Prebuďte v sebe na jar poriadneho žrebca! Ako? S pomocou chilli, čokolády aj mayských afrodiziak

Prichádza jar, čo je obdobie, kedy sa príroda a všetky jej pudy prebúdzajú zo zimného spánku. Platí to aj pre sexualitu, na ktorú by ste mali myslieť už dnes.

Po dlhom zimnom spánku prichádza práve teraz ideálny čas na to, aby ste nakopli svoju výkonnosť a to aj v spálni. Nahromadená a nevyužitá energia počas celej zimy sa dá využiť na to, aby ste dopriali sebe aj svojej partnerke nové zážitky a predčili všetky očakávania. Ako? S využitím overených afrodiziak, ktoré nám ponúka príroda.

Koreniny a korenie

Mužská sexuálna výkonnosť je vo veľkej miere závislá od krvného obehu a nabudenia libida Práve na tieto dve oblasti môžete pôsobiť s využitím rôznych druhov korenia, či už z Ázie, Orientu alebo Latinskej Ameriky. Korenie bolo už od staroveku považované za výrazný stimulant ľudskej sexuality.

Najlepším korením na zlepšenie potencie a stoporenia je to štipľavé, napríklad chilli, čierne korenie alebo kajenské korenie. Tieto druhy korenín totiž obsahujú kapsaicín zvyšujúci prekrvenie v pohlavnom úde. Na zvýšenie sexuálneho apetítu sa odporúčajú aj koriander, muškátový orech, klinčeky, škoricu, vanilku, rozmarín a zázvor.

Kofeín, kakao a med

Doprajete si radi kvalitnú kávu? Ak áno, máme pre vás dobrú správu, vďaka kofeínu totiž môžete výrazne stimulovať svoju sexuálnu výkonnosť. Musí však ísť o naozaj kvalitnú kávu, nie o rôzne náhrady či instantné typy kávy. V menšom množstve nájdete kofeín aj v čajoch, tie bežné však takéto účinky neponúkajú.

Podobne je na tom aj čokoláda, kde tiež platí, že tá, ktorá obsahuje aspoň 70 % kakaa, vám môže pomôcť na zvýšenie vášho libida. Je totiž známe, že práve kakao je nielen veľmi dobrým zdrojom antioxidantov, ale aj prirodzeným afrodiziakom. Podobne to platí pre med, ktorý viete použiť aj na osladenie kávy.

Víno a ustrice

Už od staroveku používali všetky civilizácie a kultúry v oblasti Stredozemného mora viaceré morské plody ako prírodné prostriedky na podporu potencie aj plodnosti. Medzi tie najlepšie dnes patria ustrice, ktoré sú veľmi bohaté na zinok stimulujúci hormonálnu hladinu testosterónu a teda aj mužské libido.

Podobné účinky, no nielen u mužov, ale aj u žien, ponúka tiež víno. Alkohol je všeobecne veľmi známym afrodiziakom, no treba povedať, že v tomto prípade by ste si mali dávať maximálny možný pozor. Priveľa alkoholu môže pôsobiť opačne, čiže utlmujúco. Pohár vína by však mal mužom aj ženám pomôcť so zlepšením libida.

Ovocie a zelenina

Cesnak a cibuľa ako afrodiziaka? Na prvý pohľad ide o nelogickú vec, predovšetkým kvôli ich nie príliš vábivej aróme. Pravdou však je, že obsahujú látky zlepšujúce prekrvenie pohlavnej sústavy. Zo zeleniny viete podporiť libido a sexuálny apetít aj so špargľou, rajčinami, artičokmi, zelerom a cícerom.

Čo sa týka ovocia, na zlepšenie sexuálnej výkonnosti sa už odpradávna využívali jahody a maliny, povzbudzujúce účinky majú aj ananás, marhule a broskyne, ktoré obsahujú veľa vitamínu C a ďalšie antioxidanty. Špeciálne na zvýšenie mužského libida, zlepšenie erekcie a kvalitnejšiu potenciu pomáha mužom granátové jablko.

Bylinky známe už od čias Mayov

Už staroveká Mayská civilizácia poznala viacero zaujímavých byliniek na povzbudenie sexuálneho apetítu a zlepšenie sexuálnej vitality. Ako tzv. mayské afrodiziakum sa označovala v minulosti Damiána, rastlina, ktorej listy sa v podobe odvaru používali pred pohlavným stykom na zintenzívnenie rozkoše.

Známe sú však aj iné rastlinné afrodiziaka, ktorých účinky na libido a potenciu boli známe už od staroveku. Ide napríklad o Tribulus Terrestris, Maca alebo Ženšen. Všetky tieto bylinky si viete doma pripraviť v podobe čajov, ale existuje ešte jedna možnosť.

Touto možnosťou je už dlhodobo overený prípravok špeciálne na posilnenie potencie pre mužov, voľne predajné tabletky eJoy®. V nich sú obsiahnuté ako aktívne látky práve spomínané bylinky a to aj v kombinácii s vitamínmi alebo extraktom chilli. Stačí len 30 minút pred stykom užiť jednu dávku a sami uvidíte, prečo sa Mayovia nemýlili!