Definícia typu pleti - Čo vám prezradí vaša pleť?

Aby ste vedeli presne, čo vaša pleť najviac potrebuje a aby jej bola poskytnutá vhodná starostlivosť, je nevyhnutné, aby ste poznali svoj vlastný typ pleti. Pomôžeme vám zistiť, do ktorej skupiny patríte a čo môžete urobiť, aby ste zo seba vyťažili maximum!
typ pleti

Zdroj: Pixabay.com

Málokto si uvedomuje, že v priebehu času sa mení aj naša pokožka - tí, ktorí mali mastnú a aknóznu pleť, možno po tridsiatke budú mať pleť suchú, ale na tom nie je nič mimoriadne.

Expresný test typu pleti

Vo večerných hodinách si očistite tvár a výnimočneju tentokrát nenakrémujte! Ráno, po prebudení, pritlačte na pleť papierovú vreckovku, a potom ju držte smerom k svetlu.

Ak je vreckovka väčšinou mastná, je vaša pokožka mastná, ale ak na vreckovke vidíte mastné fľaky iba miestami, bude váš typ pleť zmiešaný.

Ak tam nie sú žiadne fľaky, vaša pleť je suchá alebo normálna, hoci sa to u dospelých vyskytuje iba vo výnimočných prípadoch.

Čo si vyžaduje ktorý typ pleti?

Normálna pleť

Charakteristika: Jemné póry, hladká, ružová a matná. Jej hydratácia a tvorba mazu sú vyvážené, pričom väčšinou sa ňou môže pochváliť iba mladšia veková skupina, lebo postupom času sa stáva čoraz suchšou.

Dávajte pozor: Vyhnite sa peniacim čistiacim prostriedkom na pleť, masáž tváre vykonávajte krúživými pohybmi. Používajte ružovú vodu a ochráňte krásu svojej pleti pomocou hydratačných krémov jemnej textúry.

Pre rozmaznávanie vašej pleti sa prekvapte hydratačnou maskou na tvár!

Schussler ružová voda

Zdroj: súkr.archív

Suchá pleť

Charakteristika: Jemné póry, ale často nepružná a lesklá pleť. Môže byť príliš napnutá, mierne červená, náchylná k podráždeniu. Produkuje malé množstvo mazu, a preto dokáže uchovať málo vlhkosti.

Nie príliš potešujúcou správou je, že okrem toho, že je pleť tenká, prvé vrásky sa môžu objaviť predčasne.

Starostlivosť: Pre suchú pokožku je asi najdôležitejšie nájsť prírodný krém, ktorý zaistí správnu hydratáciu. Syntetickým prísadám sa treba vyhýbať v prípade všetkých kozmetických výrobkov, pretože môžu ľahko spôsobiť podráždenie.

Cenné rastlinné oleje a maslo v kombinácii so soľami Dr. Schüsslera môžu obnoviť vodnú rovnováhu pokožky.

Môžete tiež vyskúšať hlboký hydratačný účinok solí # 1 a # 8 v telovom mlieku!

Mastná pleť

Charakteristika: Pórovitá, náchylná k čiernym bodkám a akné. Vďaka nadmernej tvorbe mazu sa leskne a vyzerá hrubo, pretože sa v nej ukladá viac tuku a vlhkosti ako je priemer.

Aj keď starostlivosť o ňu môže spôsobiť veľa bolesti hlavy, jej veľkou výhodou je, že je menej náchylná k vráskaveniu!

Starostlivosť: Očistite si tvár prírodným mydlom alebo micelárnou vodou a hýčkajte ju jemným hydratačným krémom - v malom množstve!

Nezabudnite použiť aj toner sťahujúci póry a krém proti vráskam, ktorý vyhovuje vášmu veku! Zo Schüsslerových solí minerálna soľ číslo 9 môže byť vašim veľkým spojencom!

Schussler anti age pleťové séra

Zdroj: súkr.archív

Zmiešaná pleť

Charakteristika: Na niektorých miestach - hlavne na čele, okolo nosa a na brade, v tzv. T-línii - je pleť mastná, ale na ostatných častiach suchá. Tento typ pleti má mnoho ľudí a vyžaduje si veľkú starostlivosť, ak chcete, aby bolo všetko v poriadku.

Starostlivosť: v tomto prípade je čistenie tváre kľúčové a jemné odlupovanie môže pomôcť. Schüssler Deep Moisturizer môžete aplikovať dvakrát týždenne bez obáv z oslabenia obranyschopnosti pokožky.

Na každodenné čistenie sa odporúča použiť prírodné mydlo a nealkoholický pleťový toner pred aplikáciou správneho hydratačného krému a séra, ktoré vyživujú pleť.