3 dôvody, prečo je ZEEN collagen s vitamínom C to najlepšie pre vaše zdravie

Momentálne sa nachádzame v takom období nášho života, kedy si čím ďalej, tým viac uvedomujeme, ako veľmi je pre nás zdravé telo dôležité. Možno nie vždy sme sa oň starali tak, ako si zaslúži. No stále je čas, aby sme náš prístup zmenili. A čo je alfou a omegou pre správne fungujúci ľudský organizmus? Silná imunita. Pretože len tá sa dokáže popasovať s akýmikoľvek nástrahami, ktoré nám život postaví do cesty. Čítajte ďalej a aj vy sa dozviete, ako vám ZEEN COLLAGEN s vitamínom C pomôže posilniť vaše telo.
ZEEN Collagen

Zdroj: ZEEN Collagen

Posilňuje imunitu

Ako sme spomínali, len silná imunita dokáže bojovať s vírusmi a baktériami. Vedeli ste, že imunitu vám môže nakopnúť aj morský kolagén? Hneď vám prezradíme ako. Náš imunitný systém je doslova závislý od správne fungujúceho trávenia. Akonáhle nie je váš zažívací trakt a celková črevná mikroflóra v poriadku, nastáva problém s imunitou a stanete sa ľahkým cieľom pre akúkoľvek chorobu. Užívanie hydrolyzovaného kolagénu napomáha vášmu tráviacemu traktu fungovať správne a tým pádom posilní aj vašu imunitu.

Ale prečo ostať len pri kolagéne? Vitamín C je tiež všeobecne známy svojou schopnosťou zlepšiť fungovanie imunitného systému. Hneď niekoľko štúdií dokázalo, že vitamín C si dokáže poradiť so zápalovými procesmi, ba dokonca dokáže zničiť patogény spôsobujúce rôzne ochorenia. Nedostatok vitamínu C spôsobí, že vaše bunky nebudú dostatočne imúnne. Preto nenechajte nič na náhodu a zamiešajte si každé ráno ZEEN kolagén s pridaným vitamínom C. Vaša imunita vám poďakuje.

Funguje ako protizápalový antioxidant

So slovom antioxidant ste sa už určite stretli. Ale viete, čo pomenúva? Antioxidant je látka, ktorá bojuje s voľnými radikálmi a pomáha tak zabrániť nenávratnému poškodeniu buniek. A práve kolagén, najmä ten morský, má schopnosť správať sa ako antioxidant, čiže bojuje so spomínanými voľnými radikálmi a pomáha vašim bunkám udržať si svoje zdravie. Pripravte si kolagén v prášku a doprajte si potrebnú dávku antioxidantov každý deň.

A, aby toho nebolo málo, pridaný vitamín C v ZEEN kolagéne je hotovým kráľom medzi antioxidantmi. Jedna dávka tohto kolagénu v prášku obsahuje až 1000 mg vitamínu C, čo predstavuje 1250 % z potrebnej dennej dávky tohto vitamínu. Jeho pravidelným užívaním tak znížite riziko zápalov na minimum a poradí si aj s voľnými radikálmi. Áno, s tými si vie vaše telo poradiť aj samé, no v období zvýšenej záťaže a stresu je to pre neho oveľa náročnejšie. A vtedy prichádza na pomoc vitamín C.

ZEEN Collagen

Zdroj: ZEEN Collagen

Zlepšuje náladu a spánok

Keď je človek v strese z toho, čo sa okolo neho deje, odzrkadlí sa to aj na stave jeho tela. Zlá nálada a nedostatok spánku vás zbytočne pripraví o energiu, čo spôsobí celkové oslabenie organizmu a zníži jeho obranyschopnosť. Je dokázané, že pravidelné užívanie kolagénu pomáha skvalitniť nielen váš spánok, ale ja celkovú náladu. Ako? Glycín, ktorý sa v kolagéne nachádza, podporuje tvorbu sérotonínu, známeho aj ako hormón šťastia. A šťastný človek je predsa zdravý človek!

To isté platí aj o vitamíne C. Štúdie dokázali, že nedostatok vitamínu C môže spôsobiť zhoršenie nálady a celkovú únavu organizmu. Niekedy len naozaj stačí tento vitamín telu doplniť a pozitívne sa to prejaví na vašej celkovej nálade a zdraví.

Je dôležité, aby sme sa o naše telo starali v ťažkých časoch, no prevenciou a užívaním doplnkov, ako kolagén s vitamínom C, môžeme predísť rôznym nástrahám, ktoré nie vždy v našom živote očakávame. Navštívte náš ZEEN COLLAGEN e-shop a zistite viac o jeho zázračných účinkoch. Alebo si rovno objednajte svoju vlastnú krabičku plnú zdravia a krásy.