Aby sa letné radosti neskončili s bolesťami. Poradíme vám ako

Zápaly močových ciest potrápia takmer každú ženu. Letné mesiace sú ešte rizikovejšie.
Zápaly močových ciest potrápia takmer každú ženu.

Zdroj: Unsplash.com

Teplo, vlhko, nedostatočný pitný režim, kúpaliská či jazerá. To sú len niektoré príčiny, ktoré môžu byť spúšťačom zápalu močových ciest. V lete sa pravdepodobnosť tohto ochorenia ešte zvyšuje.

„Infekcie močových ciest sa vyskytujú celoročne. Svoj vrchol však dosahujú v letných mesiacoch,“ hovorí MUDr. Roman Sokol, z privátnej urologickej ambulancie v Trenčíne. Príčinou je napríklad dehydratácia. „Ak je ľudské telo dehydrované, produkuje menej moču, čo spôsobuje, že nemusíme chodiť často močiť a v močovom mechúre tak dochádza ku kolonizácii baktériami,“ vysvetľuje doktor.

Letné radosti môžu vyvolať nepríjemné pocity

Významnou príčinou môže byť aj kúpanie sa, a to na kúpaliskách, v akvaparkoch alebo v prírodných jazerách.

„Práve teplo a vlhko sú živnou pôdou pre baktérie. Príčinou môže byť nedostatočne upravená kvalita vody, močenie do vody, ignorovanie sprchy pred vstupom do vody a v neposlednom rade (ne)prezliekanie sa do suchého oblečenia po kúpaní,“ vysvetľuje doktor Sokol. Ďalšou príčinou môže byť dlhý pobyt v chlórovej vode. „Tá môže iritovať sliznicu močového ústrojenstva, čo vedie k zníženiu jeho obranyschopnosti, ktoré je potom náchylnejšie na vznik infekcie,“ dodáva.

Pomoc nájdeme doma aj v lekárni

Dostatočný pitný režim by mal byť pevnou súčasťou nášho dňa. Voda pomáha vyplavovať baktérie z močových ciest. Vodu môžete doplniť aj urologickými čajovými zmesami, ktoré tiež zabezpečia prečistenie močových ciest a odplavenie baktérií.

Na zdravie močového ústrojenstva majú pozitívny vplyv aj brusnice, výťažky z nich alebo výživové doplnky. Urinal Akut FORTE obsahuje unikátnu kombináciu zložiek z kanadských brusníc, extrakt zo zlatobyle obyčajnej a vitamín D, ktorý prispieva aj k imunite močových ciest.

Urinal Akut

Zdroj: Idelyn

„Extrakt z brusníc pôsobí močopudne, obsahuje bioflavonoidy, proantokyanidíny a iné látky. Proantokyanidín A patrí medzi bioaktívne látky so silným antiadhéznym účinkom, čo vedie k zníženému usadeniu baktérií na stenu sliznice močových ciest. Zlatobyľ obsahuje saponínové glykozidy, ktoré svojimi účinkami prispievajú k správnej funkcii dolných močových ciest a vylučovaniu. Obsahujú taktiež flavonoidy, ktoré majú protizápalový účinok,“ vysvetľuje urológ Roman Sokol.

Ak hľadáte rýchlu pomoc od nepríjemných pocitov pri močení, siahnite po Urinal Express pH.

Urinal Express pH

Zdroj: Idelyn

„Jeho zloženie rýchlo a efektívne pomáha zmierniť podráždenie a pálenie tým, že redukuje kyslosť moču, a teda znižuje nepohodlie pri močení spôsobené kyslým močom,“ dopĺňa urológ.

Urinal Akut FORTE a aj Urinal Express pH môžete užívať spolu a tým podporiť rýchlejší ústup ťažkostí a posilnenie obranyschopnosti organizmu.

Ako spoznáte infekciu

Ak ste zanedbali prevenciu a ohlási sa jeden z príznakov zápalového ochorenia, ako napríklad časté nutkanie na močenie, bolesti v podbrušku, pálenie či rezanie pri močení, prípadne v moči nájdete aj stopy krvi, tak neváhajte a vyhľadajte lekársku pomoc. Lekárom odporúčanú liečbu môžete doplniť prípravkom Urinal Akut FORTE. Prípravok môžete užívať v kombinácii s prípravkom Urinal Express pH, ktorý rýchlo a efektívne neutralizuje kyslé pH moču.

Kedy za lekárom

„Antibiotiká je vhodné nasadiť pri symptomatickej infekcii močových ciest a u tehotných aj pri nesymptomatickom zápale močových ciest,“ vysvetľuje Roman Sokol.

Antibiotiká sú vhodné, keď nastúpi teplota, na pohľad červený krvavý moč, teda v čase, keď používanie doplnkov stravy a nadmerný príjem tekutín už nestačia na to, aby zabránili ďalšiemu zápalu.

„Užívanie antibiotík spolu s výživovými doplnkami môže pomôcť rýchlejšiemu ústupu ťažkostí a posilneniu obranyschopnosti organizmu,“ dodáva urológ.


www.pilulka.sk