Zistili sme, ako mať šťastné črievko

Stalo sa Vám už niekedy, že Vám grúlilo v bruchu práve v tej najnevhodnejšej chvíli? Napríklad v tichej čakárni plnej ľudí? V tom okamihu väčšina pohľadov pravdepodobne smerovala na vás. Nič príjemné, však? Nemusíte sa však cítiť zahanbene. Prípadné ťažkosti s trávením postihujú takmer každého z nás. Neuspokojte sa však s touto informáciou, ale radšej spozornite.
crevo a travenie

Orin Slovakia | Zdroj: súkr.archív

Znepríjemňujú nám život

Pocit plynatosti, nadúvania brucha či nepravidelnej stolice nám znepríjemňujú život. Najhoršie však je, ak tieto pocity prežívame v práci alebo pri našich voľnočasových aktivitách. Nevieme sa totiž naplno sústrediť, necítime sa komfortne a uvedomujeme si, že takto dlhodobo nechceme fungovať.

Toto sú dôležité signály

Ak váš žalúdok často pociťuje hlad, máte zápchu alebo hnačku či dokonca potravinovú intoleranciu, pravdepodobne ide o znamenie, že nemáte dobrú mikroflóru v črevách. Existuje však na uvedené problémy účinné riešenie? Čo myslíte?

My vieme...

Vieme, že existuje. Ak hľadáte účinné riešenie, ako si s podobnými problémami poradiť bez zbytočných liekov, ktoré obsahujú návykovú chémiu, čítajte ďalej. Vedeli ste, že v našich črevách sa nachádzajú celé kolónie baktérií, pričom niektoré sú dobré a niektoré sú veľmi zlé? Dennodenne sa tu odohrávajú obrovské boje. Bohužiaľ často vyhrávajú zlé baktérie a vtedy je náš imunitný systém ohrozený. Sme častejšie chorí, prichádzajú problémy s trávením atď. Účinným riešením je teda podporiť zdravú črevnú mikroflóru a to je možné len vďaka kvalitným probiotikám.

črevo

Orin Slovakia, s. r. o. | Zdroj: súkr.archív

Počuli ste už o nich?

Pojem probiotikum je možno ešte stále pre mnohých z nás neznámy pojem. Ak však začnete s užívaním tých správnych probiotík ešte dnes, určite čoskoro pocítite väčší komfort po jedle, zaznamenáte menej črevných plynov, pravidelnú stolicu, zlepšený imunitný systém a oveľa viac.

Chcete vedieť ako si vybrať tie správne probiotiká a v čom všetkom Vám ešte môžu zlepšiť zdravie?

Áno, chcem vedieť viac.