Starostlivosť o pleť po štyridsiatke

Po 40-ke začne naša pokožka strácať svoju hydratáciu a pružnosť, takže je veľmi dôležité nahradiť nedostatok vlhkosti a posilniť naše tkanivá pomocou kozmetiky vhodnej pre náš vek.
Starostlivosť o pleť po štyridsiadke

Ako sa starať o pleť po 40-tke? | Zdroj: Pixabay.com

Priebeh času má aj svoje pozitívne účinky: v tomto veku sme si plne uvedomili potrebu našej pokožky, zvýšili si naše sebavedomie a máme viacej času starať sa o seba, čím si zachováme svoju mladosť.

Po štyridsiatke je povinné:

  • V tomto veku by sme už nemali zabudnúť na starostlivosť okolo očí - ideálne je začať používať pravidelné očné krémy ešte skôr, ak ste to zatiaľ nerobili, je najvyšší čas!
  • V týchto rokoch je mimoriadne dôležité premasírovať svoju tvár niekoľkokrát do týždňa, obzvlášť venujte veľkú pozornosť pokožke okolo očí.
  • Používajte sérum vhodné pre náš vek s obsahom aktívnych zložiek, aby sme poskytli našim bunkám a tkanivám extra pomoc. Prvú dávku séra sa oplatí používať týždenne 3-4 krát na vyživovanie našej pokožky, potom ďalšiu dávku stačí používať iba raz týždenne. Aktívne zložky séra tiež prenikajú do hlbších vrstiev pokožky a pôsobia tam, kde je to najviac potrebné.
  • Po 40-ke je dosť odvážne nestarať sa o hydratáciu, pretože ak ju zanedbáme, musíme počítať s predčasnými vráskami. Je dôležité vybrať si taký výrobok, ktorý nielen hydratuje, ale popasuje sa aj s vráskami. Tým zabijeme dve muchy jednou ranou.
  • Bez ohľadu na vek je dôležité používať kozmetiku, ktorá neobsahuje syntetické materiály, ale po 40-ke je obzvlášť dôležité kupovanie s vedomím: ak sme predtým nebrali do úvahy zloženie pleťového krému, je pravdepodobné, že vďaka chemikáliám sa stala naša pokožka citlivejšou. Nepoužívajme výrobky, ktoré dráždia našu pokožku, ale vyberme si 100%-nú prírodnú kozmetiku.
  • Takisto potrebujeme trochu zmeny pri líčení: pomocou podkladového krému môžeme zmeniť tón pleti, premeniť našu pokožku na plnú životom, aj keď bez mejkapu vyzerá fádne a unavene.
  • Najlepšie je použiť tekutý podkladový krém, ktorý hydratuje pokožku a zároveň maskuje malé chyby. S končekmi prstov nanášajme krém na pokožku, tak vďaka prirodzenému teplu tela ho môžeme rovnomerne rozotrieť na tvári.
  • Buďme opatrní pri horúcom kúpeli: voda s príliš vysokou teplotou nie je vhodná pre spojivové tkanivá, naša pokožka môže ľahšie stratiť svoju elasticitu, o ktorú sa už v tomto veku musíme viac starať!

Výbornou voľbou je jedinečná prírodná kozmetika s obsahom minerálnych solí Dr. Schüsslera: Schüssler Natur Cosmedics.

prírodná kozmetika s obsahom minerálnych solí Dr. Schüsslera

prírodná kozmetika s obsahom minerálnych solí Dr. Schüsslera / Schüssler Natur Cosmedics | Zdroj: súkr.archív

Ste jedinečná. Vaša pokožka tiež. Prírodná kozmetika zn. Schüssler. Prirodzene pre vás.