5 tipov na jesennú starostlivosť o pokožku

Jeseň je pre našu pokožku veľmi kritickým obdobím: podrobí ju skúške stres, ktorý sa po bezstarostnom lete na nás valí, negatívne na ňu vplýva zvýšený smog (keďže veľké mestá sú opäť plné automobilov) a sú na nej badateľné slnkom spôsobené škody.
zena s normalnou pletou

Zdroj: Pixabay.com

Tieto faktory spolu pokožku unavia a zvyšujú tvorbu mazu, čo je obzvlášť zlá správa pre tých, ktorí zápasia s akné - ale bohužiaľ nie len oni musia v jesenných mesiacoch venovať väčšiu pozornosť svojej pokožke!

Prirodzený obranný systém pokožky môže byť výrazne oslabený jesennými výkyvmi teplôt, meniacou sa vlhkosťou a zvýšeným znečistením ovzdušia – pokožka sa stáva mastnou, ľahšie priľne vzdušný prach a smog, čo u mnohých ľudí spôsobuje precitlivenosť, podráždenie, môže zhoršiť ekzém, psoriázu a dermatitídu. Ani tí, ktorí bojujú s akné sa nemôžu cítiť bezpečne: je pravda, že letné slnečné lúče môžu situáciu zlepšiť, ale tiež spôsobujú zhrubnutie pokožky, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že vrstvy odumretých epitelových buniek pôsobia zápal.

Dobrá správa je, že na to máme riešenie!

  1. Peeling pokožky je v tomto období kľúčovým faktorom: vďaka múdro vybranému peelingu bude pokožka jemná a viditeľne čistá, a získa jednotný tón. Bez použitia peelingu by naša pleť absorbovala iba zlomok hodnotných účinných látok.

  2. Popri peelingu je mimoriadne dôležité aj denné čistenie tváre, odstránenie nečistôt a zvyškov make-upu.

Schüssler NaturCosMEDics kozmetika s mineralnymi solami

Schüssler NaturCosMEDics | Zdroj: súkr.archív

  1. Prítomnosť pečeňových škvŕn a pieh na pokožke môžu na mnoho ľudí pôsobiť ako studená sprcha, pretože tieto (bohužiaľ) nezmiznú spolu s našim slabnúcim opálením. Úplne sa ich zbaviť je ťažké, ale výživný prírodný krém obsahujúci Schüsslerovu soľ č. 6 môže prispieť k ich efektívnemu vyblednutiu.

  2. Horšie je, že v jesenných mesiacoch sa stretneme s novými alebo hlbšími vráskami, najmä keď sme sa opaľovali bez opaľovacieho krému, pravidelne sme zabúdali nosiť slnečné okuliare alebo sme sa opaľovali make-upom na tvári. Ak ste tak ešte neurobili, mali by ste si zaobstarať pleťové sérum vhodné pre Váš vek, ktoré nielenže doplní Vašej pokožke hodnotné látky, ale pomôže aj pri zjemnení už existujúcich vrások a zachovaní mladistvého vzhľadu.

  3. Jeseň je najlepším obdobím na to, aby sme výživnými krémami pomohli našej pokožke zregenerovať sa a pripraviť ju na zimné mesiace. Hlboká hydratácia je dôležitá po celý rok, ale na jeseň je obzvlášť potrebná pre celé naše telo.


Kompletnú ponuku prírodnej kozmetiky nájdete na webovej stránke www.schusslerkozmetika.sk.