Chráňte váš organizmus pomocou hotových protilátok

Príroda má v sebe zakotvený kolobeh života a smrti, a všetko má svoj význam. Človek skúmal prírodu oddávna, vďaka čomu vie aj jej dary cielene využiť. Jednou z úžasných a dokonalých látok je materské mlieko. Najdokonalejšie je v prvých 3 dňoch života – nazývané aj kolostrum, lebo práve vtedy obsahuje okrem živín najviac obranných látok, potrebných na ochranu novonarodeného života dieťaťa. Rovnaké to je aj u zvierat – cicavcov. Práve od nich vieme využiť zvyšné kolostrum, v tomto čase koronavírusovej pandémie, na podporu imunity.

Prečo je také vzácne prvé mlieko - kolostrum?

Lebo okrem vitamínov, minerálov, stopových prvkov a dôležitých bielkovín pre rast dieťaťa, obsahuje vo väčšom množstve látky, ktoré chránia dieťa pred infekčnými chorobami.
Imunologicky aktívnymi látkami v materskom mlieku sú protilátkové imunoglobulíny, ktoré dokážu rozpoznať a vychytávať rôzne vírusy a baktérie, ktoré spôsobujú napr. infekcie dýchacích ciest a tráviaceho traktu. Ďalšími látkami sú laktoferín a lyzozým, ktoré poškodzujú stenu nebezpečných baktérií. Navyše vychytávajú v krvi železo, ktoré potom chýba baktériám a vírusom pri ich rozmnožovaní. Materské mlieko je bohaté aj na aminokyselinu prolín, ktorá prispieva k celkovej imunitnej ochrane a harmonizácii imunitného systému. Dôležitou zložkou kolostra sú aj rastové faktory, ktoré podporujú rast a obnovu tkanív. Ako vidno, ide o imunologicky aktívny „kokteil“, stvorený prírodou na ochranu tých najmenších.

Kde získať kolostrum pre liečebné účely?

Vedci zistili, že kravské, inak nazývané tiež bovínne kolostrum, je takmer identické s ľudským. Má však 4-krát vyššiu koncentráciu imunitných látok, ktoré majú vysokú protiinfekčnú aktivitu. Kolostrum patrí medzi najviac preskúmané funkčné potraviny (doplnky výživy) a jeho priaznivé účinky boli potvrdené v mnohých odborných štúdiách.

Kedy je vhodná pomoc kolostra?

Zjednodušenie by sa dalo povedať, že všade tam, kde potrebujeme podporiť protiinfekčné, protizápalové a hojivé procesy v organizme. Práve teraz v čase koronavírusovej pandémie je vhodné podporiť imunitný systém a chrániť sa preventívne.

Špecifické je jeho pôsobenie na črevá, kde napomáha udržovať integritu črevnej sliznice, prirodzenú črevnú mikroflóru a tiež správne trávenie a vstrebávanie živín. Pomáha nastoliť normálnu frekvenciu a tvar stolice. V populácii je veľa ľudí, ktorí trpia rôznymi poruchami črevnej integrity, čo sa môže prejavovať napr. syndrómom presakujúceho a zapáleného čreva, častou a zle formovanou stolicou, alebo naopak nepravidelnou a zriedkavou stolicu. Je všeobecne známe, že stav našich čriev má veľký vplyv na celkový zdravotný stav nášho organizmu.

Lipozomálne kolostrum zabezpečuje najlepšie vstrebávanie

výživový doplnok inPHARM s. r. o.

výživový doplnok inPHARM s. r. o. | Zdroj: inPHARM

V slovenských lekárňach je možnosť zakúpiť si lipozomálne kolostrum pod názvom COLENTER LD®. Ide o prípravok ktorý je pripravovaný z prvého mlieka kráv chovaných v čistom prostredí v USA a na novom Zélande. Spracováva sa šetrne, pričom obsah účinných látok je kontrolovaný viacerými špecifickými a vysoko odbornými metódami, čo zaručuje prípravku vysokú kvalitu. Lipozomálna technológia patrí medzi moderné a náročné farmaceutické technológie, ktorá však zaručuje veľa výhod pre spotrebiteľa. Vďaka obaleniu účinných látok vrstvou prírodných fosfolipidov dochádza k ich výrazne vyššiemu vstrebávaniu do krvi a ich ochrane pri prechode žalúdkom.

Využite dokonalý recept prírody a výhody modernej technológie pre vaše zdravie.