Objavujú sa u vás tieto príznaky a vy neviete, o čo môže ísť? Urobte si rýchly TEST!

Stáva sa to aj vám? V noci vám brní ruka a cítite v nej mravčenie. Zobudíte sa na to, že si ruku zrazu vôbec necítite a musíte si ju pomasírovať. Zhoršuje sa vám aj citlivosť prstov a najhoršie na tom je to, že už sa vám to stalo aj počas dňa. Dokonca vám robí problém uchopiť jemné predmety.

Spozornieť by ste mali aj vtedy, ak:

  1. Pracujete pri počítači a vykonávate stereotypný pohyb myšou či písaním na klávesnici
  2. Hráte na klavíri, gitare, inom hudobnom nástroji
  3. Ste krajčírka
  4. Vykonávate ťažké manuálne práce
  • zoznam pokračuje ďalej

Pravdou je, že za neriešenie tohto problému môžete draho zaplatiť

Ak tieto zdravotné signály ignorujete alebo vôbec neriešite prevenciu, môžete za ne draho zaplatiť. Cena nie je vyčíslená v peniazoch, ale v aktivitách, ktorých sa budete musieť vzdať. Neriešenie karpálneho tunela, ako tento zdravotný problém nazývame, vás dovedie k tomu, že nebudete mať v ruke silu, budete cítiť nepríjemné bolesti a tlak. Práca v záhrade či za počítačom sa pre vás stane nepredstaviteľnou. Možno sa budete musieť rozlúčiť s vašim obľúbeným koníčkom či zamestnaním a to všetko len kvôli tomu, že ste ignorovali problém, ktorý si vyžadoval včasné riešenie.

Nie ste si istý/á či sa môže ochorenie karpálneho tunela týkať aj vás?

Ak si nie ste istý/á či sa môže ochorenie karpálneho tunela týkať aj vás a neradi by ste sa obrali o vaše obľúbené či potrebné aktivity, otestujte sa. Test vám zaberie len niekoľko sekúnd a vy budete vedieť či máte na tento problém hľadať riešenie alebo sa vás netýka.

>> SPUSTIŤ TEST <<