Bratislava sa pripravuje na beh za znečistené oceány. adidas touto dôležitou iniciatívou opäť podporí organizáciu Parley.

Určite ste už počuli o environmentálnej katastrofe, ktorú práve prežíva naša modrá planéta kvôli plastu. Je to ten najodolnejší materiál, aký ľudia vymysleli a každý kúsok, ktorý bol kedy vyrobený, sa stále v nejakej forme niekde nachádza. Bežíme o preteky s časom!

Odhaduje sa, že ak sa situácia nezmení, do roku 2050 bude v oceánoch viac plastu ako rýb. Minimalizovať škody bude veľmi náročné, preto nestačí obmedziť spotrebu plastu. Je potrebné vyčistiť moria a zastaviť prienik plastového odpadu do oceánov.

ocean

adidas | Zdroj: súkr.archív

V roku 2018 adidas spolu s Parley vytvorili globálne hnutie Run for The Oceans, ktoré združuje takmer milión bežcov z celého sveta. Vďaka behu za oceány sa spoločnosti adidas minulý rok podarilo vyzbierať sumu 1 000 000 $. Tie putovali na vzdelávanie približne 100 000 mladých ľudí, žijúcich v postihnutých pobrežných oblastiach, aby sa postavili za naše oceány a podnikli kroky na jeho záchranu ako súčasť programu Parley Ocean School. V rámci tohto partnerstva bolo z plastu v oceánoch vytvorených 6 miliónov párov tenisiek. Tam sa však tento boj neskončil. adidas sa zaviazal, že do roku 2024 bude používať už len 100% recyklovaný polyester.

Tento rok sa na Svetový deň oceánov iniciatíva vracia

Za každý jeden kilometer, ktorý bežci odbehnú medzi 8. - 16. júnom s aplikáciou Runtastic, prispeje adidas sumou 1 $ - tento rok do výšky až 1,5 milióna dolárov.

adidas si pripravil aj špeciálne podujatie. Pridajte sa aj vy a príďte na beh Run for The Oceans, ktorý sa bude konať 15.6.2019 o 16:00 na bratislavskej Magio pláži a zabehnite 4km alebo 10km beh za oceány. Pred samotným behom bude prebiehať workshop s Umelohmotné, kde si budete môcť vytvoriť svoj kúsok z recyklovaného odpadu, či prednáška Eco HERO, kde sa dozviete viac o recyklácii ako takej. Nebude chýbať ani diskusia k tejto dôležitej téme s influencerkou Naty Kerny a známym youtuberom Expl0ited-om.

Kým ste čítali túto správu , vo svetových moriach pribudli tri plné kamióny plastového odpadu. Poďme spolu prispieť behom za oceány. Run for The Oceans nie je len hnutie, je to revolúcia. Buďte jej súčasťou!

Run for the oceans

adidas | Zdroj: súkr.archív