Arónia zo srdca Zemplína – dokáže posilniť imunitu i dodať energiu

Rodinná firma ZAMIO v súčasnosti na Slovensku patrí k najväčším pestovateľom arónie čiernoplodej, ktorá je označovaná i za kráľovnú antioxidantov. Plody arónie sa pestujú v BIO kvalite na certifikovaných ekologických plantážach v Michalovciach s rozlohou 45 hektárov. V období pandémie, ktorá sa točila okolo nového koronavírusu, zažila spoločnosť ZAMIO skutočný boom. Úprimne sa nemôžeme čudovať.
Zamio arónia šťava

Zdroj: Zamio

Arónia má naozaj preukázané účinky na organizmus a dokáže bojovať proti mnohým ochoreniam. Za zmienku rozhodne stojí i nevídaná podpora imunitného systému organizmu.

Prečo by ste mali aróniu zaradiť do svojho jedálneho lístka?

Arónia čiernoplodá patrí medzi potraviny, ktoré sa môžu pýšiť prívlastkom superpotraviny. Vďačí za to vysokému obsahu biologicky aktívnych látok. Arónia sa vyznačuje špecifickou chuťou a spoločnosťou ZAMIO je pestovaná už dlhých 15 rokov. Jej vynikajúce účinky na ľudský organizmus boli potvrdené mnohými vedeckými štúdiami. Podľa získaných dát, arónia pomáha predchádzať vzniku civilizačných ochorení, ako je napríklad cukrovka. Vysoký podiel antioxidantov pôsobí preventívne proti vzniku nádorov a nezanedbateľný podiel vitamínov a minerálov zas pomáha organizmu zotaviť sa po náročnej liečbe rakoviny.

Mimoriadne priaznivo tiež ovplyvňuje a posilňuje kardiovaskulárny systém, reguluje hladinu cholesterolu, znižuje vysoký krvný tlak a posilňuje imunitný systém. Účinky boli preukázané i v oblasti znižovania opuchov. Arónia sa vyznačuje silnými detoxikačnými vlastnosťami, pretože pomáha vychytávať ťažké kovy priamo v organizme, a zároveň posilňuje činnosť obličiek a pečene. Rovnako priaznivo pôsobí i pri liečbe anémie a podporuje činnosť štítnej žľazy. To však rozhodne nie je koniec dlhého zoznamu benefitov, ktoré arónia vo svojich plodoch prináša. Má výrazne antimikrobiálne vlastnosti a vďaka vysokému obsahu sorbitolu, zaradzujúceho sa medzi sacharidy, je výbornou voľbou i pre diabetikov.

Počas pravidelného užívania aróniovej šťavy popisuje veľká časť zákazníkov väčší príval energie a celkové zlepšenie svojho stavu. Ing. Lucia Harmóciová, jedna zo zakladateľov spoločnosti ZAMIO, popisuje, že zákazníci oceňujú najmä 100% zloženie produktov, ktoré sa zaobídu bez pridaných farieb a konzervantov. Arónia si nájde svoje miesto i u tých, ktorí ešte nemali možnosť tento skvelý produkt ochutnať.

Superpotravina, ktorá zlepší i Vaše zdravie!

Arónia čiernoplodá sa vyznačuje vysokým obsahom biologicky aktívnych látok, ktoré majú blahodarný účinok na imunitný systém i celkový zdravotný stav. Vysoký obsah antioxidantov pomáha zmierňovať dopad oxidačného stresu, ktorý je zodpovedný za vznik a rozvoj celej rady akútnych i chronických ochorení. Šancu by mali dať arónii i pacienti dlhodobo trpiaci cievnymi ochoreniami. Vysoký obsah bioflavonoidov (najmä rutínu) priaznivo zvyšuje pružnosť ciev. Rutín je dokonca v mnohých prípadoch z plodov arónie extrahovaný a použitý na výrobu liečiv.

superpotravina arónia

Aké zdravotné účinky má superpotravina arónia? | Zdroj: ZAMIO

Rovnako v plodoch arónie objavíme vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok (železo, jód, fluór, mangán,...). Každodenná konzumácia šťavy z arónie už po dvoch týždňoch prináša prvé výsledky. Práve z toho dôvodu prichádza spoločnosť ZAMIO na trh s nápadom rodinného balenia BIB (bag in box) so špeciálnym ventilom, ktorý zabraňuje oxidácii šťavy a následnému znehodnoteniu cenných látok nachádzajúcich sa v nej.

ZAMIO rozširuje svoju ponuku BIO produktov

Spoločnosť ZAMIO sa špecializuje na výrobu a predaj 100% BIO štiav. Okrem šťavy z arónie objavíme v ponuke i jedinečné spojenia BIO arónie a BIO cvikly, BIO rakytníka a BIO jablka. V ponuke sa postupne objavujú i lákavé lahôdky ako sušená arónia, čaj alebo populárny smoothie prášok, ktorý predstavuje jednoduchý a zároveň účinný spôsob, ako zaradiť aróniu do svojho jedálnička v podobe obľúbených nápojov.

Ovocie je spracované lisovaním za studena, ktoré umožňuje, že si zachová svoju výraznú silu i chuť a zároveň nestratí ani zlomok zo svojich drahocenných látok. Plná chuť ovocných štiav spôsobuje, že ich zákazníci často riedia vodou alebo ich miešajú s ďalšími BIO šťavami. Pre deti je pripravená lahodná kombinácia BIO arónie a BIO jablka.

Pre zákazníkov je arónia dostupná po celý rok, a to najmä vďaka jej vlastnosti uchovať si celý podiel biologicky aktívnych látok i počas procesu zmrazenia. Ovocie pochádza výlučne zo slovenských plantáží. Na plantážach spoločnosti ZAMIO sa pestujú i ďalšie druhy rastlín. Objavíme tu rakytník, čierne ríbezle i bazu čiernu, z ktorej sa spracováva predovšetkým kvet.

Zamio sirupy

Zdroj: Zamio

Na letnú sezónu 2020 si ZAMIO pripravilo skutočne zaujímavú novinku. Sú ňou sirupy vyznačujúce sa tradičnou domácou receptúrou. V ich zložení sa nachádza viac ako 57% ovocia.


Všetky produkty objavíte na e-shopoch www.zamio.sk . S radosťou vám pomôžu s výberom a už za krátky čas sa budete môcť tešiť z objednávky plnej zdraviu prospešných látok.