Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Osmičky nemusia nutne preč. Ako zmierniť bolesť pri prerezávaní?

Niekoho bolesťami trápia roky, iný ani nevie, že ich má. Ako zvládnuť prerezávanie týchto problematických zubov?

Niekoho bolesťami trápia roky, iný ani nevie, že ich má. Ako zvládnuť prerezávanie týchto problematických zubov?

Boiron - Camilia Zdroj foto: Boiron

Nechcené dedičstvo

Zuby múdrosti sú dedičstvo po našich predkoch. Zvyknú sa objavovať medzi 17 – 25. rokom života, teda na prahu dospelosti. Ťažkosti nám spôsobujú preto, že počas vývoja sa nám zmenšila tvárová časť hlavy a čeľusť. Tým pádom majú osmičky menej miesta na prerezanie. Často rastú v inom smere než ostatné zuby, mimo zubného oblúka, alebo ostanú zakrpatené tak, že ich dokáže odhaliť len röntgenový snímok.

Môžete ich udržať zdravé

Podľa štatistík sa zuby múdrosti správne vyvinú len u jedného človeka z desiatich. U ostatných často spôsobujú bolesti uší a hrdla. Pri raste môžu tieto zuby tlačiť na nerv, prípadne susedný zub, takže máte pocit, akoby vám brnela celá hlava a boleli vás všetky zuby naraz. Keďže ide o ťažko dostupné zuby, zväčša sa rýchlo pokazia. Tomu sa však dá vyhnúť správnou hygienou. Skvelým pomocníkom na čistenie osmičiek je jednozväzková kefka. Zabúdať netreba ani na priestor medzi sedmičkou a osmičkou, ktorý treba aspoň raz denne čistiť medzizubnou kefkou.

Boiron - Camilia Zdroj foto: Boiron

Netrhajte bez príčiny

Zub múdrosti sa nie vždy prereže na prvý krát. U niekoho sa môžu bolesti spojené s rastom zuba ozývať priebežne v priebehu niekoľkých rokov. Pokiaľ je osmička zdravá, neškodí ostatným zubom a je dostupná pre čistenie, nie je dôvod nechať si ju vytrhnúť. Navyše, netreba zabúdať aj na to, že vo vyššom veku môže tento zub dobre poslúžiť napríklad ako opora pre mostík. V takomto prípade je potrebné „len“ vydržať bolesti spojené s jeho rastom.

Ako na bolesti

Camilia je prírodný liek určený na prerezávanie zúbkov u detí. Pomôcť však môže aj dospelým, ktorým sa práve prebudili zuby múdrosti. Obsah jednodávkového obalu stačí užívať dva až trikrát denne, podľa potreby. Nie je pritom vôbec potrebné dotýkať sa boľavého ďasna. Keďže Camilia neobsahuje lokálne anestetiká ani konzervačné látky, ocenia ju najmä tehotné alebo dojčiace ženy.

Viac na www.boiron.sk

Boiron - Camilia Zdroj foto: Boiron

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať