Trápia vás bolesti krčnej chrbtice? Vieme, ako sa ich môžete zbaviť

Vedeli ste, že bolesťou chrbtice trpí až 9 z 10 Slovákov? Je to spôsobené najmä tým, že krčná chrbtica je počas dňa veľmi namáhaná a nesmierne pohyblivá. Človek má nedostatok priestoru na jej posilnenie a tak je prevažne stuhnutá. Veľká záťaž, ktorá je na túto časť chrbtice vyvíjaná má za následok rýchlejšie opotrebovanie a s tým spojené aj ďalšie zdravotné ťažkosti.

Ocitli ste sa už niekedy v rovnakej situácii?

  1. Točila sa vám hlava
  2. Mali ste bolesti hlavy
  3. Vaša hybnosť bola obmedzená
  4. Mali ste pocit na zvracanie
  5. Boleli vás ramená
  6. Príliš ste sa potili

+ zoznam pokračuje ďalej

Ak ste sa niekedy ocitli aspoň v jednej z uvedených situácií, Váš problém sa môže týkať práve ochorenia krčnej chrbtice. Toto ochorenie sprevádzajú nielen nepríjemné bolesti, ale spôsobuje aj práceneschopnosť a v mnohých prípadoch vedie aj k nebezpečnej operácii krčnej chrbtice či jej výrastkov.

Čo spôsobuje bolesti krčnej chrbtice?

Tento typ bolesti sa často vyskytuje u ľudí s prevažne sedavým typom zamestnania, nedostatkom pohybu či pracovnou vyťaženosťou. Súvisieť môže aj s nesprávnym cvičením, zlou životosprávou, ťažkou fyzickou námahou či monotónne opakujúcim sa pohybom v oblasti krčnej chrbtice.

držanie krku

Orin Slovakia | Zdroj: Depositphotos.com

Čo v tomto prípade pomáha?

Na krátkodobé uvoľnenie svalstva sa odporúča relaxačný kúpeľ či sauna. Masáž vám na chvíľu pomôže zmierniť bolesti, prekrví vaše svaly a odvedie škodlivé látky z tela von. Ide však len o krátkodobé riešenie, pretože táto metóda nerieši príčinu problému.

čo pomáha pri bolesti krčnej chrbtice

Orin Slovakia | Zdroj: súkr.archív

Toto je účinné riešenie pri bolestiach krčnej chrbtice

V tomto prípade je najúčinnejšia magnetoterapia. Okrem toho, že má protiopuchový efekt, napomáha tiež uvoľňovať spazmy, inak povedané kŕče. Magnetoterapia má tiež vazodilatačné teda prekrvujúce účinky, čo sa vo vašom prípade prejaví uvoľnením svalstva. Vďaka magnetoterapii môžete dosiahnuť lepšiu hybnosť, urýchliť regeneráciu pri bolestiach krčnej chrbtice a opäť sa tak dostať do stavu bezproblémového fungovania.

Procedúra magnetoterapiou je príjemná

Pri magnetoterapii je potrebné vyzdvihnúť tri hlavné pozitíva a to:

  1. Procedúra magnetoterapiou nebolí,
  2. Procedúra magnetoterapiou je účinná,
  3. Procedúra magnetoterapiou nemá žiadne vedľajšie účinky.

Pri terapii magnetom sa dokonca nemusíte vyzliekať, pretože magnetické impulzy prechádzajú aj cez oblečenie. Vedeli ste, že v súčasnosti je táto forma liečby veľmi vyhľadávaná? Na tomto princípe funguje napríklad medicínsky prístroj Ulticare LT-99. Bohaté skúsenosti s týmto prístrojom má napríklad Adeli centrum v Piešťanoch, ktorí ho denne aplikujú svojim pacientom. Tento prístroj však nájdete aj v ďalších rehabilitačných centrách a ambulanciách na Slovensku. V súčasnosti ho využíva viac ako 120 000 ľudí.

ulticare krcna magnoteterapia

Orin Slovakia | Zdroj: súkr.archív

Skvelá správa na záver

Vedeli ste, že v rámci projektu Zdravé telo si môžete procedúru magnetoterapiou vyskúšať aj vo vašom meste ZADARMO? O bezplatnú terapiu spojenú s konzultáciou vášho zdravotného problému môžete požiadať TU.

Uvoľnite svalstvo, odstráňte zápal a bolesti a cíťte sa opäť dobre.