Zdravá imunita nie je len o genetike!

Sychravé počasie na seba nedalo dlho čakať a spolu s ním stúpa aj pravdepodobnosť prechladnutia. Toho sa našťastie môžete vyvarovať vďaka pevnej imunite. Ak máte pocit, že vaša imunita pokrivkáva, nezúfajte. Môžete ju podporiť týmito troma jednoduchými úpravami životného štýlu.
Tipy pre zdravú imunitu

Zdroj: Unsplash.com

Šport podporuje tvorbu bielych krviniek

Šport a pravidelný pohyb podporujú tvorbu bielych krviniek a ďalších protilátok, ktoré pomáhajú v boji proti infekciám. Nájdite si preto spôsob, ako do vášho života vniesť každodenný pohyb.

Či už sa pôjdete prejsť do lesa alebo nasadnete na bicykel, vaše telo to určite ocení. Ak vám v klesajúcich teplotách nie je športovanie na čerstvom vzduchu po chuti, cvičiť môžete aj z domu.

Na internete nájdete veľa možností, ako si prispôsobiť cvičenie. Akýkoľvek pohyb vám zabezpečí to, že vaše telo bude správne fungovať a budete sa aj cítiť šťastnejšie a spokojnejšie,“ vysvetľuje výživová špecialistka Janka Trebulová.

Pitný režim je základ

Nezabúdajte na pravidelný príjem tekutín.

Denne by ste mali vypiť 1,5 - 2 litre vody, minerálky alebo čaju,“ odporúča Janka Trebulová.

Určite by ste sa mali vyvarovať ochutených sladených nápojov, ktoré nielenže ani poriadne neuhasia smäd, ale sú aj plné prázdnych kalórií.

Dostatočné množstvo tekutín pomáha zabezpečovať správne fungovanie obličiek a močového mechúra. Taktiež zrieďuje krv, ktorá tak môže v pohodlí dopraviť všetky potrebné vitamíny a minerály presne tam, kde ich naše telo potrebuje.

Pozrite sa na jedálniček

Nemusíte robiť žiadne drastické zmeny, aj malá úprava jedálnička vám môže priniesť nevídané benefity. Základom je zvýšiť množstvo zeleniny a ovocia, ktoré prijímate vo svojej strave.

Ovocie a zelenina sú bohaté na rôzne vitamíny a minerály, ktoré sú pre vaše telo nevyhnutné, najmä vitamín C.

Nemali by sta zabúdať ani na ryby, orechy, olivový olej alebo napríklad avokádo, ktoré sú zase bohaté na omega-3 mastné kyseliny,“ dodáva Janka Trebulová.

Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú bojovať proti zápalom a zvyšujú aj efektívnosť B-lymfocytov, ktoré pomáhajú tvoriť protilátky proti rôznym ochoreniam.

Tučné morské ryby sú výborným zdrojom aj vitamínu D, ktorý podporuje imunitu.

výživový doplnok Omega Marine

Zdroj: súkr.archív

Pravidelný prísun omega-3 mastných kyselín môžete zvýšiť aj s pomocou výživového doplnku OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals.

Každý kapsula je vyrobená z kvalitného oleja z nórskych lososov, vďaka čomu sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vitamín D a ďalšie zdraviu prospešné látky. Omega-3 mastné kyseliny navyše podporujú zdravie srdca, mozgu a očí.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke omegamarineforte.sk.