Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyhrajte boj s boľavými kĺbmi!

Nie je žiadnou novinkou, že po dovŕšení 50. roku pociťuje každý druhý človek priam neznesiteľné bolesti kĺbov. Vo väčšine prípadov ide o artrózu – degeneratívne ochorenie kĺbov, ktoré časom postihne každého z nás. Vyhrať nám nad ňou môžu pomôcť kmeňové bunky.

Nie je žiadnou novinkou, že po dovŕšení 50. roku pociťuje každý druhý človek priam neznesiteľné bolesti kĺbov. Vo väčšine prípadov ide o artrózu – degeneratívne ochorenie kĺbov, ktoré časom postihne každého z nás. Vyhrať nám nad ňou môžu pomôcť kmeňové bunky.

Boľavé kĺby Zdroj foto: Unsplash.com

Artróza ako degeneratívne ochorenie vzniká najčastejšie prirodzeným opotrebovaním kĺbov, ale môže sa objaviť aj skôr v dôsledku poúrazových zmien či nadmernej záťaže kĺbov. Ľudia, ktorí artrózou trpia, vedia, že neobmedzuje len v pohybe, ale je i plná bolesti. Mnohí pacienti bolesť kĺbov riešia tabletkami proti bolesti, avšak to nie je správne riešenie. Okrem toho, že lieky proti bolesti negatívne pôsobia na žalúdok, pečeň a obličky, nevyriešia pravú podstatu problému. Je pravdou, že bolesť na chvíľu ustane, ale na zničený kĺb to nebude mať žiadny vplyv. „Medikamentózna liečba rieši následky artrózy – bolesti. Aplikácia kmeňových buniek by mala odstrániť príčinu bolestí – opotrebovanie chrupavky, “ vysvetľuje MUDr. Milan Hric, chirurg z Nemocnice Malacky, kde sa kĺby liečia prevratnou metódou pomocou kmeňových buniek.

Kmeňové bunky sú súčasťou nášho tela

Ako je možné, že kmeňové bunky dokážu vyliečiť zničený a opotrebovaný kĺb? Ich tajomstvo tkvie v tom, že sú súčasťou nášho tela, čo znamená, že naše telo je pripravené ich prijať oveľa lepšie než cudzie teleso v podobe umelého kĺbu. Najviac kmeňových buniek má ľudský organizmus v tuku a kostnej dreni. Kmeňové bunky majú schopnosť zmeniť sa na chrupavkové bunky a upravia tak povrch opotrebovanej chrupavky.

V Nemocnici Malacky, ktorá sa liečbe boľavých kĺbov venuje už niekoľko rokov, odborníci liečia ako veľké kĺby (kolenné či bedrové), tak i malé záprstné kĺby na ruke. Aká je história tejto liečby? „Liečba kmeňovými bunkami vznikla ako experimentálna liečba artrózy v skorých štádiách. K nám sa dostala prostredníctvom spoločnosti BHI, ktorá priniesla know-how na Slovensko,” približuje nám MUDr. Milan Hric.

Výhoda liečby kmeňových buniek oproti výmene kĺbu nespočíva len v spôsobe liečby, ale aj v jej dĺžke. Zatiaľ čo na výmenu kĺbu sa musíte pripravovať ešte dlho pred operáciou a rekonvalescencia sa môže natiahnuť aj na niekoľko mesiacov, liečba kĺbov kmeňovými bunkami trvá len pár hodín. Najskôr sa z tela pacienta odoberie dostatočné množstvo tukového tkaniva, z ktorého sa následne izolujú kmeňové bunky pripravené na aplikáciu do kĺbu. Už do hodiny od aplikácie môže pacient odísť domov po vlastných nohách.

Chcete sa o liečbe kmeňovými bunkami dozvedieť všetko podstatné? Navštívte www.liecbaklbov.sk a v prípade záujmu sa môžete objednať na bezplatnú konzultáciu u špecialistov na bezplatnom čísle 0800 30 00 30.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať