Záujem o ústny sprej vzrástol až desaťnásobne. Ústny sprej vyrábaný na Slovensku pomáha chrániť pred nákazou

Výrobný závod vo Veľkých Ludinciach sa bude rozširovať. Spoločnosť, ktorá vyrába VIROSTOP, zaznamenala veľký nárast dopytu. Stalo sa tak po oznámení výsledkov vedeckej štúdie, ktorá potvrdila účinnosť spreja proti nákaze koronavírusom SARS-CoV-2.
Virostop

Zdroj: súkr.archív

Vedecké tímy po celom svete skúmajú a vyvíjajú zložky, ktoré môžu byť účinné v boji s novým koronavírusom, a ktoré pomôžu znížiť riziko nákazy.

Rovnakú snahu vyvinula aj spoločnosť Herb-Pharma, ktorej výrobný závod sa nachádza na Slovensku. Vedci skúmali účinné zložky ústneho spreja VIROSTOP, ktorý je prírodným produktom.

V rámci štúdie, ktorá bola vedená maďarským virológom a klinickým mikrobiológom Dr. Istvánom Jankovicsom, sa uskutočnili testy na zvieracích bunkových tkanivách.

Výsledky testov potvrdili preventívne vlastnosti ústneho spreja VIROSTOP. Prírodné zložky, ktoré sprej obsahuje, vytvárajú na sliznici človeka nepreniknuteľný filter a ten zabraňuje vírusu dostať sa hlbšie do dýchacích ciest.

Výsledky štúdie boli doteraz prezentované na Slovensku, v Maďarsku aj v Českej republike.

Spoločnosť Herb-Pharma v posledných týždňoch zaznamenala v spojitosti s druhou vlnou pandémie až 10-násobný nárast záujmu o produkty v porovnaní s jarným obdobím.

Z dôvodu veľkého záujmu sme sa rozhodli rozšíriť výrobné kapacity závodu vo Veľkých Ludinciach. Rozšírenie výroby produktov VIROSTOP ústny sprej a VIROSTOP nosný sprej je naplánované na september 2021,“ vraví Ondrej Michlo, konateľ firmy Herb-Pharma Corporation s.r.o.

Ústny sprej VIROSTOP, ktorý na trhu figuruje už od roku 2011, sa v súčasnosti predáva na viacerých kontinentoch. Výrobky sú exportované do Poľska, Česka, Maďarska, Chorvátska, Veľkej Británie, Nemecka, Španielska, Litvy, Talianska, Turecka, Kuvajtu a Bangladéša.

Spoločnosť, ktorá vznikla vo Švajčiarsku v 90. rokoch minulého storočia, pôsobí na Slovensku od roku 2004. Teraz má v rukách prelomovú štúdiu o účinkoch ústneho spreja VIROSTOP a stáva sa tak stále dôležitejším hráčom nielen na slovenskom trhu.

Úspech účinných látok, ktoré sprej obsahuje, prinášajú nádej do boja so šírením koronavírusu a jeho dopadov na ľudský organizmus. Spoločne s rúškami, odstupom a dezinfekciou je ústny sprej VIROSTOP ďalšou úspešnou prevenciou proti nákaze.