5 tipov, ako zlepšiť zdravotný stav na jeseň. Pozor, všetky vám pomôžu aj „v posteli“!

Je tu jeseň a to je čas, kedy na každého z nás striehnu prechladnutie, ale napríklad aj vážnejšie vírusové a bakteriálne sezónne ochorenia. Prevencia je pritom pomerne jednoduchá!

Po teplom lete prekvapí organizmus náhle ochladenie a to najmä ráno a večer. K tomu sa pridá ostrejší vietor a podstatne menej slnečných lúčov. Ani sa nenazdáte a zrazu máte plný nos, teplotu a cítite veľkú slabosť.

Proti tomuto všetkému sa dá bojovať zopár jednoduchými režimovými úpravami. A viete, čo je na nich najlepšie? Že prospejú aj vášmu mileneckému životu!

Vitamíny

Vitamíny sú pre naše telo veľmi dobrým zdrojom potrebných živín a zlepšujú aj jeho imunitnú schopnosť. Nedostatok vitamínov sa prejaví aj na krvnom obraze, pocite únavy a väčšej náchylnosti na rôzne ochorenia.

Preto dopĺňajte vitamíny pravidelne a to najmä počas jesene, pričom veľmi dôležité sú:

Vitamín C - tento vitamín sa nazýva aj kyselina askorbová a má veľký vplyv na reguláciu metabolizmu aminokyselín, dôležitý je pre imunitu a aj pre pevnosť ciev, pričom ide o prírodný antioxidant zlepšujúci okrem iného aj kvalitu spermií

Vitamín D - ďalší dôležitý vitamín spomaľujúci starnutie buniek (najmä na pokožke) a zároveň priaznivo ovplyvňujúci pohyblivosť spermií

Byliny a prírodné produkty

Viacero bylín a prírodných produktov pôsobí veľmi priaznivo na imunitu a organizmus. Zo zeleniny je to napríklad cesnak, chren či cibuľa, ale napríklad aj taká mäta pieporná či materina dúška sú veľmi dobré počas jesene ako prevencia voči najčastejším ochoreniam.

Nie sú to však len bežné dýchacie ťažkosti, ktoré môžu organizmus postretnúť - počas jesene bývajú časté aj problémy tráviaceho charakteru, a to pri prechode z letnej stravy (ktorá je ľahká) na stravu zimnú.

V tomto prípade sa odporúča pridať do jedla aj korenie, napríklad chilli, ktoré tiež rozprúdi a zlepší krvný obeh v cievach.

Menej stresu a viac oddychu

Stresovaný organizmus, ktorý nemá čas na regeneráciu a oddych, je náchylnejší na choroby. Môže sa síce zdať, že to nesúvisí, ale nie je to tak - aj naše telo potrebuje oddych, a to preto, aby si mohli odpočinúť jednotlivé systémy, od nervového po kardiovaskulárny.

Stres a málo oddychu sú navyše aj nepriateľmi potencie a chuti na sex. Neveríte? Spomeňte si, kedy ste naposledy boli vyčerpaný, a zároveň ste mali dostatok energie na „výkon v posteli“. Takže, viacej oddychujte, aby ste mali dosť energie aj v spálni.

Menej zlozvykov, viac zdravého jedla

Nepriateľom zdravia je aj fajčenie, nadmerné pitie alkoholu a nezdravé jedlá - najmä veľa tučného a mastného jedla, a ťažké mäso. Rovnako aj „prepchávanie“ sa sladkosťami, chipsami a rôznymi polotovarmi má veľmi negatívne účinky na zdravotný stav.

Namiesto toho odporúčame:

  • viac zeleniny a ovocia
  • ryby a rybie mäso
  • nízkotučné mliečne výrobky namiesto plnotučných
  • menej bielej múky a viac alternatív k nej

Výživové doplnky

Prírodné podporné produkty vôbec nie sú na zahodenie. Lepšie sú síce vitamíny v prirodzenej forme, ale doplniť ich takto má tiež svoj význam.

Prírodným produktom podporujúcim lepšie prekrvenie ciev (a aj zlepšenie potencie) je napríklad aj eJoy®, ktorý k nám prišiel len nedávno z Veľkej Británie, a má aj certifikát vydaný Ústavom verejného zdravotníctva SR.

eJoy® patrí medzi tabletky na podporu erekcie a u nás ho môžete kúpiť online a bez lekárskeho receptu priamo na www.ejoy.sk, čo je webová stránka oficiálneho predajcu v Slovenskej republike.

Teraz navyše nič neriskujete - ak si tento doplnok objednáte a nebudete s ním spokojný, peniaze vám predajca vráti späť!

eJoy- erekcia na dosah

Zdroj: súkr.archív