Ozón do kuchyne, ale aj k topánkam do šatníkov

Čistý a bezpečný domov, ktorý nezapácha, neukrýva žiadne plesne, baktérie alebo vírusy na dotykových plochách, či na miestach, kde to nečakáme, je naozaj snom každého z nás. Obzvlášť v čase celosvetovej pandémie.
ozón odstraňuje pachy

Zdroj: Pixabay.com

Tá nám prevrátila život naruby a mnohí rátame straty. Nie sú však len finančné. A práve preto vnímame čistotu a bezpečný priestor oveľa intenzívnejšie.

Minulý rok Karel Gott, o rok neskôr už len...

Neprekvapí zrejme ani to, že minulý rok patril k najvyhľadávanejším slovám na slovenskej verzii vyhľadávača google výraz koronavírus a všetko, čo s ním súvisí.

Len pre zaujímavosť, v roku 2019 nás na Slovensku najviac zaujímal Karel Gott, či Majstrovstvá sveta v hokeji.

Nuž, doba sa zmenila a v súčasnosti hľadáme spôsoby, ako ochrániť seba a svojich najbližších. Na jednej strane je všade dostupná dezinfekcia.

Najodporúčanejším riešením je umývanie rúk, no nie všade sa to dá. A preto v obchodoch či na úradoch je k dispozícii dezinfekcia. Tá však obsahuje množstvo chémie. A tak sa bežnou súčasťou života stáva vysušená pokožka.

Stále čistenie totiž zaťažuje pokožku rúk. Nadmerne vysušená koža je krehká a môže dôjsť k jej popraskaniu. Dezinfekčné prostriedky navyše často obsahujú aj triclosan.

Ten sa ľahko dostáva do tela aj cez nepoškodenú pokožku. V organizme však negatívne vplýva na hormonálnu činnosť. A to negatívne ovplyvňuje problémy s plodnosťou, vývoj mozgu, ale aj srdcové funkcie.

dezinfekcia v dobe pandémie

Zdroj: Pixabay.com

Chémia všade navôkol? Ďakujem, neprosím

Keďže pandémia nám viac otvorila aj cestu do prírody, zintenzívnila prechádzky na čerstvom vzduchu a športovanie celkom, viacerí radšej siahajú po prírodných možnostiach.

Prírodným a naozaj prirodzeným spôsobom, ako zabezpečiť čistý, bezpečný vzduch bez vírusov, plesní a baktérií, je ozón.

Mnohí ho vnímane skôr z tej negatívnej stránky, nakoľko sa pred ozónovým žiarením snažíme v lete chrániť. Ozón však nie je iba letný strašiak, ale aj skvelý pomocník na elimináciu baktérií, vírusom, pachov, zápachov, dezinfekciu.

Nezanecháva žiadne chemické zvyšky, keďže je prírodný. A vďaka tomu patrí k najzdravším alternatívam chemickej dezinfekcie.

Výhody ozónu

Ozón účinne odstráni zatuchnuté pachy, zabraňuje rastu húb, plesní. Plesne sú pritom najčastejšou príčinou alergických symptómov. Odstraňuje zápach dymu v kobercoch, záclonách, odevoch, zápach z vlhkého čalúnenia.

Ozón odstraňuje nepríjemné pachy z domácich zvierat, pri fajčení, ale pomáha aj pri pachoch z varenia, pachoch, ktoré vznikajú z rôznych jedál v chladničke.

Tiež pomáha účinne pri likvidácii pachov z topánok, najmä v šatníkových priestoroch, kde sa používané topánky hromadia.

Zatuchnuté priestory sú rajom pre huby. Tie spôsobujú množstvo chorôb detí, zvierat, ale aj rastlín. Huby spôsobujú aj rôzne pachy, ktoré vznikajú v klimatizačných zariadeniach.

Ozón však účinne rozbíja bunkovú membránu organizmov, a tak ich likviduje. Prenikne do všetkých škár, pórov materiálov.

Vďaka oxidačnej schopnosti je schopný rozložiť biologicky nerozložiteľné organické zlúčeniny a má silný dezinfekčný účinok. Dokáže eliminovať aj rast plesní.

Okrem toho je ozón aj bojovníkom proti toxickým látkam, ktoré sa môžu nachádzať v rôznych materiáloch domácností. Ako sú rozpúsťadlá, laky, lepidá.

Bez hmyzu a bez hlodavcov

Väčšina domácností sezónne bojuje s náletom drobného hmyzu, ako sú pavúky, mravce, mole, šváby. A niektoré domácnosti, obzvlášť rodinné domy s často otvorenými dverami do záhrady, môžu mať problémy aj s drobnými hlodavcami.

Ozón účinne eliminuje aj tieto problémy. Okrem toho pomáha aj s likvidáciou takých "populárnych" baktérií, ako je E.coli, streptococcus, staphylococcus.