lieky.

Alzheimer Zdroj foto: DNA Sensor

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať