5 tipov pre zdravší život

Žiť zdravo nie je vôbec zložité. Stačí sa riadiť pár jednoduchými zásadami a váš organizmus bude ako nový.
5 tipov pre zdravší život

Zdroj: Unsplash.com

Spánok je základ

Kvalitný spánok je základom zdravého životného štýlu. Ľudia, ktorí spávajú nedostatočne, vykazujú rapídne zhoršenie kognitívnych schopností, koncentrácie a celkovej nálady. Nedostatok spánku tiež zvyšuje produkciu hormónu kortizol, ktorý oslabuje imunitu. Preto by ste mali váš deň organizovať tak, aby ste každý večer mohli už pred polnocou ležať v posteli.

„Spánok od 10 hodiny večer do 1 hodiny ráno je totiž ten najlepší,“ vysvetľuje výživová špecialistka Janka Trebulová.

Pravidelný pohyb robí zázraky

Nášmu telu nerobí dobre celodenné vysedávanie za počítačom. Skracujú sa nám šľachy, ochabujú svaly, hrbíme sa. Naše telo potrebuje pravidelný pohyb a pod tým nemyslíme len vrcholové športy. Občas úplne postačí každodenná prechádzka alebo bicyklovanie do práce. Sú to možno maličkosti, ale vďaka nim sa budete nielen cítiť lepšie psychicky, ale zlepší sa vám aj krvný obeh, držanie tela a vytvaruje postava. Pohyb na čerstvom vzduchu v neposlednom rade podporuje aj zdravú imunitu.

Doprajte si relax

Slováci aj bežne zažívajú stresové situácie až niekoľkokrát za týždeň a aktuálna pandémia túto situáciu určite nezlepšuje. Stres je tichý zabijak, oslabuje imunitu, vedie ku zvýšeniu krvného tlaku alebo obezite. Je preto dôležité nájsť si čas na vydýchnutie a zrelaxovanie. Či už si najlepšie oddýchnete pri dobrej knihe, prechádzke zo psom alebo pri rozhovore s priateľmi, dobrá psycho-hygiena je nenahraditeľná.

Pozor na alkohol a cigarety

To, že fajčenie škodí zdraviu, nie je žiadna novinka, ale nikdy neuškodí si to pripomínať. Fajčenie má negatívny vplyv nielen na pľúca, ale aj na plodnosť či zrak. Preto ak fajčíte, odporúčame vám prestať. S pitím alkoholu tiež opatrne. Nemusí sa z vás hneď stať abstinent, ale alkohol by ste určite mali piť s mierou. V takom prípade dokonca môže mať na zdravie aj pozitívny vplyv - napríklad červené víno v malých množstvách môže znižovať riziko infarktov.

Čo treba jesť?

Zdravá strava je základom zdravého organizmu a silnej imunity. Určite by ste do nej mali zaradiť veľa ovocia a zeleniny.

„Práve ovocie a zelenina majú protizápalový účinok a sú veľmi bohaté na vitamíny a minerály hovorí Janka a dodáva: „Nemali by sme zabúdať do jedálnička zaradiť ryby, ktoré sú zase bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Tie sú dôležité pre náš metabolizmus a zároveň pre zdravú funkciu srdca, mozgu a očí.“ Ryby sú bohaté aj na vitamín D, ktorý podporuje zdravú imunitu.

Viaceré dôležité látky ako omega-3 mastné kyseliny alebo vitamín D môžete telu dodať aj s pomocou výživového doplnku OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje kvalitný olej z nórskych lososov, ktorý sa pýši označením najčerstvejší rybí olej na svete!

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk

OmegaMarin Forte+

Zdroj: NaturaMed Pharmaceutical