Dali ste si do nového roka záväzok schudnúť? Zabudnite na drastické diéty, využite prirodzené spôsoby

Začiatok nového roka je pravidelne využívaný na rôzne predsavzatia a záväzky. Jedným z tých najčastejších je chudnutie. Ako naň a čomu sa naopak vyhnúť?

Chudnutie je na prvý pohľad jednoduché. Väčšina ľudí si myslí, že stačí dodržiavať nejakú predpísanú diétu alebo skoro vôbec nejesť a iba piť rôzne čaje, detoxikačné nápoje alebo vodu a výsledok príde sám od seba. Takto to však určite nefunguje a to je aj dôvodom, prečo existuje jojo efekt a prečo sú ľudia z výsledku sklamaní.

Drastické diéty ani excesívne cvičenie vám nepomôžu

Najvážnejším omylom, ktorý je ale zároveň vo veľkom podporovaný a vyhľadávaný, sú rôzne diéty. Niektoré sú založené na obmedzení konkrétnej živiny, napríklad tukov, cukrov či bielkovín, iné preferujú oddelenú konzumáciu surovín a ďalšie zas zdôrazňujú zvýšenú potrebu príjmu niektorých potravín vo väčšom množstve.

Bez ohľadu na konkrétny typ, všetky tieto diéty idú zlým smerom. Pre chudnutie sú totiž potrebné všetky živiny, či už ide o cukry alebo aj tuky, no dôležité je, aké je ich množstvo, ako často ich konzumujete a v akom sú pomere.

Rovnako tak platí, že ani tie metódy chudnutia, ktoré sú založené na nadmernom cvičení a prehnanej fyzickej aktivite, nemusia priniesť úspech. Práve naopak, telo bude priveľmi vyčerpané, čo ohrozuje zdravý metabolizmus a spaľovanie tukov.

Alfa a omega je zmena stravovania

Pochopiteľne, stravovanie je pre chudnutie dôležité, no treba k nemu pristupovať komplexne. To znamená vplýva tak na zloženie jedálnička, ale aj na pravidelnosť či spôsob stravovania. Jedno od druhého nemožno oddeliť, ak chcete chudnúť efektívne.

V prípade jedálnička sa treba zamerať na obmedzenie mastných, presladených, presolených, konzervovaných a vyprážaných jedál na čo najnižšiu mieru. Konzumujte menej živočíšnych tukov a ak, tak ideálne v podobe rýb. Viac sa snažte naopak jesť ovocie, zeleninu, strukoviny, orechy, obsahujú potrebné vitamíny, stopové prvky aj vlákninu.

Okrem zmien v jedálničku je dôležité zmeniť aj spôsob stravovania počas dňa, pričom tieto zmeny musia byť dlhodobé. Jedzte menšie porcie a častejšie, ideálne 5 až 6 krát počas dňa, pite pravidelne vodu pre podporu metabolizmu, konzumujte jedlo vždy v ten istý čas a snažte sa pri tom nerobiť nič iné.

Nezabudnite ani na pravidelný pohyb

Nielen opatrenia týkajúce sa stravovania, ale aj dostatok pohybu a zdravej fyzickej aktivity je nevyhnutnosťou pre optimalizáciu hmotnosti. Aby bolo chudnutie čo najviac účinné, musí ísť o pravidelnú a hlavne dlhodobú fyzickú aktivitu.

Tým najprirodzenejším pohybom, ktorý vám môže z tohto pohľadu najviac pomôcť, je chôdza. Prestaňte používať výťahy, minimalizujte presuny dopravnými prostriedkami a snažte sa všade, kam sa dá, ísť čo najčastejšie peši. Pokojne si kúpte krokomer alebo inteligentné hodinky a sledujte si každý deň počet krokov.

K chôdzi môžete potom postupne pridať aj iné druhy aktivity a pohybu, napríklad beh, plávanie, bicykel či návštevu fitness centra. V tom poslednom prípade sa sústreďte hlavne na kardio cvičenia s vyššou intenzitou, pomôžu vám lepšie spáliť tuky.

Skúste eSlim® pre lepšie spaľovanie aj metabolizmus

Ak chcete svojmu záväzku pre chudnutie efektívne pomôcť, siahnuť môžete aj po špecializovanom prípravku značky eSlim®. Ide o tabletky, ktoré sú založené na kombinácii účinných stimulantov metabolizmu, napríklad ako je zelený čaj alebo extrakt z divého pomaranču, ale aj spaľovačov tukov, napríklad ako je L-Karnitín.

eslim redukcia hmotnosti

Pharmatico CE s. r. o. | Zdroj: súkr.archív

Podobne, ako spôsoby popísané vyššie, aj táto možnosť je pre chudnutie prirodzená. Dôvodom je, že ide zloženie pozostáva len z prírodných a prirodzených látok pôsobiacich pozitívne na metabolické procesy aj spaľovanie tuku.

Veľkým plusom prípravku je, že ide o voľne predajný produkt, takže netreba predtým navštíviť lekára a mať recept. Zakúpiť si ho viete aj z pohodlia domova a priamo od oficiálneho výrobu na www.eslim.sk. Získate tak najlepšiu cenu, garanciu originality a aj záruku vrátenia peňazí v prípade, ak nebudete s účinkami spokojní.