Chrípková sezóna sa začala: Ako ju prežiť v plnom zdraví?

Posilnite počas chrípkovej sezóny obranyschopnosť organizmu dopĺňaním vitamínov a ďalších dôležitých živín a pravidelným pohybom na čerstvom vzduchu. Netreba zabúdať ani na pravidelné umývanie rúk.
ako prežiť chrípkovú sezónu v zdraví?

Zdroj: Unsplash.com

Počas jesene a zimy je najdôležitejšie doplniť telu vitamíny a živiny, ktoré podporujú správnu funkciu imunitného systému. Medzi ne patria napríklad vitamíny A, E, B a najmä vitamín C a vitamín D.

Získate ich konzumáciou dostatočného množstva čerstvej zeleniny, ovocia a celozrnných obilnín. Najvhodnejšie je vyberať si druhy bohaté najmä na vitamín C – papriku, chren, citrusové ovocie, kivi, zelené vňate, kel či kapustu.

Vitamín D okrem imunity pomáha aj normálnej funkcii svalov a prispieva k absorbovaniu vápnika a fosforu, ktoré sú dôležité pre zdravú štruktúru kostí a ich odolnosť.

Počas jarných a letných mesiacov ho naše telo dokáže získavať zo slnka, ale na jeseň, keď sú kratšie a zamračenejšie dni, ho musíme dopĺňať vhodnou stravou.

Preto by ste do vášho jedálnička mali zaradiť tučné morské ryby, ktoré sú jeho výborným zdrojom, alebo výživové doplnky obohatené o vitamín D ako napríklad OmegaMarine Forte+.

Tučné morské ryby sú navyše výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín. Tie podporujú zdravie mozgu a srdca, pomáhajú bojovať proti zápalom a zvyšujú aj efektívnosť B-lymfocytov, ktoré pomáhajú tvoriť protilátky proti rôznym ochoreniam.

Okrem rýb ich nájdete aj v olivovom oleji alebo avokáde,“ odporúča výživová špecialistka Janka Trebulová.

výživový doplnok Omega Marine

Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Ich dennú dávku dokážete zaistiť aj s pomocou výživového doplnku OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals, ktorý je vyrábaný z najčerstvejšieho rybieho oleja na svete.

Pri podpore silnej imunity netreba zabúdať ani na pravidelný pohyb.

Akýkoľvek pohyb na čerstvom vzduchu zabezpečí, že vaše telo bude správne fungovať a budete sa cítiť šťastnejšie a spokojnejšie,“ vysvetľuje Janka Trebulová.

Pohyb zlepšuje prúdenie krvi, znižuje stres a zápaly a zvyšuje tvorbu protilátok. Viac informácií o výhodách OmegaMarine Forte+ získate na stránke omegamarineforte.sk alebo na bezplatnej linke 0800 444 204.


Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.

Najčítanejšie články