Diéta ma nabíja energiou! Do leta chcem schudnúť 10 kíl, hovorí Barbora Švidraňová

Známa herečka a speváčka Barbora Švidraňová porozprávala o svojej skúsenosti s bielkovinou diétou Profidiet. Podarí sa jej schudnúť na vytúženú váhu?
Barbora Švidraňová a Profidiet

Profidiet | Zdroj: súkr.archív

V januári sme sa po prvýkrát stretli s Barborou Švidraňovou v Profidiet referenčnom centre chudnutia na Americkom námestí v Bratislave. Dvere sa otvorili a dnu vstúpila mladá a mimoriadne charizmatická žena. Mali sme pre ňu pripravených niekoľko otázok, no nakoniec sme ich vôbec nepotrebovali. O svojej skúsenosti s Profidiet nám porozprávala úplne sama.

Basie a jej príbeh

Veľmi sa teším na túto spoluprácu. Už som si o bielkovinovej diéte zistila a načítala úplne všetko. Objavila som skvelé recepty, naštudovala aké jedlá mám jesť, ako ich mám kombinovať, a čo naopak z jedálnička vyhodiť. Hlavne som si však detailne naštudovala, ako proteínová diéta funguje.

vazenie

Profidiet | Zdroj: súkr.archív

Páči sa mi, že je jednoduchá. Človek upraví svoju stravu, pridá do nej proteíny a vyhýba sa cukrom. Tým telo prirodzene začne spaľovať zásoby a nepoužije rýchly zdroj energie. Profidiet mi odporučila kamoška a prvýkrát som ho vyskúšala v januári tohto roku. Keď som na ňu prešla, veľmi rýchlo som schudla.

V minulosti som pritom skúšala v rámci stravovania a zdravej výživy všetko možné. Prešla som si aj obdobiami vegetariánstva aj vegánstva. Z jedálnička som vylúčila dokonca aj mlieko. Môjmu telu to ale vôbec nevyhovovalo. Milujem syry a som odchovaná na kravskom mlieku.

Tip na chudnutie prostredníctvom proteínovej diéty mi pred piatimi rokmi dal môj osobný tréner. Vtedy sa mi nechcelo cvičiť toľko, koľko by som mala, no vedela som, že úpravou stravy dosiahnem veľa. Mäso mám rada, a aj moje telo a trávenie sú naň zvyknuté.

Proteínová diéta je super v tom, že ma v tomto ohľade nijako neobmedzovala. Navyše jej súčasťou sú aj maškrty ako napríklad proteínové tyčinky a snacky, ktorých by som sa aj pri chudnutí len ťažko vzdávala.

Proteínové tyčinky Profidiet

Proteínové tyčinky Profidiet | Zdroj: súkr.archív

Viete, ja sa musím pravidelne stravovať. Kým som pracovala často sa mi stávalo, že som jedla raz za deň. Trpelo tým moje telo aj váha. Navyše patrím k tým ženám, ktoré pri zvýšenom strese nechudnú, ale naopak priberajú. Akoby si moje telo povedalo, že musí prežiť a ukladá všetko, čo zjem do zásob. S Profidiet som teda začala v januári.

Prvé 3 - 4 dni som mala zvláštny pocit. Potom ma však „niečo“ nakoplo a mala som odrazu veľa energie. Pred chudnutím som pri mojom malom dieťati nevládala. Po neprespatých nociach som ťahala len s vyplazeným jazykom.

Gabriel má teraz už skoro rok a začína sa u neho prvé obdobie vzdoru, čo je riadna bomba. No stačilo niekoľko dní diétovania a bola som opäť nabitá novou energiou. Navyše som vďaka nej aktívna, a ani si neviem predstaviť sedieť doma. Pomaly začínam znova aj pracovať, čo ma teší, pretože kontakt s ľuďmi je moja forma psycho-hygieny.

Novootvorená predajňa a referenčné centrum na Americkom námestí 1 v Bratislave

Novootvorená predajňa a referenčné centrum na Americkom námestí 1 v Bratislave | Zdroj: súkr.archív

Musím sa však priznať, že som chudnutie na istú dobu prerušila. Na výlete do Londýna som si chcela udržať váhu, ktorú som dosiahla, no do kufra sa mi zmestilo len niekoľko Profidiet snackov a hotových jedál. Nechýbala Pomarančová palacinka, lebo tá je pre mňa top.

Teraz sa veľmi teším, že som v apríli začala nanovo pod vedením (nutričnej poradkyne) pani Andrey. Nerada by som niečo pokazila, a ak sa mi podarí schudnúť 10 kilogramov, budem spokojná.


Ako ide chudnutie Basie ďalej?

Ako Barbora pokračuje v chudnutí s Profidiet, sa dočítate v pokračovaní článku už o týždeň. Zapojte sa do súťaže o balíček profidiet express do plaviek za 21 dní na instagrame BASIE.

Balíček profidiet express do plaviek za 21 dní

Balíček profidiet express do plaviek za 21 dní | Zdroj: súkr.archív