5 tipov, ako nakupovať zdravšie a zároveň lacnejšie

Chcete sa stravovať zdravšie, ale nechcete prísť o všetky úspory? Žiť zeleno je dnes trendy. Nebudeme si však mazať med okolo úst. Bio potraviny niečo stoja. Ten, kto nevie, čo a kde kúpiť, sa zo supermarketu vráti s prázdnymi vreckami. Aby ste sa takéhoto sklamania vyvarovali, pripravili sme pre vás 5 tipov, ktoré vás budú navigovať uličkami zdravých potravín.
ako nakupovať zdravšie potraviny?

Zdroj: Pixabay.com

1. Minulosť hoďte za hlavu

Presne tak. Cenu nákupu nie vždy navyšujú zdravé potraviny. Niekedy sú v úlohe vinníka sladkosti, polotovary alebo iné produkty, na ktoré sme zvyknutí a odmietame sa ich vzdať aj teraz, hoci sa snažíme presedlať na zdravý životný štýl.

Vyhýbanie sa nekvalitným potravinám a sladeným nápojom je prvý krok k lacnejšiemu nákupu. Schválne, keď sa najbližšie zastavíte v supermarkete, kúpte si iba také veci, o ktorých vám zdravý rozum hovorí, že sú pre vás prospešné. Regálu s čokoládami alebo čipsami sa radšej vyhnite.

Uvidíte, že za nákup zaplatíte približne toľko, koľko ste platili, kým vám ešte na strave nezáležalo. Trik tkvie v tom, neplatiť dvojmo, ale iba za to, čo je pre vás zdravé.

2. Vyhraďte si rozpočet

Ak si na začiatku mesiaca vytýčite sumu, ktorú v nakupovaní nesmiete prekročiť, ušetríte. Iste, nakupovanie nebude prechádzka ružovou záhradou. Budete musieť premýšľať, kalkulovať, zvažovať, odopierať si a vyhadzovať z košíka.

Ak sa však budete držať tipu číslo 1 a nakupovať iba zdravé potraviny, pôjde to hladšie. Na konci mesiaca možno zistíte, že vám z rozpočtu dokonca zvýšilo.

Základom je pevná vôľa. Vaše slovo platí, aj keď ste ho dali sami sebe. Neospravedlňujte svoje správanie tým, že: “Veď ma nikto nevidí.” Škodíte tým jedine sebe.

3. Lokálne suroviny

Bio potraviny sa už pár rokov vezú na vlne popularity. Niet divu, že sú drahšie ako bežné potraviny. Lenže ako nakúpiť kvalitné domáce potraviny bez toho, aby ste na ne minuli celý majland?

Jedna možnosť je navštíviť zdroj. Tým, že budete potraviny nakupovať priamo od zdroja, sa vyhnete zdražovaniu a navyše máte istotu, že neprešli žiadnou dodatočnou úpravou.

TIP: Obehnite si dediny vo vašom okolí. Zistite, kto pestuje zeleninu, kto ovocie, kto chová zvieratá. Ochota týchto ľudí býva veľkorysá.

Druhá možnosť je nakupovať bio potraviny za diskontné ceny v obchodných reťazcoch. Nie je bio ako bio, a preto si radšej overte, odkiaľ potraviny pochádzajú a ako boli dopestované alebo zvieratá odchované.

Ako dobrý príklad poslúži Billa. Nájdete v nej čerstvú zeleninu od slovenských pestovateľov. Presvedčte sa o tom v Billa letáku, kde aktuálne nájdete slovenské paradajky, uhorky, aj zemiaky značky Slovenská farma.

Pod touto značkou nájdete vždy len produkty od slovenských pestovateľov a chovateľov.

4. Naučte sa jesť menej

Roztiahnutý žalúdok vám zošrotuje celý rozpočet. Nemyslíte si, že je načase spraviť tomu koniec? Naučte sa jesť menšie porcie. Vo väčšine prípadov si váš organizmus bohato vystačí s množstvom, ktoré sa vám zmestí do dlane. Všetko, čo je navyše, len ohrozuje vaše zdravie a vysáva vám peniaze.

ako nakupovať lacnejšie potraviny?

Zdroj: Pixabay.com

5. Mrazená zelenina

V zimných mesiacoch idú ceny čerstvej zeleniny rapídne nahor. To ale neznamená, že na ňu máte zanevrieť a napchávať sa mäsom, cestovinami, zemiakmi a sladkosťami. To by ste si veľmi nepomohli.

Po zime by ste zistili, že vaša postava do plaviek je ešte vo väčšom nedohľadne, než v akom bola pred začiatkom zimy. Zelenina je veľmi dôležitá a jesť by ste ju mali po celý rok. Zima nie je výnimkou.

Treba na to ísť inak. Aby ste ušetrili, vyskúšajte mrazenú zeleninu. Je zdravá a lacná. V čerstvej podobe si kúpte iba tú, ktorú si radi vychutnávate.


Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.