Skutočný príbeh ako diabetická obuv zlepšila život dôchodcovi z Lučenca

Diabetické komplikácie nôh sú najčastejšou príčinou amputácií na dolných končatinách. Nosením vhodnej obuvi im môžete predísť. Príbeh fit dedka vám ukáže, že aj maličkosť akou je zmena obuvi, vám môže uľahčiť každodenné činnosti.
diawin - diabeticka obuv

diawin Deutschland | Zdroj: súkr.archív

Príbeh "fit dedka" Jozefa z Lučenca

Som „zrelý dôchodca“ – diabetik. Topánky model dw classic diabetic pure black, nosím od októbra 2017, kedy mi ich predpísala moja diabetologická lekárka. Moje nohy a chodidlá, boli roky náchylné na rôzne otlaky a odreniny. Až teraz, používaním dw zdravotných topánok, je moja chôdza bezbolestná, slobodná a bezproblémová.

Na prázdniny každý rok chodia ku mne vnúčatá (9 a 10 rokov). Tento rok mi vnúčik hovorí: „Dedko, ty si akýsi rýchly. Minulé prázdniny si s nami nevládal chodiť a teraz s nami bicykluješ, chodíš na prechádzky do parku a na výlety. (Naposledy sme boli v jaskyni Domica). Čo si sa už vyliečil, keď nemusíme všade odpočívať a vládzeš rovno s nami?“ Ja som mu povedal: “Vnúčik môj, za to, že vládzem s vami podnikať takéto aktivity, môžu moje nové topánky." Vnuk mi hovorí: „Ale dedko, veď sú to normálne botasky.“ Odpovedal som mu: „Sú to zdravotné topánky, len vyzerajú ako bežná obuv, ale pomáhajú chorým ľuďom, ako som ja, pri chôdzi.“

Nosením týchto dw topánok som si uvedomil, že musím zodpovedne pristupovať k svojmu zdraviu, a tým aj k mojej rodine. Keď odchádzam z domu, ako magnet ma priťahujú dw topánky a vždy si ich z regálu na topánky vyberiem, nemajú konkurenciu. Topánky sa mi dobre nosia, sú z priedušného materiálu, mám ich veľmi rád a možu za to, že som takýto „fit dedko“.

Diabetické komplikácie nôh

Diabetes vedie k závažným komplikáciám. Jednou z najobávanejších je syndróm diabetickej nohy. Podľa WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) ide o infekciu, ulceráciu a/alebo deštrukciu tkanív nohy v dôsledku neuropatie a/alebo ischémie.

Diabetické komplikácie nôh sú v rozvinutých krajinách najčastejšou príčinou amputácií na dolných končatinách z iných ako poúrazových príčin, pričom riziko amputácie nohy u diabetikov je 15 – 40 krát vyššie než u bežnej populácie.

Až pri 85% amputáciách u diabetikov predchádza rozvoj ulcerácií (defekt, porušenie kožného krytu zasahujúce do rôznej hĺbky). 4 z 5 týchto defektov sú spôsobené vonkajším poranením, prevažne nesprávnou obuvou.

Koncept samokontroly zďaleka nekončí kontrolou hladiny glukózy v krvi. Je nutné dodržiavať správne stravovanie, pravidelné kontroly u diabetológa, individuálne prispôsobené pohybové aktivity, správny výber a každodenné používanie špecializovanej obuvi pre diabetikov.

Obuv vhodná aj pre diabetikov - dw Topánky

dw Topánky so svojimi špeciálnymi vlastnosťami výrazne prispievajú k zlepšeniu kvality života a v mnohých prípadoch aj ochrane zdravia, a to najmä pre ľudí s diabetickou polyneuropatiou a diabetickou nohou, ale aj aj pre ľudí, ktorí majú prirodzene široké nohy, hrubé palce, ploché nohy, menšie ortopedické problémy a opuchy nôh.

Hlavnou prednosťou dw topánok je možnosť vybrať si z rôznych šírok topánok. Vyrábajú sa v 3 rôznych šírkach (Medium, Wide, Extra wide) s oblúkovým tvarom prednej časti topánok a s dostatočnou hĺbkou pre palce, čo prispieva k zdravšiemu pohybu a aktívnejšiemu životu.

diawin - diabeticka obuv

3 typy diabetickej obuvi v závislosti od šírky chodidla / diawin Deutschland | Zdroj: súkr.archív

Medzi ďalšie výhody patrí:

  • hladký nedráždivý materiál vo vnútri topánok,
  • priedušná látka topánok,
  • odpružená podrážka,
  • ľahká váha aj v tých najväčších šírkach,
  • vyberateľná vložka,
  • súčasný športovejší dizajn.

Viac informácií o dw topánkach sa dozviete aj na oficiálnej webovej stránke výrobcu www.diawin.eu

Monica Laporte

I feel so blessed again in my marriage after Doctor Obudu brought back my husband that separated with me for good 11 months. Even though i have mouths all over my body, it won't be enough to thank Doctor Obudu for his help upon my life. My husband separated with me for 11 months and have been in pains and agony without him. So, i searched for help everywhere but nothing worked out not until i meant Doctor Obudu who i contacted online. I explained my situation to him and he promised that my husband will get back to me within 7 Days as far that my heart still beats for Him. I believed in him and he prepared a spell for me and my husband called me exactly when Doctor Obudu said. He pleaded and said she needs me back and now we are living happily again for the past 3 months. Everyone out there reading my article that needs help should contact him... Email. Doctor Obudu via
obuduyang@gmail.com or +1 503-773-9114 for more information

If you are out there passing through any of this
problems listed below he is also perfect
(1) Do you want your ex back?
(2) Do you always have bad dreams?
(3) You want to be promoted in your office?
(4) You want women/men to run after you?
(5) Do you want a child?
(6) You want to be rich?
(7) Do you want to tie your husband/wife to be
yours forever?
(8) Do you need financial assistance?
(9) Have you been scammed and you want to
recover your lost money?
(10)Healing of cancer, Hiv/Aids, Herpes and all kinds of sickness
(11)You want to stop marriage problems and Divorced
(12) Child Bearing
(13) Breaking Of Generation Course
(14) Getting Of Job
(15) Spiritual protection
(16) Herbal Care
(17) Divorce Spell
(18) Marriage spell
(19) Breakup spell
(20) money spell
(21) love spell
(22) get pregnant
(23) Business protection
(24) Spell for family problems
(25) Court Case Problems
If you need or want any information on love or
money spells you can get that problem solved
today at Obudu Temple