4 dôvody, prečo by ste nemali vynechať raňajky

Cítite sa bez energie a to je iba ráno? Nedokážete sa sústrediť ani na kolegu, nieto ešte na monitor, ktorý sa vám zahmlieva pred očami. Keď už aj podbehnutie k autobusu sa zdá ako šprint, je na čase urobiť zmenu. Zamysleli ste sa nad tým, že môžete byť unavení, podráždení a nedostatočne všímaví kvôli tomu, že ste ráno nejedli?
DayUp

DayUp | Zdroj: súkr.archív

Napravte zlé stravovacie návyky

Samozrejme, už nie ste malými deťmi a my nemáme právo vám rozkazovať. Rozhodne sa však cítime povinní vás informovať. O to viac, keď sme očitými svedkami toho, ako rýchla moderná doba pácha zločiny na pozitívnych stravovacích návykoch, a to nielen u dospelých, ale aj neplnoletých.

Či už sa vyhovárate na uponáhľaný spôsob života alebo lenivosť, obžalovaniu zo strany zdravého životného štýlu z dôvodu nedbanlivosti sa nevyhnete. Chceme vám však predstaviť rýchle riešenie v podobe výživných a chutných raňajok - DayUp, o ktorom si ešte čo to povieme.

Raňajky sú NAOZAJ dôležité

Je najvyšší čas priznať si vinu a napraviť priestupky spáchané na zdraví. Koniec koncov, vynechávaním raňajok škodíte sami sebe. Raňajkovať by ste však nemali hocičo. Prvé jedlo dňa by určite nemalo obsahovať tuky či prebytočné cukry. Naopak, bohaté by malo byť na vlákninu, vitamíny a proteíny, ktoré naštartujú metabolizmus, ale aj myseľ.

Možno vám nie sú dostatočne známe príčiny, kvôli ktorým doktori a výživoví špecialisti odporúčajú pravidelne sa stravovať. Prinášame preto 4 dôvody, prečo by ste nemali vynechávať raňajky.

1. Energia

Dobré ráno. Či ani nie? Telo odpočívalo celú noc. Ako je možné, že sa aj tak cítite vyčerpaní? Na to aby ste správne fungovali počas aktívneho dňa potrebujete energiu z potravy. Tú od poslednej večere žalúdok prijal tak pred 8 – 12 hodinami. Ak si palivo doplníte bezprostredne po zobudení a takejto hladovke, vyštartujete do dňa plní síl a pozitívnej energie.

2. Mentálne zdravie

Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Nutrične vyvážené raňajky prebudia nielen trávenie, ale aj mozog. Vďaka nim posilňujete kognitívne funkcie, zlepšujete pamäť, produktivitu a dokážete sa oveľa dlhšie sústrediť. Nehovoriac o tom, že udržať pozornosť so škvŕkajúcim žalúdkom vyžaduje zbytočne veľa sebazaprenia. Psychológovia dokonca tvrdia, že raňajky sú úzko spojené s emočnou rovnováhou počas celého dňa. Keďže jedlo chemicky ovplyvňuje to, ako sa cítite, zdravé raňajky sú prevenciou proti stresu, výkyvom nálad a úzkosti.

3. Prevencia chorôb

Telo jednoducho potrebuje energiu z pravidelnej a vyváženej stravy. Tým, že mu ju nedoprajete si spôsobujete spomalenie metabolizmu, zažívacie ťažkosti a výkyvy glukózy v krvi. Ak týmto spôsobom jedálniček dlhodobo ochudobňujete o potrebné živiny, riskujete cukrovku či srdcovo-cievne choroby. Prejaviť sa dokonca môžu aj psychické problémy, keďže sa zbytočne vystavujete ešte väčšiemu stresu z nedostatku potravy.

4. Kontrola apetítu

Možno si myslíte, že vynechaním raňajok aspoň neprijmete viac kalórií než je potrebné. To je síce logické, ale váš apetít sa málokedy riadi rozumom. Organizmus, ktorý hladoval doobeda si chýbajúcu energiu vypýta večer a tak sa pri zlom sebaovládaní prichytíte pri bezhlavom maškrtení.

DayUp na raňajky

DayUp je jedinečný mix ovocia, jogurtu a cereálií. S lahodnou chuťou a praktickým spratným balením, ktoré sa vmestí do vrecka, je skvelou možnosťou ako sa zbaviť zlozvyku neraňajkovania. Deň môžete začať s akoukoľvek zo 6 príchutí. Široký výber zahŕňa exotické ovocie, tropické citrusy, sladké lesné plody či voňavú klasiku v podobe hrušiek, jabĺk či čerešní.

Praktický a zdravý dezert

Či už v škole, alebo v práci, doma či na cestách - DayUp môžete mať po ruke kdekoľvek a kedykoľvek. Je vhodnou alternatívou maškrty v prípade, že máte mlsný jazýček alebo hlad. Kvôli takémuto pokušeniu však výčitkami svedomia trpieť nemusíte. DayUp totiž neobsahuje žiadny pridaný cukor, umelé farbivá a ani konzervanty. Naopak, obsahuje obilniny ako ovsené a prosové vločky, quinoa, semienka či aktívne uhlie, ktoré pomáhajú telo zasýtia a pomáhajú sa mu zbavovať škodlivín. Takéto čisto prírodné zloženie garantuje, že konzumujete zdravé a výživné raňajky bez trikov a výhovoriek.

DayUp kúpite online na eshop.novofruct.sk alebo v predajniach Lidl, Kaufland, Terno, DM, Milk Agro, Fresh a COOP Jednota.

Začnite deň bez hriechu a vyhrajte!

DayUp

DayUp | Zdroj: súkr.archív

Teraz je ten ideálny čas ochutnať DayUp a zapojiť sa tak do súťaže o skvelé ceny. Odfoťte sa s produktom DayUp, fotografiu pridajte na Facebook alebo Instagram s hashtagom #ranosDayUp a vyhrajte iPhone 8, tablet Lenovo P10 alebo DayUp na každý deň! Súťaž končí 28.4.2019.

Takto vyzerajú rána s DayUp a bez neho: