StressFix - zlepšite si kvalitu spánku

Zlá kvalita spánku, časté prebúdzanie sa, krátky spánok, ale aj dlhý a nekvalitný spánok, spôsobuje nervozitu počas dňa, vyčerpanosť a strach, že zase počas noci "nezažmúrite ani oko", alebo sa zobudíte úplne dolámaný.
Zlepšite si kvalitu spánku

Zdroj: Pexels.com

Aj problémy so spánkom, ktoré sa na prvý pohľad zdajú ako banalita, môžu mať fatálne následky na vaše duševné a telesné zdravie. Problémy so spánkom, by ste v žiadnom prípade nemali podceňovať, môžu totiž viesť k závažným poruchám a psychickým problémom. Tieto poruchy a problémy, ktoré má za následok narušený spánok, sa definujú rôzne a majú viacero príčin či prejavov. V každom prípade, ide o vážne, negatívne následky nezdravého spánkového cyklu. Najhoršie na tom je, že tieto poruchy sa časom nedotýkajú len spánku, ale aj na celkovom zdraví človeka.

Zlý spánok a vplyv na telo

Spánok je mimoriadne dôležitý nielen pre duševnú pohodu a dostatok energie, ale aj pre celý organizmus. Je nevyhnutný pre každú bunku, ktorá sa počas spánku obnovuje, vitalizuje, regeneruje a laicky povedané, pre získanie novej energie, ktorú spánok zabezpečuje. Z toho vyplýva, že zlý spánok sa odzrkadlí nielen na vašej zlej a nervóznej nálade, ale všetky bunky, ktoré "fungujú ako orchester", budú hrať falošne.

Zlý spánok má vplyv na telo v celom jeho rozsahu, preto následky zlého spánku sa rozdeľujú do 2 kategórií, na fyziologické následky a psychické. Tie fyziologické sú určite každému dobre známe, zahrňujú vyčerpanosť, únavu, migrény, opuchnuté a začervenané oči. Zlá kvalita spánku má dopad aj na nesprávnu prácu metabolizmu, čo vedie k tráviacim problémom a napokon k obezite, k dýchacím ťažkostiam, k nízkemu alebo k vysokému srdcovému tlaku a pod.

Aký má vplyv na psychiku?

Hoci sa to môže zdať na prvá pohľad neuveriteľne, no zlý spánok môže oveľa viac poškodiť psychický stav človeka ako ten fyzický. Zo začiatku sa to podpíše len na podráždenej nálade, emočnej nestabilite, zhoršenej koncentrácii, vzniku závislosti (napr. fajčenie, alkohol), no po rekordne krátkom čase, sa so sporadickej nespavosti, môže stať vážne psychiatrické ochorenie ako je panická porucha úzkosti, bipolárna afektívna porucha, obsedantno-kompulzívna porucha, silná depresia a v najhorších prípadoch aj smrť. Preto nepodceňujte žiadny z nasledovných psychických následkov zlého spánku:

 • nervozita,
 • precitlivenosť,
 • afekty,
 • problémy so sústredením sa,
 • tzv. "stav vypnutia",
 • vznik závislosti,
 • spomalené a zhoršené reakcie,
 • strach,
 • depresia.

StressFix môže výrazne zlepšiť spánok

Akékoľvek problémy so spánkom by ste mali okamžite riešiť, aby problém neprepukol do vážnejšieho, či už duševného alebo fyzického problému. Nemusíte hneď utekať k psychiatrovi alebo k lekárovi, aby vám predpísal lieky, ale využívajte alternatívy a svoj stav podchyťte sami a okamžite. Mnoho ľudí sa spolieha na pitie bylinkových čajov, ale vydržia ich piť veľmi krátko. Hoci sú účinné, na to aby zabrali tak ako majú, potrebujú dlhší čas, nakoľko obsahujú iba málo aktívnych látok. Koniec koncov, je ich príprava v mnohých prípadoch zdĺhavá a počas cestovania a práce aj náročná.

Rýchlejší účinok a pohodlnejšie užívanie dnes ľudia dosahujú prostredníctvom užívania prírodných výživových doplnkov. Jedným takým je aj Stressfix, výživový doplnok na zlepšenie kvality spánku a na podporu zdravšej psychiky. Je to 100% prírodný a zároveň slovenský produkt, ktorého jediným "vedľajším účinkom" je dlhší a zdravší spánok. Hoci ide o pomerne nový produkt, skúsenosti s prípravkom sú viac ako uspokojivé. Presvedčte sa sami a pozrite si aj recenzie, ktoré hovoria za všetko.

Obsahuje kvalitné prírodné zloženie

Stressfix svojim jedinečným a bohatým zložením konkuruje mnohým podobným výživovým produktom, a to ako slovenským výrobcom aj tým zahraničným. Nachádza sa v ňom až 14 látok, z čoho až 5 z nich sú silné výťažky (extrakty) z rastlín známych ako prírodné antidepresíva, napr. Medovka lekárska. Obsahuje 6 vitamínov, ktoré podporujú zdravý duševný stav, napr. slnečný vitamín D3 a minerály, medzi ktorými nemôže chýbať ani vzácny druh magnézia (magnézium bisglycinát), ktorého je v súčasnej dobe obrovský nedostatok.

Zloženie Stressfixu je precízne navrhnuté tak, aby sa jednotlivé látky navzájom nevylučovali, práve naopak, aby sa podporovali a pracovali vo vzájomnej synergii. Výhodou zloženia a užívania je, že aj pri dlhodobom užívaní maximálnej dávky nehrozí návykovosť. Nielen zaujímavé zloženie a okamžité účinky, ale aj priaznivá cena StressFixu vás príjemne prekvapí.

Tipy na zlepšenie spánku

Lepší spánok možno docieliť aj iným spôsobom ako užívaním akýchkoľvek vitamínov a výživových produktov. Nasledujúcimi odporúčaniami môžete podstatne zlepšiť váš spánok, podporiť účinky bylinných čajov či výživového doplnku StressFix:

 • vyhľadávajte slnečné lúče a denné svetlo,
 • stretávajte sa s ľuďmi a komunikujte s nimi o svojich problémoch,
 • každý deň si vyhraďte čas pre seba a svoje záľuby,
 • pravidelne športujte, kráčajte aspoň 20 min. denne,
 • jedzte zdravo a vyvážene,
 • navštevujte kultúrne podujatia,
 • berte život s nadhľadom,
 • pred spaním obmedzte televízor a mobil,
 • pravidelne dodržujte spánkový a denný režim,
 • eliminujte nežiadúce elementy, ktoré vás počas spánku môžu rušiť a znervózňovať (hluk, svetlo),
 • nezdržiavajte sa v miestnosti, v ktorej spíte počas dňa a túto miestnosť pravidelne vetrajte.