Múdre hodinky pre seniorov

Po vlani uvedených detských hodinkách teraz firma TCL predstavila aj novú variantu určenú pre seniorov. Zariadenie, do ktorého je potrebné vložiť SIM kartu s aktívnym dátovým tarifom, v zásade nahrádza chytrý telefón. Hodinky umožňujú nielen telefonovať a posielať správy na prednastavené kontakty, ale tiež vykonávať videohovory vďaka vstavanej kamere. Vaši rodičia alebo starí rodičia tak môžu byť s vami aj na diaľku neustále v spojení.
hodinky pre seniorov TCL

Zdroj: TCL

TCL MOVETIME Family Watch MT40S nie sú klasické fitness hodinky, ale zároveň ani múdre hodinky, ako ich poznáme z ponuky bežných výrobcov. TCL totiž ponúka riešenie určené pre seniorov a ich rodinných príslušníkov, ktorým navyše dáva do rúk nástroj fungujúci ako bezpečnostná poistka v prípade náhlej udalosti.

Majiteľ hodiniek nepotrebuje vlastniť žiadny smartfón, komunikujú totiž hlavne cez mobilnú sieť a domácu wi-fi. Pre plnohodnotné využitie do nich musíte vložiť SIM kartu s dátovým a optimálne aj hlasovým paušálom. Spotreba dát je malá, počas mesiaca nedosiahne ani 500 megabajtov.

Na začiatku treba hodinky spárovať so smartfónom rodinného príslušníka. Ten bude mať následne prehľad o všetkých informáciách vrátane monitorovania pohybu, spánku či dennej aktivity. Ak by sa ich majiteľ (teda senior) náhodou stratil na neznámom mieste, tak vďaka integrovanej GPS anténe sa dá behom niekoľkých sekúnd zistiť presná poloha. V prípade úrazu alebo nebezpečnej udalosti stačí krátko podržať tlačidlo SOS, čím sa následne odošle upozornenie na vopred určené kontakty alebo sa zavolá linka prvej pomoci.

hodinky pre seniorov TCL

Zdroj: TCL

Hodinky umožňujú klasické telefonické hovory, vďaka integrovanej kamere videohovory a dokonca aj správy obsahujúce text, emotikony a zvukové nahrávky. Pre videohovory a posielanie správ treba mať v smartfóne nainštalovanú aplikáciu TCL Connect.

V hodinkách môžete na diaľku nastaviť rôzne pripomienky, napríklad aby starší člověk nezabudol na návštevu lekára alebo užiť lieky. Pri dlhej nečinnosti upozornia na potrebu pohybu, komunikujú aj v slovenskom jazyku. Na jedno nabitie vydržia dva dni, nabitie trvá približne dve hodiny.


Viac informácií o hodinkách pre seniorov TCL MOVETIME Family Watch MT40S nájdete TU.