Oslabená imunita? Šťavou z rakytníka ju jednoducho posilníte každý deň

Posledné mesiace sú skúšky našej imunity a odolnosti organizmu voči rôznym chorobám. S bežným vírusom by si malo naše telo bez problémov poradiť, ak je zdravé a v dobrej kondícii. Preto je obzvlášť dôležité, pracovať na svojej imunite intenzívne každý deň.
rakytník na posilnenie imunity

Zdroj: súkr.archív

Ak je naša imunita oslabená, prirodzene klesá aj obranyschopnosť organizmu. Telo nie je dostatočne chránené pred baktériami, vírusmi, mikroorganizmami a vzniká náchylnosť na ochorenia, alergie, infekcie, či nádorové ochorenia.

Oslabená imunita sa prejavuje

  • únavou a vyčerpanosťou
  • nechutenstvom
  • časté sú vírusové ochorenia a herpesy
  • respiračné ochorenia
  • žalúdočné a črevné ochorenia
  • vyrážky

Ako posilniť imunitu každý deň?

Vedeli ste , že asi 70% buniek, ktoré tvoria imunitný systém, sa nachádza v našom tráviacom trakte? Práve tráviaci systém pomáha telu zbaviť sa toxínov, preto je dôležité robiť všetko pre to, aby boli vaše črevá aj žalúdok zdravé.

Ďalej vám pri posilňovaní imunity pomôže zdravý životný štýl, kvalitná zdravá strava, dostatočný pitný režim, vyhýbanie sa stresu a dostatok spánku.

V každodennom boji za posilnenie imunity je vhodné nájsť si spojenca- ideálne z prírody. Nemusíte hľadať žiadnu exotiku či tropické ovocie, na Slovensku máme rakytník, jednu z najcennejších potravín!

rakytník na posilnenie imunity

Zdroj: Pixabay.com

Ako rakytník pomáha nášmu zdraviu?

Rakytník (Hippophae rhamnoides) je unikátne ovocie bohaté na kombináciu 10 vitamínov – antioxidantov, 15 stopových prvkov, olejov, nenasýtených mastných kyselín a iných biologicky aktívnych látok.

Šťavnaté oranžové plody Rakytníka rešetliakového obsahujú veľké množstvo vitamínu C, vitamín A, B, D, E, F, K i P, aminokyseliny a mastné kyseliny - omega 3, 6, 7 a 9, flavonoidy, triesloviny a mnoho ďalších dôležitých látok.

Vďaka jeho biostimulačným účinkom podporuje imunitný systém, čo je prospešné najmä pri virózach, chrípke či angíne.

Pomáha v rýchlej rekonvalescencii po rôznych ochoreniach, čistí telo od toxínov a dokonca nás chráni voči stresu. Svoje využitie má rakytník aj pri tráviacich ťažkostiach, prekyslení organizmu, žalúdočných vredoch či pálení záhy.

Obnovuje žalúdočnú sliznicu, podporuje tvorbu žlče a tráviacich enzýmov a ničí baktérie spôsobujúce vredy.

Za studena lisovaná šťava z rakytníka si zachová všetky vitamíny

Bobule rakytníka sa jedia buď surové, alebo sa používajú na prípravu šťavy, vína, marmelád a džemov.

Aby boli účinky rakytníka na vašu imunitu čo najlepšie, siahnite po takej forme, pri ktorej sa rakytník spracováva šetrným spôsobom a zachováva si všetky zdraviu prospešné vlastnosti.

100% ovocná šťava Rakytníkza studena lisovaná šťava vyrobená zo starostlivo vybraných BIO plodov Rakytníka rešetliakového tej najvyššej kvality z certifikovaných ekologických plantáží. Bez konzervácie a zahusťovadiel.

rakytník 10% zľava Zamio

Zdroj: súkr.archív

Možno sa k vám pri posilňovaní imunity pridajú aj ďalší členovia vašej rodiny. Šťava je dostupná aj v rodinnom balení , je vynikajúca bez riedeni,a ale aj zriedená s vodou alebo s inou BIO šťavou z ponuky slovenskej biofarmy.