Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kotvičník zemný – zázrak z prírody na podporu plodnosti

Ak sa snažíte o bábätko a stále sa vám nedarí, nemusíte prepadať zúfalstvu – existujú neinvazívne, prírodné metódy, ktorými môžete podporiť vašu plodnosť, bez ohľadu na to, či sa problém vyskytol na strane muža alebo ženy. Medzi najefektívnejšie bylinky v tomto smere rozhodne patrí Kotvičník zemný (Tribulus terrestris).
Kotvičník zemný

Zdroj foto: Zerex

Kotvičník zemný stimuluje libido

Páry, ktoré dlhšiu dobu usilujú o splodenie dieťaťa, sa často stretávajú s psychickou prekážkou – prestáva ich to baviť. Milovanie „podľa plánu“ v konkrétne dni, keď je najväčšia pravdepodobnosť oplodnenia vajíčka, znie rozumne. Po čase to však môže byť pre niektorých aj kontraproduktívne – zo sexu sa stáva rutina, chýba mu spontánnosť. Ako následok sa môže objaviť zhoršené libido až odpor k milovaniu. Muži môžu mať problém s erekciou, spôsobený stresom. Ak je toto váš prípad, môžete vyskúšať Kotvičník zemný – u oboch pohlaví totiž prispieva k vyváženej hormonálnej hladine a pôsobí ako afrodiziakum.

Ako pôsobí Kotvičník zemný na mužov?

Kotvičník je ideálnou bylinkou pre mužov, ktorých trápi nedostatok mužského pohlavného hormónu testosterónu. Namiesto toho, aby ho dodával zvonku, Kotvičník zemný stimuluje tvorbu testosterónu v tele muža – pri dlhodobom užívaní až o 30%. Okrem toho prispieva k väčšej pohyblivosti spermií, k zväčšeniu ich počtu a k zdravému fungovaniu prostaty (čo ocenia najmä páni, ktorých trápi prostatizmus alebo hyperplázia prostaty) a močových ciest. Kotvičník priaznivo pôsobí na náladu, prispieva k väčšej vitalite, čo sa pozitívne odrazí aj na kvalite sexuálneho života muža.

Ako účinkuje Tribulus terrestris u žien?

Kým u mužov Kotvičník zemný prispieva k optimálnej hladine testosterónu, u žien, naopak stimuluje estrogén a estradiol. Ženy, ktoré majú hladinu týchto pohlavných hormónov v poriadku, majú vyššiu šancu, že otehotnejú a donosia zdravé dieťa. Kotvičník prispieva k stabilizácii menštruačného cyklu a pravidelnej ovulácii. Príjemným efektom tejto bylinky je aj to, že dámy budú mať zvýšenú chuť na sex a viac si ho užijú.

Tip: Bylinka Kotvičník zemný je voľne dostupná vo forme čaju, jednozložkových tabletiek alebo tabletiek pre mužov na podporu plodnosti. Tieto doplnky stravy môžete užívať aj dlhodobo. Ak však vaše problémy s plodnosťou trvajú dlhšie ako rok, odporúčame vám, poradiť sa s lekárom.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať