Bráni vám bolesť kĺbov v obľúbených aktivitách? Pomôže týchto 7 látok

Mnohí z nás si ešte stále nahovárajú, že bolesti kĺbov sa týkajú len starších ľudí. Vraj je to súčasť staroby. Skutočnosť je však taká, že tento problém čoraz častejšie postihuje najmä strednú generáciu. Lekári neodporúčajú bolesti kĺbov podceňovať, pretože sa môžu ešte zvýrazniť a nakoniec vás obrať aj o možnosť vykonávať vaše obľúbené aktivity.
Bolesť kĺbov a kĺbová výživa

Orin Slovakia | Zdroj: súkr.archív

Problémom môžeme predchádzať

Ak ste si doteraz mysleli, že príčinou bolestí kĺbov je vek, pravdepodobne vás nasledujúca informácia prekvapí. Príčinou bolestí kĺbov je predovšetkým životný štýl, pretože dnešný človek veľa času presedí a má málo pohybu. Najviac ohrozené sú váhonosné kĺby členkov, kolien, bedrové kĺby, chrbtica. Ak je o tieto kĺby nedostatočne postarané, môže sa to prejaviť bolesťami, poškodenou chrupavkou či nedostatkom maziva. Druhou, najčastejšou príčinou je nedostatok kolagénu v tele.

S pribúdajúcim vekom jeho podiel v našom tele klesá

V našom tele sa kolagén prirodzene tvorí do 25 roku života. S pribúdajúcim vekom jeho tvorba postupne klesá, čo sa najčastejšie prejaví bolesťami kolena alebo iných kĺbov. Bolesti postupne vedú k tomu, že už nemôžeme vykonávať také aktivity, ako kedysi. Na mysli máme športovanie, turistiku, prácu v záhrade, hry s deťmi či vnúčatami.

Koleno

Orin Slovakia | Zdroj: súkr.archív

Príčin bolestí kĺbov môže byť niekoľko: poškodená chrupavka, zlé mazanie kĺbu, slabé šľachy a často aj kombinácia viacerých problémov naraz.

Toto sú najdôležitejšie látky, ktoré môžu dramaticky zlepšiť zdravie vašich kĺbov

1. Kolagén- je základnou stavebnou hmotou chrupaviek a podporných tkanív. Po 25 roku života človeka ho telo prestáva vyrábať v dostatočnom množstve a je potrebné ho dopĺňať z externých zdrojov.

2. Glukosamín sulfát- je chemická látka, ktorá sa nachádza v ľudskom tele a prispieva k tvorbe látok, podieľajúcich sa na vytváraní šliach, väzív, chrupaviek a tekutín, ktoré obklopujú kĺby. Vedci sa domnievajú, že užívanie glukosamínových doplnkov môže zvýšiť chrupavku a množstvo kvapaliny v kĺbe.

3. Chondroitín- bežne sa používa spolu s glukosamínom na zmiernenie bolesti. Má pomalý nástup účinku a zlepšuje symptómy osteoartritídy po niekoľkých týždňoch od začiatku užívania. Predpokladá sa, že spôsobuje pomalý, ale postupný pokles klinických príznakov osteoartritídy a tieto prínosy by mali trvať dlhú dobu po ukončení liečby.

4. MSM- nachádza sa v malom množstve v každej krvi a je nevyhnutným stavebným kameňom pre bielkoviny, ktoré sa vyskytujú vo vlasoch, svaloch a spojivovom tkanive kĺbov a kože. Štúdie ukázali, že kombinácia MSM a glukosamínu je prínosom pri liečbe artritídy.

5. Kyselina hyaluronová- nachádza sa v kĺboch, kde sa správa ako tlmič nárazov. Kyselina HA pomáha odstraňovať odpad z buniek, ktoré nemajú priamu dodávku krvi alebo malý krvný obeh, napríklad chrupavka. Okrem toho kyselina hyalurónová pomáha vytvárať nové bunky.

6. Vápnik- je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Je základom zubov a kostí, nenahraditeľný pre funkciu buniek, svalové sťahy, prenos nervových impulzov a zrážanie krvi. Spolu s horčíkom tvorí základný stavebný prvok kostry a zubov.

7. Vitamín C- podporuje vstrebávanie ťažkých kovov, v tele pôsobí ako antioxidant. Vďaka vitamínu C sa do tela dokáže vstrebať kolagén starajúci sa o zdravé kĺby. Zatiaľ čo väčšina živočíchov si dokáže vytvárať vlastný vitamín C, človek je odkázaný na jeho externý príjem. Buď prostredníctvom vybraných druhov ovocia a zeleniny, alebo vo vode rozpustných práškov a tabliet.

Prečo platiť za množstvo doplnkov výživy a užívať vitamíny vhodné pre kĺby jednotlivo?

Kĺbová výživa VIAELASTIC EXTRA je vyrobená na Slovensku a obsahuje všetky účinné látky pre zdravé kĺby a všetky ich potreby. Dôležité látky obsahuje vo veľkých množstvách: obrovské množstvo kolagénu, ktorý je základným stavebným prvkom chrupavky, chondroitín, glukosamín, MSM, kyselinu hyalurónovú, vápnik, horčík či vitamín C. Zoznam pokračuje ďalej TU.

„Je na čase začať sa o seba starať aj zvnútra.“

Sympatická slovenská fitnesska Dominika Kid Kovács dbá na kvalitnú kĺbovú výživu aj počas cvičenia a na otázku, čo si myslí o ViaElasticu Extra odpovedala takto:

„Je na čase začať sa o seba starať aj zvnútra. Tento ovocný nápoj je komplexnou výživou pre naše kĺby. Obsahuje až 7500 mg klinicky testovaného kolagénu spolu s ďalšími pre kĺby prospešnými látkami. Takisto sa kolagénu zvykne hovoriť aj bielkovina mladosti, pretože vyhladzuje vrásky, spevňuje pleť. Je rovnako vhodný pre športovcov i pre ľudí, ktorí už majú problémy s kĺbmi.“

Dominika Kid Kovács

Orin Slovakia | Zdroj: súkr.archív

Chcete vedieť, aké prekvapenie sme pre vás na záver pripravili?Kliknite SEM.

Kovalickova

problémom možno predísť s užívaním kolagénu - vyživí kĺby, pomáha regenerácii svalov a priaznivo posobi na nechty a vlasy mimo iného (: my doma sme prešli asi všetkými možnými tabletami s kolagénom v lekárni a až teraz ako máme collalloc cítime zmeny, takže je dôležité aj to aký kolagén vám sadne