Zimná sezóna je tu, vymeňte svoje staré lyže a snowboardy za nové. Kedy je na to správny čas?

Zimná sezóna sa nezadržateľne blíži a je najvyšší čas skontrolovať svoje lyžiarske vybavenie či obľúbený snowboard. Lyže vyrobené z rôznych trvanlivejších materiálov pôsobia, že sú nezničiteľné. To platí aj o lyžiarkach či snowboardoch. Ako teda zistíte, kedy nahradiť zariadenia, aj keď vizuálne vyzerajú v poriadku? Poradíme vám!
Lyžovanie

Lyžovanie a snowboardovanie so sebou prinášajú viacero výhod pre vaše zdravie a telo. Sú skvelým kardiovaskulárnym cvičením, ktoré vám pomôže spáliť kalórie a schudnúť. Popri zapájaniu základných svalov pri týchto športoch, budete posilňovať aj svaly, o ktorých možno ani neviete. Zvýši sa flexibilita a obratnosť vášho tela, pretože sa bude pohybovať rôznymi smermi a pomerne rýchlo. V neposlednom rade tieto zimné športy podporujú zvyšenú produkciu endorfínov, ktoré prinášajú pocit radosti a štastia.

Kedy je ideálny čas vymeniť vaše lyže?

Trvácnosť lyží, ktoré sú základom každého lyžovania, závisí od viacerých faktorov. V prvom rade myslite na to, po akom teréne sa zvyknete lyžovať, ako často a rovnako aj na to, z akého materiálu sú lyže vyrobené. Samotné materiály a lyžiarske hrany sa opotrebúvajú nielen lyžovaním, ale aj ich servisom. Aj v tomto prípade platí, že čím viac ich používate, tým rýchlejšie sa zničia a znehodnotia. Ďalšia vec, na ktorú si je potrebné dávať pozor, je poškodenie lyží. Zatiaľ čo menšie poškodenie je často opraviteľné, veľké množstvo rýh v spodnej časti lyží alebo popraskané hrany signalizujú, že je najvyšší čas ich vymeniť. Popraskané bočné steny? To výrazne zníži priľnavosť na hrane a zároveň sa zvýši vlhkosť v jadre lyží, čo nie je samozrejme dobré. V prípade, že máte pocit, že je čas na kúpu nových lyží, tak na Najsport.sk nájdete širokú ponuku kvalitných lyží od popredných svetových výrobcovV ponuke majú klasické lyže, zjazdové lyže, all mountain, freestyle, freeride či skialpinistické lyže. K vybraným modelom lyží získate aj bezkonkurenčný zákaznícky servis, ako je napríklad nastavenie a montáž viazania úplne zadarmo.

V súčasnosti je možné vybrať si z rôznych typov lyží, či už pánskych, dámskych, alebo detských. Rovnako záleží aj na tom či patríte k rekreačným lyžiarom, alebo chodievate lyžovať a skialpovať pravidelne. Nezabúdajte na to, že pri skialpinizme je potrebné špeciálne vybavenie a iný druh lyží. Na lyžiach je namontovaná lyžiarska alpinistická väzba, ktorá má voľnú nohu s nastaviteľnými lakťovými opierkami pri výstupe a prepne sa do zjazdu do bezpečnostného záväzného režimu (ako pri zjazdovkách). Hľadáte nové skialpové lyže? Eshop Najsport.sk ponúka široký výber pre začiatočníkov, ale aj pokročilejších. Neváhajte, pozrite si ich ponuku a určite tam nájdete lyže vhodné pre vás. Ako bonus získate pri vybraných modeloch lyží montáž a nastavenie viazania grátis. 

Patríte k nadšencom snowboardovania?

Už vás klasické lyžovanie omrzelo a radi by ste skúsili niečo nové? Ideálnou voľbou je snowboard, ktorý v posledných rokoch naberá na obľúbenosti. Snowboarding je nielen veľmi príjemný, je tiež naozaj dobrý pre vaše telo a bude mať veľa pozitívnych vplyvov na vaše zdravie - fyzické aj psychické. Pozrite si snowboardy na Najsport.sk, ktoré vás zaujmú nielen jedinečným dizajnom, ale aj lákavými cenami.