Ako nepribrať na dovolenke? Zaručený recept

Život ako na hojdačke – najprv jesť a potom chudnúť. Po koľký raz sa už zas a opäť plánujete trýzniť nejedením? Pritom možno ani neviete, že existuje spôsob, pri ktorom vôbec nemusíte hladovať a aj tak schudnete... A nemusíte na to byť sama/sám!
Chudnutie na dovolenke s Profidiet

Profidiet | Zdroj: súkr.archív

Máte už zakúpený pobyt, ale bojíte sa, že na dovolenke priberiete? S Profidiet sa toho báť nemusíte. Naše produkty si viete zbaliť do batožiny a bez obáv a výčitiek vyštartovať na dovolenku.

Chudnutie na dovolenke s Profidiet

Profidiet | Zdroj: súkr.archív

Je na diétu vhodný čas? Otestujte sa!

Najskôr si treba uvedomiť, že každá diéta stojí organizmus veľa síl. A tak skôr ako sa rozhodnete svoje telo vystresovať na maximum, mali by ste sa otestovať, či je na diétu vhodný čas:

  1. Práve prechádzam ťažkým životným obdobím (rozpad vzťahu a iné)
  2. Som chorá, alebo môj partner je chorý, prípadne niektorý člen rodiny
  3. Som po nedávnej operácii.
  4. Práve prežívať manželskú krízu alebo iný vážny konflikt v rodine
  5. Čaká ma ťažké obdobie – stres zo skúšok, zmena práce, prepustenie, sťahovanie, rekonštrukcia.
  6. Blížia sa sviatky.
  7. Mám momentálne finančné problémy.
  8. V najbližších dňoch ma čakajú náročné úlohy.
  9. Práve som prestal/la fajčiť.

Ak ste na tri a viac otázok odpovedali „áno“, mali by ste prekonzultovať s vaším lekárom, či je pre vás vhodný čas na chudnutie a či by ste nemali s týmto rozhodnutím radšej nejaký čas počkať, kým stres v rodine alebo v práci nepominie.

Chudnutie šité vám na mieru

Ak vašej diéte nič nebráni „v ceste“, na vyriešenie vašich problémov s nadváhou či obezitou si po konzultácii s odborne vyškoleným terapeutom alebo lekárom môžete zvoliť zrozumiteľnú, bezpečnú a vyskúšanú metódu redukcie telesnej hmotnosti navrhnutú v roku 1973 profesorom Georgeom Blackburnom z Harvardskej lekárskej univerzity v USA, ktorá nesie názov Ketogénna bielkovinová diéta.

V čom je tento program iný ako ostatné známe diéty?

Prísun dostatočného množstva kvalitných bielkovín za súčasnej redukcie prísunu cukrov a tukov vedie v zdravom organizme k navodeniu zvláštneho metabolického stavu - bezpečnej ketózy. V jej dôsledku dochádza k redukcii hmotnosti prevažne na úkor tukového tkaniva, čo je možné objektivizovať meraním na bioimpedančnej váhe. Veľmi dôležitým faktom je takmer stopercentná ochrana svalového tkaniva. Zároveň je nesporným pozitívom aj to, že väčšina klientov nemá v priebehu diéty pocit hladu, ba dokonca mnohí majú v priebehu diéty veľmi dobrú, niekedy až mierne euforickú náladu.

Prvé výsledky diéty Profidiet® sa dostavia zvyčajne veľmi rýchlo. V prvej fáze je možné zredukovať až 5-10 kg. Platí, že klient, ktorý potrebuje zredukovať 15-20 a viac kg, ide na začiatku s hmotnosťou dolu rýchlejšie ako ten, ktorý potrebuje zhodiť 5-7 kg. Dĺžka trvania diétneho programu závisí od konkrétneho človeka a je to čisto individuálna záležitosť na základe odporúčaní terapeuta. Všeobecne platí, že čím závažnejšia je nadváha alebo obezita u konkrétneho jedinca, tým redukčný program trvá dlhšie.

Chudnutie na dovolenke s Profidiet

Profidiet | Zdroj: súkr.archív

Vo dvojici to ide lepšie!

Zaujalo vás to? Ste si istá, že nič nestojí vašej diéte v ceste? Potom by možno stálo za úvahu aj to, či by ste týmto obdobím nemali prechádzať vo dvojici. S partnerom, manželom alebo s priateľkou či s niekým blízkym. Aj keď ste sa možno doteraz považovali za „sólistku“, chudnutie vo dvojici môže priniesť svoje výhody.

Chudnutie v priateľskej spoločnosti je určite príjemnejšie a zábavnejšie. Aj preto, že budete mať pocit, že nie ste na celú vec sama a že aj iní sú na tom rovnako ako vy.

Vzájomne si môžete pomáhať, radiť a povzbudzovať sa.

Každý týždeň sa môžete stretnúť a prebrať si všetko, čím prechádzate a na čo myslíte. Čo znamená, že keď chudnete, nemusíte sa vyhýbať príjemným posedeniam s priateľkou.

Na druhej strane to neznamená, že budete diétovať rovnako! Nič však nebráni tomu, aby ste chudli rovnakou metódou a pod odborným dozorom. Spolu môžete vyhľadať lekára alebo odborne vyškoleného terapeuta, navštíviť ho a začať v rovnaký čas. Dokonca môžete aj spolu stolovať a pripravovať si jedlá! Dať si spolu olovrant či večeru, alebo sobotňajší obed...

Ako teda na to?

Máte dve možnosti. Buď sa do diéty pustíte samostatne nákupom cez e-shop alebo na www.profidiet.net nájdete zoznam špecializovaných centier, ktorý je rozdelený podľa krajov. Tam si vyhľadáte centrum, ktoré vám najviac vyhovuje z hľadiska vzdialenosti od vášho bydliska a objednáte sa na vstupnú konzultáciu a meranie.

Na konzultácii sa preberie váš zdravotný stav, celková anamnéza, vysvetlí sa podrobne princíp redukčného programu a následne vás lekár alebo vyškolený nutričný špecialista nastaví na fázu redukčného programu, ktorá je pre vás vhodná. Na vstupnej konzultácii dostanete aj jedálniček na mieru s rozpisom jedál pre konkrétnu fázu so zoznamom povolených druhov zeleniny a mäsa príslušných pre jednotlivé fázy redukčného programu. Zároveň aj v týchto centrách si môžete zakúpiť produkty PROFIDIET.

Rozhodli ste sa zbaviť konečne a naveky svojich neželaných kíl navyše? Potom všetky potrebné informácie získate na www.profidiet.net.

Profidiet®

Čas na zmenu, čas Profidiet.