Potenie nemusí byť trápenie: Hitom leta sú prírodné dezodoranty a povieme vám, prečo!

Potenie je v lete veľká téma. Potíme sa všetci, a keď sa skombinujú extrémne teploty so stresom, sú z toho nepríjemné mapy v podpazuší.
prírodný dezodorant

Zdroj: Freepik.com

Ak patríte k tým niekoľkým vyvoleným a potíte sa len minimálne, môžete si obliecť čokoľvek. No potom sú tu ľudia, ktorí sa potia nadmerne a musia tomu aj prispôsobovať výber oblečenia. Možno ste sa už tiež pristihli pri úvahách typu: „Túto obtiahnutú blúzku si na stretnutie nemôžem dať, lebo mi bude vidno prepotené podpazušie!“ A tak radšej skončíte pri voľnom tričku alebo syntetickom materiáli, ktorý rýchlo schne. A po večeroch googlite, ako si pomôcť, aby ste spotené mapy pod pazuchou minimalizovali, alebo ideálne ani nemuseli riešiť – veď tu ide o sebavedomie a osobný komfort.

Na trhu sú dve najrozšírenejšie riešenia, medzi ktorými je rozdiel, hoci to mnohí možno netušia. Sú to antiperspiranty a dezodoranty.

V čom je rozdiel?

Antiperspiranty – blokujú potenie, ale nie sú navrhnuté tak, aby eliminovali aj zápach.

Dezodoranty – minimalizujú zápach, ale nie samotné potenie. Fungujú tak, že zabíjajú baktérie na koži, a tým pádom nemá ako vznikať zápach. Ten sa tvorí, keď proteíny a tuk v pote začínajú rozkladať baktérie.

Ideálne je používať oba varianty súčasne, aby ste zmiernili potenie aj minimalizovali pach potu. Nevýhodu je, že antiperspiranty aj dezodoranty môžu zanechávať biele fľaky.

Ako funguje antiperspirant?

Antiperspiranty obsahujú diskutované hliníkové soli, ktoré blokujú potenie. Keď sa hliník dostane do kontaktu s potom, zmení sa na gél, ktorý vytvorí akúsi zátku na potných žľazách. Táto zátka zníži množstvo potu na povrchu pokožky. Odborníci sa zhodujú, že antiperspirant je najvhodnejšie nanášať na noc, na umytú a suchú pokožku, aby mohol dostatočne dlho pôsobiť a aby sa mohla jeho sila naplno aktivovať.

Sú nebezpečné?

V antiperspirantoch sa nachádzajú mnohé zlúčeniny hliníka (najčastejšie chlorid hlinitý), ktoré sú predmetom špekulácií o tom, že spôsobujú rakovinu prsníka alebo spúšťajú Allzheimerovu chorobu tým, že upchávajú póry a zabraňujú unikaniu toxínov z tela. Či tomu veríte, alebo nie, najbezpečnejšie je spoľahnúť sa na prírodné možnosti – antiperspiranty vyrobené čisto z rastlinných zložiek a esenciálnych olejov.

Najmä, ak máte citlivú pokožku, ktorá na všetko reaguje svrbením a pálením, určite zvážte prírodné možnosti, ideálne celkom bez parfumácie. Pre citlivú pokožku sú napríklad skvelé dezodoranty s kokosovým olejom.

Čo je super na prírodných dezodorantoch

  1. Neupchávajú póry a pokožka môže dýchať.
  2. Pôsobia antibakteriálne – baktérie sa nemnožia a pot nepáchne.
  3. Čisto prírodné zložky a esenciálne oleje – žiadne chemikálie, konzervanty a soli hliníka.
  4. Pokožka je hydratovaná.
  5. Nevytvárajú biele fľaky.

Stavte na prírodné zloženie

Prírodný Dezodorant DoTerra

Prírodný dezodorant pre ženy aj mužov s kompletne prírodným zložením. Obsahuje účinné esenciálne oleje z cyprusu, čajovníka, cédrového dreva a bergamotu, ktoré bojujú proti zápachu. Tieto vysoko účinné oleje zmierňujú pach v podpazuší a zanechávajú sviežu, čistú vôňu.

Prírodný Dezodorant Fresh

Prírodný dezodorant Ringana Fresh je výživný a obzvlášť jemný k pokožke vďaka krémovej textúre. Krém chráni pred nežiadúcou tvorbou zápachu bez kritických hliníkových solí a podporuje prirodzenú funkciu regulácie potu pokožky. Pokožke poskytuje rastlinné oleje a prírodné zvlhčovadlá. Citlivej koži v podpaží dodáva výživné lipidy. Vybrané zložky: citrónová verbena, výťažok z vlašských orechov bohatý na polyfenoly, kadidlo, oxid zinočnatý, silica, prísady z bambuckého masla.

Tieto vybrané dezodoranty sú 100% bezpečné aj pre vaše dospievajúce deti.