Infúzne podaný vitamín C pomáha imunite správne fungovať a brániť sa proti opakovaným infekciám

Herpes, chrípka či angína, najmä v zimnom období mnohých z nás, viac či menej, potrápia rôzne infekčné ochorenia spôsobené najmä vírusmi.

Dobrou možnosťou ako ochoreniam predchádzať býva dodržiavanie hygienických zásad, zdravá strava a správne zvolený pravidelný pohyb. Nič z toho však nemusí fungovať, ak máte oslabený imunitný systém, ktorý nedokáže bojovať s ,,cudzorodými nepriateľmi“.

,,Podporiť a upraviť funkcie imunitného systému, sa ukazuje ako veľmi účinná forma prevencie a aj liečby infekčných chorôb. V rámci liečby sa s dobrými výsledkami využíva práve infúzne podaný vitamín C. Ten dokáže "naštartovať " a posilniť obranyschopnosť organizmu a zároveň ho ochrániť pred zápalmi,“ potvrdzuje nterný lekár MUDr. Vladislav Abaffy zo Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates.

MUDr. Vladislav Abaffy zo súkromného centra Hippokrates

MUDr. Vladislav Abaffy / Autor foto: Sasha Točík Berkyová | Zdroj: súkr.archív

Ak už u nás choroba prepukla naplno, infúzia s vysoko dávkovým vitamínom C dokáže skrátiť dobu trvania choroby, zmierniť príznaky a pomáha telu rýchlejšie sa zregenerovať.

Vitamín C je jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov, aj preto pomáha vychytávať voľné radikály - reaktívne formy kyslíka, čím pomáha pri oxidačnom strese a posilňuje imunitu. Telo si vezme požadované množstvo a zvyšok sa z tela vylúči. Prirodzene sa vitamín C vyskytuje v čerstvej zelenine a ovocí - v citrusoch, paprike, hrozne a pod. Najviac sa ho nachádza najmä v čerešni acerola, rakytníku rešetliakovom alebo kyslej kapuste.

Stravou ani tabletami sa také vysoké hladiny vitamínu C v krvi ako infúziou nedajú dosiahnuť, pretože telo si vezme iba limitované množstvo, ktoré je dané priepustnosťou tráviaceho traktu. Pri infúznom podaní vitamínu C naše telo príjme 100%, nakoľko sa podáva priamo do žily.

Pozor si treba dávať v prípadoch, ak máte problémy s obličkami, metabolizmom alebo vstrebávaním železa. Pred samotnou terapiou v SZC Hippokrates robí zdravotnícky personál odber krvi, aby sa vylúčili možné komplikácie. Pred prvou infúznou terapiou sa takisto podstupuje lekárska konzultácia s odborným lekárom. Infúzia sa zvyčajne podáva jeden až trikrát týždenne podľa individuálneho zdravotného stavu.

vstupná prehliadka v Hippokrates

Autor foto: Sasha Točík Berkyová | Zdroj: súkr.archív

,,V zimnom období, kedy je výskyt vírusov a baktérií celoplošne zvýšení, má ľudský organizmus aj zvýšenú potrebu a spotrebu vitamínu C. V tejto sezóne sa ľudom s oslabenou imunitou a opakovanými, či chronickými zápalmi odporúčajú infúzie vysoko dávkovaného vitamínu C, infúzia totiž rýchlo doplní chýbajúce rezervy vitamínu, účinkuje protizápalovo, imunomodulačne a je dobre kombinovateľná s inými druhmi liečby.“

MUDr. Abaffy z centra Hippokrates ďalej dodáva, že vysoký antioxidačný potenciál vitamínu C tvorí najdôležitejšiu podstatu jeho terapeutického účinku. V porovnaní so všetkými ostatnými telu vlastnými antioxidantmi ponúka vitamín C najrýchlejšiu a najrozsiahlejšiu ochranu pred oxidačným stresom a elimináciu zápalov v tele.

Katari12

co ja viem, takymto veciam velmi neverim..som skepticka, myslim si, ze najlepsie co moze clovek urobit je brat pravidlene vitaminy, na chvilu ich samozrejme po nejakej dobe vysadit, a potom zas. Najlepsia je kombinacia C, E, D, Zinok (zinkorot) to vsetko kupit v lekarni a kolagen - www.bionutrian.com alebo nejaky iny ale ja mam tento vyskusany