Nie sú probiotiká ako probiotiká. V čom Vám dokážu pomôcť?

Optimálne trávenie je základom zdravého fungovania každého človeka. Čoraz viac sa však stretávame s ľuďmi, ktorí problémy s trávením majú. Objavujú sa u nich dokonca aj rôzne zápaly, zápchy, infekcie alebo majú zníženú imunitu.
črevo

Orin Slovakia, s. r. o. | Zdroj: súkr.archív

Vedeli ste však, že trávenie je z veľkej časti závislé od stresu a oslabenej produkcie tráviacich štiav? Ak máte alebo poznáte niekoho s podobným problémom, určite čítajte ďalej.

Toto je kľúč k zdravej črevnej mikroflóre

Súhlasíte s tým, že našimi stravovacími návykmi a životným štýlom si neustále oslabujeme vlastnú črevnú mikroflóru? Dá sa ešte vôbec posilniť? Čo v tomto prípade pomôže? Sú to probiotické kultúry s klinicky overenými účinkami. Pri výbere treba byť však pozorní. Nie sú probiotiká ako probiotiká.

5 vecí, ktoré by ste pred tým, ako sa rozhodnete začať užívať probiotiká, mali určite vedieť

  1. Pri kúpe probiotík by nemala rozhodovať cena. Vedeli ste o tom, že čím väčší počet baktérií sa v jednej tabletke nachádza, tým je probiotikum účinnejšie? Preto by pri kúpe probiotík nemala rozhodovať cena, ale zloženie. Spodná hranica dennej dávky by určite nemala podliezť hranicu 4 miliárd baktérií. Rozhodne nekupujte také, ktoré nemajú nikde uvedený podrobný zoznam všetkých baktérií.
  2. Je ideálne, ak sú probiotiká kombinované s prebiotikami. Je to kvôli tomu, že prebiotiká sú druhom vlákniny, ktorá slúži ako potrava pre zdraviu prospešné baktérie žijúce v našom tráviacom trakte.
  3. Bez baktérií by naše telo nefungovalo. Napadlo Vám niekedy, že ľudia majú v tele desaťkrát viac baktérii ako vlastných buniek? Ak sa nabudúce odvážite, vedzte, že približne 1 kg z toho čo vážite, sú baktérie. Väčšinu z nich máte v črevách a pre Vaše zdravie sú veľmi dôležité.
  4. Klinická štúdia preukázala, že pracujúci ľudia, ktorí užívali probiotiká boli 2,5 krát menej práceneschopní ako tí, ktorým bolo podávané placebo. Vyberte si preto také probiotiká, ktoré majú klinicky testované účinky.
  5. Zdravá črevná mikroflóra je nevyhnutná pre správne fungovanie imunitného systému, produkciu niektorých vitamínov, ochranu pred rakovinou hrubého čreva.

Ktoré probiotiká vyhovujú vyššie uvedeným nárokom?

Slovenský výrobok VIAPROBIO obsahuje až 10 probiotických kmeňov a 10 miliárd živých probiotických kultúr v dennej dávke. Vďaka nim si pomáhame udržať rovnováhu zdravej črevnej mikroflóry, ktorú počas nášho života často oslabujeme.

Viete, v čom všetkom Vám VIAPROBIO ešte môže pomôcť?

>> ČÍTAJTE ĎALEJ <<

vapriobio

Orin Slovakia, s. r. o. | Zdroj: súkr.archív