Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Štíhly driek a široké ramená: Fyziologické črty odhalia úspešného človeka

Nie nadarmo sa hovorí, že krajší ľudia to majú v živote jednoduchšie. Ľahšie si nájdu svojho životného partnera či uplatnenie v profesijnom živote a dokonca bývajú obľúbenejší v kolektíve.
muz

Zdroj: Stock.adobe.com

Odhliadnuc od všetkých feministických ideológií, musíme poznamenať, že naše polovičky to majú ešte o niečo horšie. Vyzerať dobre je v dnešnej spoločnosti snáď také dôležité, ako mať napĺňajúci džob s nadštandardným platovým ohodnotením, atraktívnu ženu po vypracovanom boku s nevídanými kulinárskymi a inými zdatnosťami a minimálne jednu nehnuteľnosť na liste vlastníctva. Ako ale pracovať so slovíčkami atraktívnosť a krása, keď ide subjektívne pojmy par excellence?

Krásny sťa Adonis

Podľa viacerých sociologických výskumov sú základné znaky nemenné naprieč storočiami a kultúrami. Príťažlivosť našich zákonitých ako aj tých nezákonitých polovičiek ovplyvňujú fyzické črty predurčujúce plodnosť. U mužov je to vyššia postava a telesné znaky naznačujúce vyššiu hladinu testosterónu ako ostrá čeľusť, širšie ramená a dobre definované svaly.

Testosterón má vplyv na naše fyzično, ale aj na naše správanie. Jeho hladina v tele vplýva na kvalitu kože, rast svalov, vlasov, ochlpenie aj sexuálnu aktivitu. Ak ho má muž viac, tak je statný, svalnatý a viac ochlpený,“ vysvetľuje výživová špecialistka Janka Trebulová.

muz

Zdroj: Pixabay.com

Testosterón na plné obrátky

Mužská atraktivita však nesúvisí len so zovňajškom, ale aj so sociálnym postavením. Keď sa muž postaví vedľa nablýskaného športiaka je neporovnateľne atraktívnejší než ten opierajúci sa o starý črep. A nemyslíme tým veteránov s trhovou hodnotou vo výške šesť a viacmiestnej cifry. Nie je náhoda, že vyšší testosterón býva stanovený u úspešných mužov. Pretože do istej miery určuje dominanciu, dravosť a umenie presadiť sa. A platí to aj naopak. Keď sa dostaví v úspech napríklad v pracovnej sfére, testosterón rastie a rastie.

Na prvý pohľad kolobeh, z ktorého nejde len tak ľahko vypadnúť. Matka príroda má však zvláštny zmysel pre humor, a tak zariadila, že po tridsiatke pánom z testosterónu postupne ubúda a ubúda. Preto máme čo robiť, aby sme ho udržali v norme. Dobrým pomocníkom sú výživové doplnky, ako napríklad ProMan Plus od NaturaMed Pharmaceuticals, ktorý obsahuje zmes 12 prírodných látok pre podporu hladiny testosterónu, zvýšenie energie, sily a výkonnosti.

Mesačné balenie ProMan Plus teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na www.promanplus.sk.

proman plus

Zdroj foto: NaturaMed Pharmaceutical