Dovolenka sa s nimi môže zmeniť na nočnú moru

Ľudia sa zvyčajne tešia z cestovania, kempovania, ochutnávania exotických kulinárskych špecialít a pobytu mimo domu. Hemoroidy však môžu tieto momenty premeniť na zážitky, na ktoré nikto z nás spomínať nechce. Pri vhodnej liečbe a využívaní prípravkov na prírodnej báze sa aktívneho životného štýlu vzdávať nemusíte.
dovolenka s hemoroidmi

Zdroj: Pixabay.com

Problém sa týka v drvivej väčšine ľudí po 50. roku života. V tejto vekovej skupine hemoroidy trápia pravdepodobne až 75 % dospelých s prevahou žien. Dáta sa zdroj od zdroja líšia, pretože téma hemoroidov sa spája so spoločenským tabu.

Problémy s hemoroidmi totiž nezačínajú a nekončia za dverami toalety. Svrbenie, krvácanie, opuch, bolesť a ťažkosti pri vyprázdňovaní sú typickými príznakmi, ktoré ich sprevádzajú.

Hemoroidy kvôli tomu ovplyvňujú množstvo bežných denných činností a zhoršujú sa spravidla v lete- na cestách a dovolenkách.

Nedostatočný príjmu tekutín a strava s nízkym obsahom vlákniny sú faktormi, ktorý spôsobuje chronické problémy s vylučovaním a následné vyprázdňovanie sa sprevádzané tlakom.

Neschopnosť uvoľniť sa pri vylučovaní sa dá riešiť. Lokálne aplikované prípravky s účinkom podobným botoxu na báze peptidov dokážu v mieste aplikácie znížiť abnormálne svalové kontrakcie.

To umožní vykonať potrebu bez bolesti, ktorá je sprievodným javom pri vyprázdňovaní u ľudí trpiacich hemoroidmi.

Objavte jedinečnú novinku na báze peptidov, ktoré uvoľňujú napäté svalstvo v oblasti konečníka.

Keď problémy kazia radosť

Cestovanie - s hemoroidmi sa okrem tabu spája ešte pár „špecialít“, ktoré dôverne poznajú všetci, ktorí ochorením trpia. V snahe zabrániť infekcii je nutné po každom použití toalety dôkladne očistiť oblasť konečníka.

Na to však toaletný papier nestačí. Pri cestovaní sa ľudia trpiaci hemoroidmi pasujú aj s nepohodlím pri dlhom sedení, ktoré vytvára tlak na citlivý konečník.

Stres a zadržiavanie stolice na cestách súvisia s obmedzenými možnosťami vyprázdniť sa hneď, ako príde nutkanie na stolicu.

Problémom sú tiež toalety bez bidetu či možnosti umyť sa po vyprázdnení. Ľudia trpiaci hemoroidmi vedia, že v prípade, že tak neurobia, vystavujú sa riziku infekcie, ktorá môže dokonale pokaziť celú dovolenku.

Obmedzený jedálniček – ten, kto už zažil, čo hemoroidy dokážu, nechce „tie svoje“ zbytočne dráždiť. Práve na dovolenkách je na to množstvo príležitostí.

Lákavým novým chutiam sa odoláva len ťažko – ale aj neznalosť kuchyne v tej ktorej krajine môže zohrať rolu. Ľudia trpiaci hemoroidmi vedia, čo im nerobí dobre a zistiť zloženie jedla v dovolenkových destináciách môže byť problém.

Všeobecne však platí, že káva, korenené jedlá, sladkosti, alkohol, ale aj naoko nevinné stravovacie prehrešky, či chuť skúsiť niečo nové sa môžu vypomstiť. To vedie k ďalšiemu stresu, ktorý len zintenzívňuje príznaky spojené s hemoroidmi.

Hemorrelax krém a čapíky

Zdroj: Herb-Pharma

V prípade ťažkostí siahnite po prírodnom produkte vyrábanom na Slovensku.

Dlhé sedenie- „vysedávanie“ na toalete oslabenej žilovej stene u ľudí trpiacich hemoroidmi neprospieva. Dôvodom je chronická zápcha.

Tá vzniká kvôli zadržiavaniu stolice – či už v strachu z bolesti, alebo pod vplyvom časového stresu. Následné tlačenie tvrdej stolice spôsobuje praskanie okolia rekta a vznik fisúr a ragád – raniek, ktoré sú ďalšou otvorenou cestou pre vznik infekcie.

Ľudia trpiaci hemoroidmi spôsobuje ťažkosti dlhé sedenie vo všeobecnosti. Cestovanie a presun za dovolenkovými zážitkami je jedným z faktorov, ktoré sú pre ľudí trpiacich hemoroidmi značnou komplikáciou. Postihnutá oblasť často páli, bolí a svrbí.

Pri cestovaní sa k spomínaným ťažkostiam pripája aj stresový faktor- ľudia trpiaci hemoroidmi bývajú nervózni z toho, či sa im podarí za obmedzený čas na letiskách alebo čerpacích staniciach pri presunoch autobusom vyprázdniť.

Kedy je čas ísť k lekárovi?

Hemoroidy majú 4 štádiá. Prvé dve sú väčšinou sprevádzané nepríjemnými príznakmi, ktoré ľudí donútia v strachu o svoje zdravie navštíviť lekára. Ich prvé kroky smerujú k obvodnému lekárovi.

Do ambulancie obvodného lekára najčastejšie prichádzajú pacienti v prvom alebo druhom štádiu ochorenia. Boja sa vyšetrenia, bolesti ale aj toho, či náhodou nejde o niečo vážnejšie,“ hovorí MUDr. Jozef Dinka – lekár, ktorý s pacientmi prichádza do kontaktu ako prvý.

U obvodného lekára však nič „nehrozí“. Po diagnostike, ktorá prebieha len na základe anamnestického vyšetrenia, (rozhovoru s pacientom o jeho ťažkostiach) obvodný lekár zvyčajne odporučí vyšetrenie u odborníka a poradí prípravky, ktorými je možné nepríjemné príznaky zmierniť.

Hemorrelax – riešenie vašich problémov s hemoroidmi.

Vyšetrenie je pre dobro pacienta nutné vždy, keď sa v stolici, na toaletnom papieri alebo na spodnej bielizni vyskytne krv. Podľa názoru lekára Dinku je v prípade podobných ťažkostí vždy lepšie poslať pacienta k odborníkovi:

Dôkladnejšie vyšetrenie je nápomocné najmä z dôvodu vyvrátenia vážnejších diagnóz, ktoré sprevádza krvácanie z rekta. Krv môže pochádzať z iných častí tráviacej sústavy (vredy, zrasty, polypy, nádory) , no môže ísť aj o krvácanie z liekov na riedenie krvi, ktoré pacienti vo vyššom veku zvyknú užívať.“

Inovatívne zdravotné pomôcky Hemorrelax s účinkami podobnými botoxu, ktoré sú dostupné vo forme čapíkov a krému na domáce použitie, vás zbavia napätia v oblasti konečníka, vďaka čomu nadobudnete stratené sebavedomie a opäť sa vrátite k aktívnemu životnému štýlu.