Ryby – výborný zdroj omega-3

Na Slovensku sa ryby ani zďaleka netešia takej obľube, akú by si zaslúžili. Tým, že ich pravidelne nezaraďujeme do našich jedálničkov, sa oberáme o množstvo živín, vitamínov či omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú nás organizmus a imunitu.
Ryby – výborný zdroj omega-3

Zdroj: Unsplash.com

Kým na Slovensku konzumujeme len približne 8 kíl rýb ročne, čo je menej ako 50 % európskeho priemeru, v neďalekom Nórsku je to takmer 50 kilogramov a na Islande dokonca 90 kilogramov na človeka. Zaostávame dokonca aj za odporúčaniami Americkej asociácie srdca, ktorá radí jesť ryby aspoň dvakrát týždenne.

Ryby sú pritom pre ľudské telo nesmierne prospešné a ich mäso je bohaté na látky, ktoré nám môžu prinášať viaceré benefity. V prvom rade sú plné živín, obsahujú napríklad množstvo bielkovín. Okrem toho sú bohaté aj na omega-3 mastné kyseliny. Omega-3 mastné kyseliny sú pre ľudské telo nesmierne dôležité. Podporujú normálnu a zdravú funkciu srdca a ciev, čo je dobrá správa pre množstvo Slovákov, ktorých trápia srdcovo-cievne ochorenia. Navyše sú dobré pre zdravie mozgu, podporujú pamäť a pomáhajú udržiavať zdravý zrak.

Rybie mäso je tiež výborným zdrojom vitamínu D, ktoré naše telo dokáže získavať len z veľmi obmedzeného počtu zdrojov. Vitamín D je dôležitý pre správne fungovanie mozgu a najmä podporuje zdravú imunitu. Navyše môže podporovať aj kvalitný spánok. Nekvalitný a krátky spánok zvyšuje produkciu hormónu kortizol, ktorého dlhodobo zvýšená hladina potláča zdravú imunitu. Preto je dostatočný príjem vitamínu D veľmi dôležitý. V neposlednom rade podporuje aj zdravý rast kostí a zubov počas dospievania.

Dennú dávku vitamínu D a omega-3 mastných kyselín viete zaistiť aj s výživovým doplnkom OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje kvalitný olej z nórskych lososov, ktorý sa pýši označením najčerstvejší rybí olej na svete!

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals

výživový doplnok OmegaMarine Forte+ | Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals