Športové topánky pre široké nohy a ortopedické problémy

Zažívate denne pocit, že vaše nohy v topánkach sú ako vo väzení ? Máte nohy po celom dni boľavé a unavené ? Osloboďte ich !
diawin ortopedická obuv

Diawin | Zdroj: súkr.archív

Nohy každého človeka sú základným nástrojom mobility a slobody. Existujú však zdravotné problémy, rôzne deformity, ortopedické vady a dedičnosť, ktoré túto slobodu v pohybe značne obmedzujú.

Máte široké chodidlá a hrubé prsty?

Aby sme si vedeli vybrať správne topánky, je dôležité vedieť aký typ chodidiel máme. Existujú 3 základné typy chodidiel – grécky, egyptský a štvorcový typ.

Ak máte štvorcový typ chodidiel, kde sú všetky prsty približne rovnakej dĺžky alebo široké chodidlá, nemali by ste svoje nohy trápiť v topánkach s úzkym strihom. Najčastejšie problémy ktoré sa môžu nosením tesnej obuvi vyskytnúť sú – vybočený palec alebo malíček, kostný výrastok a v horšom prípade sa častým tlakom porušia nervové zakončenia v prstoch, čo môže viesť až k ich odumretiu. Široké nohy trápi isté percento ľudí na celom svete a to aj napriek tomu, že sa nejedná o zdravotný problém alebo diagnózu. V obdobnej kategórii sa nachádzajú aj prirodzene hrubé prsty, ktoré pri výbere topánok vedia tiež pekne potrápiť.

Mali by ste nosiť ortopedické vložky?

Pre účely zdravej chôdze, správneho držania tela, prevencie a pri rôznych ortopedických problémoch ako sú ploché nohy, oslabená a padajúca klenba, či problémy s chrbticou sa odporúčajú v topánkach používať ortopedické vložky. V prvom rade by ste tieto ťažkosti mali riešiť s ortopédom, ktorý vám odporučí správnu ortopedickú vložku. Spomínané problémy môžu byť vrodené, ale z dlhodobého hľadiska ich môže spôsobiť aj nosenie nevhodnej obuvi.

Ľudia, čo zodpovedne pristupujú k pravidelnému používaniu predpísaných ortopedických vložiek, sa často stretávajú s problémom, že množstvo modelov topánok, ktoré bežne nosia nemajú voľne vyberateľnú vložku a tým pádom nevzniká v topánke dostatočný priestor pre ich aplikovanie.

Trápia vás opuchnuté nohy?

Opuchnuté nohy sú len príznakom, nie diagnózou. Opuchy a deformity nôh spôsobujú rôzne zdravotné problémy. V takomto prípade je samozrejme nevyhnutné konzultovať svoj zdravotný stav s lekárom a nastaviť liečbu podľa zistenej diagnózy. Čo sa týka ale každodennej chôdze a pohybu s opuchnutými nohami vzniká otázka, koľko modelov bežnej obuvi zvláda výzvu pomáhať ľuďom s takýmito problémami - komfortnejšie zvládať každý jeden deň.

diawin, topanky pre diabetikov

Diawin | Zdroj: súkr.archív

Riešenie na všetky otázky

Nová generácia certifikovanej ortopedickej obuvi od značky dw navonok pôsobí ako bežná športovo – vychádzková obuv, no ponúka oveľa viac.

Cieľ výrobcu:

„Novou generáciou zdravotných topánok sa staráme o slobodnú a bezbolestnú chôdzu ľudí, ktorí to potrebujú, na ktorých sa bežní výrobcovia topánok neorientujú a pomôcť im tak fungovať každý deň bez kompromisov."

Slobodná chôdza vďaka špeciálnym vlastnostiam

1. Vyrábané v 3 rôznych šírkach (Medium, Wide, Extra wide)

 • Jedna z najdôležitejších a unikátnych vlastností dw topánok.
 • Širší rozmer začína už samotnou širšou podrážkou.
 • Správna šírka oslobodí nohu od zovretia a zlepší prietok krvi.

2. Extra hĺbka a vyberateľné vložky

 • Hrubé prsty a kladivkové prsty potrebujú prirodzene svoj priestor.
 • Štandardné vložky v dw topánkach sú ľahko vyberateľné a práve v kombinácii s extra hĺbkou poskytujú dostatočný priestor pre rôzne druhy ortopedických vložiek

3. Okrúhlejší tvar prednej časti topánky

 • Súčasným a dlhodobým trendom je špicatejší tvar topánok, ktorý je pre spomínané problémy často nevhodný, takže sa dw topánky vyrábajú s oblejším tvarom.

4. Hladké vnútro a priedušný materiál

 • Nedráždivé a nezaparené prostredie v topánke šetrí nohy pred vznikom drobných povrchových rán, otlakov a plesňových ochorení.

5. Ľahká topánka a odpružená podrážka

 • Iste každý ocení, že riešenie výroby širších topánok so sebou neprinieslo aj väčšiu váhu ale práve naopak.
 • Samozrejmosťou je širšia a pružná podrážka, ktorá zohráva dôležitú rolu pri stabilite a lepšieho rozloženia váhy a tým aj zníženie tlaku o 30%

6. Súčasný dizajn

 • dw topánky sú vhodné pre všetky generácie okrem detí a ich nosenie nevytvára pre okolie dojem zdravotných topánok, aké majú ľudia v podvedomí zafixované.
 • Je pre nás dôležité, aby ľudia pri nosení vhodných zdravotníckych topánok necítili byť odlišní a dopriali si úľavu pre svoje nohy.

Všetky podrobnosti o dw topánkach nájdete na www.diawin.eu.

Zakúpiť si ich môžete už aj na e-shope lekárne Dr. Max - https://www.drmax.sk/dw-active/

diawin