Naučte dieťa držať stabilitu pomocou odrážadla alebo kolieskových korčúľ

Deti by sme mali od malička viesť k športu a športovým aktivitám, ktoré im ich život urobia nielen plnohodnotnejší, ale aj ľahší. Na mysli máme konkrétne udržiavanie stability pomocou bicykla a kolieskových korčúľ. Tie by rozhodne nemali chýbať vo výbave žiadneho dieťaťa.
Detské odrážadlá

Insportline | Zdroj: súkr.archív

Dôležité však je, aby sa týmto aktivitám dieťa priučilo čo najskôr, pretože s pribúdajúcim vekom mu to pôjde ťažšie, ako by sme si mysleli...

Kolieskové korčule sú síce náročnou športovou pomôckou, no treba sa na ne postaviť v momente, kedy to dieťa bude samé chcieť. Udržanie rovnováhy na nich nie je jednoduché a preto bude potrebná aj pomoc rodiny. Pri kúpe nezabúdajte ani na príslušenstvo, ktoré dieťa ochráni pred úrazmi. Najdôležitejšia je prilba a chrániče na lakte a kolená, ktoré pri pádoch trpia najviac.

Kolieskové korčule

Insportline | Zdroj: súkr.archív

V prípade odrážadla je učenie sa omnoho ľahšie. Túto pomôcku by ste mali dieťaťu zakúpiť ešte predtým, ako sa prvýkrát rozhodne sadnúť na bicykel. Vďaka odrážadlu si dieťa osvojí prvotné jazdné návyky a získa potrebnú stabilitu, potrebnú nielen pre šport, ale aj život.

Športoví predajcovia poskytujú rôzne druhy odrážadiel od výmyslu sveta, medzi ktorými si človek ani nevie vybrať. Základom je rozhodnúť sa, z akého materiálu by malo odrážadlo byť. V ponuke sú nielen kovové, ale aj plastové a drevené. Výhodou kovových je nielen ich pevnosť a odolnosť, ale aj kvalita a možnosť zachovania pre ďalšie generácie. Aj tie plastové však majú svoje výhody, ktorou je napríklad odolnosť voči prírodným vplyvom ako je počasie. Ľudia ich majú radi aj pre vynikajúci pomer ceny a kvality a dostupnosť pre každého. Výhody majú aj odrážadlá z dreva, ktoré sú nielen pevné a odolné, ale najmä vhodné do interiéru. Rodičia ich kupujú svojim ratolestiam aj pre ich prírodný vzhľad a dokonalý dizajn, ktorým sa od iných odlišujú.

Vybrať si môžete nielen z pohľadu materiálu, ale aj ceny, farby, veľkosti a prevedenia. Niektoré modely dokonca umožňujú dokúpenie šlapadiel, vďaka ktorým sa z odrážadla stane detský bicykel. Výrobok tak nemusíte po krátkom čase vyhodiť alebo darovať, ale môžete ho používať omnoho dlhšie. Ak vás táto možnosť zaujala, nezabudnite zakúpiť odrážadlo 2v1. Pre tých najmenších sa hodí výrobok s názvom motorka, ktoré im poskytne dokonalé pohodlie a možnosť pohybu. Súčasťou výbavy dieťaťa na odrážadle by mali byť aj chrániče kolien a lakťov, ktoré ich ochránia v prípade pádu. Keďže väčšinou sa deti pohybujú na odrážadle v exteriéri, pád z neho býva tvrdý a bolestivý. Vo výbave by nemala chýbať ani prilba, ktorá pre úrazom ochráni ich hlavu.

Odrážadlo

Insportline | Zdroj: súkr.archív

Najväčší výber sortimentu kolieskových korčúľ a odrážadiel nájdete v ponuke športového predajcu inSPORTline, kde si viete prostredníctvom internetu nielen vybrať, ale výrobok aj zakúpiť.

Dozviete sa tu napríklad aj to, ako si vybrať správne odrážadlo a ktoré je podľa vašich kritérií pre vás a vaše dieťa to pravé. V pozitívnom smere vás prekvapí aj ponuka korčúľ, ktoré v bežnom obchode len tak nenájdete.