Strieborná voda? Pomáha ničiť vírusy a účinne dezinfikuje

Naši predkovia vodu, ale aj víno uchovávali v strieborných nádobách. Strieborný riad tak nebol iba znakom majetku, ale aj účinným dezinfekčným prostriedkom.
strieborná voda

Zdroj: Pixabay.com

Jednoduchá dezinfekcia v minulosti

Striebro je vzácny kov, ale aj úžasná liečebná látka. Používala sa v dávnej minulosti na dezinfekciu vody.

Horúce striebro sa máčalo vo vode, prípadne sa striebro ponechávalo vo vode na dlhší čas. Ľudia v minulosti hádzali do studní strieborné mince, aby ich dezinfikovali a posvätili.

Striebro sa používa už tisícky rokov na liečbu ochorení, ale aj prevenciu. V minulosti sa ním liečili rôzne poranenia. Čínska akupunktúra vie o jeho schopnostiach a už tritisíc rokov používa strieborné ihly.

To, čo naši predkovia intuitívne vedeli, objavili vedci v 19. storočí, keď skúmali vlastnosti striebra. Zistili, že baktérie záškrtu zahynuli len tri dni potom, ako ich položili na postriebrený tanier. Stafylokokus prežil iba dva dni a baktérie týfusu 18 dní.

Zistili, že striebro má silné baktericídne účinky. Preniká rýchlo do buniek mikróbov a ničí ich.

V dnešnej dobe objavili jeho čaro viacerí výrobcovia kuchynských spotrebičov (chladničky, práčky), strieborné nite sa používajú aj v textilnom priemysle pri výrobe matracov.

Používa sa v kozmickom priemysle, ale aj v medicíne ( pri svorkovaní mozgových ciev), strieborné prísady sa využívajú v zdravotníckych zariadeniach na prevenciu infekcií pri ranách a popáleninách.

Ako to funguje?

Striebro reaguje s mikróbmi tromi spôsobmi. Pôsobí na bunkové membrány, zabuduje sa do DNA bunky a blokuje mechanizmus baktérie.

Striebro blokuje baktérie rôznymi spôsobmi, preto si nedokážu vybudovať voči striebru rezistenciu. Striebro nie je návykové a neškodí človeku. Problém predstavuje pre mikróby.

Striebro ničí takzvané bezkyslíkaté mikroorganizmy. To sú tie, ktoré nepotrebujú k svojmu životu kyslík.

Okrem toho, že striebro je vzácny kov, má význam pre správne fungovanie organizmu. Posilňuje imunitný systém. Vekom však jeho koncentrácia v organizme klesá.

Jeho zásoby dokáže dopĺňať napríklad strieborná voda. Tú si môžete vyrobiť bez problémov v domácom prostredí.

Koloidné striebro

Na liečebné účinky sa využíva koloidné striebro. Koloidné striebro je v podstate jednoduché striebro, ktorého molekuly sú rozptýlené vo vode.

Jeho koncentrácia sa uvádza v jednotkách ppm. Strieborná voda je potom číra, bezfarebná kvapalina, no pri vyšších koncentráciách dosahuje sivastú farbu. Takáto koncentrovaná voda sa používa zvyčajne na vonkajšie použitie.

Obsahuje dve formy striebra, a to kladné strieborné ióny a striebro ako kov. Ióny majú oxidačné vlastnosti. Molekuly striebra s kladným nábojom oxidujú patogén, ten stráca svoj záporný náboj.

strieborná voda

Zdroj: Pixabay.com

Účinná zbraň proti chorobám

Koloidné striebro ničí baktérie, ale aj vírusy. Vtom je jeho výhoda oproti antibiotikám.

Striebro nie je toxické, podporuje rast kostí, urýchľuje hojenie poškodených tkanív, bojuje proti rakovine takým spôsobom, že zastavuje mitózu rakovinových buniek.

Nemá vedľajšie účinky, nedráždni sliznicu, nepodporuje alergie. Čistí vodu, má protizápalový účinok a ľahko sa sa biologicky absorbuje, nereaguje s liekmi.

Podľa štúdie Antibakteriálna aktivita koloidného striebra proti gramnegatívnym a grampozitívnym baktériám od Andrea Vila Domínguez a kolektívu autorov (2020) spôsobuje zvyšujúca sa rezistencia baktérií na lieky globálnu hrozbu pre zdravie.

Preto odborníci preskúmali vplyv koloidného striebra na takzvané grampozitívne a gramnegatívne baktérie.

Podľa ich výsledkov môže byť koloidné striebro účinnou liečbou infekcií, ktoré spôsobujú multirezistentné gramnegatívne a grampozitívne baktérie. Ide celkovo o 270 kmeňov (escherichia coli, staphylococcus aureus, pseudomonas aeruginosa ...)

Ďalšia štúdia Schopnosť obväzu z koloidného strieborného gélu zabíjať baktérie in vitro a in vivo od Phat L. Tran a kolektívu autorov (2017) hovorí o účinkoch striebra na zlepšenie hojenia rán a zmiernenie prípadov pridružených infekcií.

Podľa autora výber obväzového mateiálu je kľúčový, pretože v obväzoch môžu žiť baktérie, ktoré ranu neustále infikujú.


Vase-zdravie

Ponukame koloidne striebro Nanomedix , ktore je najvyssej kvality vyrobene z 99.999% cisteho striebra.
**Koloidne striebro 10ppm…6.50 € **
Koloidne striebro 20ppm…8.50 €

Blizsie info na www.vase-zdravie.sk