HPV vírusom netrpia len ženy! Pozor si musia dávať aj muži

Donedávna prevládal všeobecný názor, že vírusom HPV (human papilomavírus)sa môžu nakaziť jedine ženy. Opak je pravdou, pretože tento vírus v sebe môžu mať aj heterosexuálni muži v dlhodobých zväzkoch. Výsledky výskumov preukázali výskyt vírusu u takmer 70% mužov. Väčšina z nich však o prítomnosti vírusu vo svojom tele nevie a nevedome ho prenáša na sexuálne partnerky.
Hpv vírus

Indonal.sk | Zdroj: súkr.archív

Dal sa váš partner otestovať, či nie je nositeľom HPV vírusu?

Podľa najnovších štúdii sa preukázalo, že 100 druhov tohto vírusu je neškodných, ale niektoré z kmeňov môžu spôsobiť aj nádorové ochorenia. Z toho dôvodu je potrebné sa v čo najvyššej miere zamerať na posilnenie imunity.

Príznaky a prevencia HPV

Vírus HPV sa ľahko a rýchlo prenáša a obvykle sa neprejavuje žiadnymi príznakmi. Znamená to, že ľudia môžu vírus získať alebo niekoho nakaziť bez toho, aby o tom vedeli. U mužov sa HPV infekcia najčastejšie prejaví vznikom genitálnych bradavíc. Ženy by mali absolvovať raz ročne preventívnu prehliadku u svojho gynekológa.

HPV je v súčasnosti najčastejšia sexuálne prenosná infekcia, s ktorou sa počas života stretne cez 80 % populácie, často i opakovane. Dôležite je, ako si s ním poradí naša imunita. Prezervatív pri sexe nie je spoľahlivou metódou zabránenia prenosu tohto ochorenia, nakoľko stačí mierny kožný kontakt v intímnej oblasti a už je problém na svete. Póry latexu sú tenké, cez ktoré sa dá ľahko preniknúť tomuto vírusu. Vhodnejším variantom je dbať na obranyschopnosť a imunitu organizmu. Pokiaľ máte dobrý imunitný systém, vaše telo si s vírusom obvykle poradí samo. K tomu mu však treba pomôcť – vzájomnou vernosťou a podporou imunity. Toto sa týka akéhokoľvek styku, aj orálneho aj vaginálneho styku.

Primárnou ochranou pred HPV vírusom je očkovanie. V prípade, ak ho z akéhokoľvek dôvodu neabsolvujete, základom úspechu je dobrá imunita. Pri posilňovaní imunity vám bude nápomocný prípravok INDONAL® pre partnerov. Výrobok INDONAL PARTNER® je vysoko kvalitným prípravkom nachádzajúcim sa na trhu, ktorý posilňuje imunitu nielen u mužskej časti populácie. INDONAL obsahuje jednu z fytochemických látok s protirakovinovými účinkami Indol-3-carbinol, ktorý prispieva k hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňuje metabolizmus testosterónu, napomáha zabraňovať rastu a podporuje aj zánik nádorových a ľudským papilomavírusom zmenených buniek, štartuje imunitu, napomáha odstraňovať voľné radikály.

INDONAL PARTNER

Indonal.sk | Zdroj: súkr.archív

Gynekológ radí na tému HPV

Gynekológ MUDr.Jozef Španka upozorňuje: „Ženy by si nemali myslieť, že vďaka vakcíne im už rakovina nehrozí. Rakovinu môžu vyvolať iné faktory, ale aj iné serotypy HPV, na ktoré zatiaľ vakcína nie je účinná. Vážne riziko predstavuje promiskuita, ale aj chronické zápaly krčka maternice. Účinnou prevenciou ostávajú pravidelné gynekologické prehliadky.“ V liečbe HPV infekcie sa úspešne používa aj Indol 3 carbinol, látka obsiahnutá v brokolici, kapuste, či karfiole. MUDr. Španka ďalej zôrazňuje pozitívne skúsenosti u svojich pacientov, ktorým spomínaný produkt podporil imunitu natoľko, že podmienil zánik ľudským papilomavírusom zmenených buniek. Infekciu HPV netreba preceňovať, ale rozhodne ani podcenovať!

Pacienti obyčajne predpokladajú, že HPV je celoživotná záležitosť. Väčšinou je však imunitný systém schopný vírus odstrániť z tela do jedného až dvoch rokov. Sledovanie zdravotného stavu a podpora imunity by však aj po tomto zistení mali ostať prioritou číslo jedna pre každého z nás. Pre viac informácii navštívte stránku www.indonal.sk.