Účinných bojovníkov proti predčasnému starnutiu pleti nájdete v prírode!

Príroda nám ponúka hneď niekoľkých pomocníkov v boji proti predčasnému starnutiu pleti. Vedci z Yves Rocher spojili svoje jedinečné znalosti z oblasti botaniky a morskej biotechnológie, a objavili tak inováciu v oblasti biologických vied s patentovanou účinnosťou, nový rad Elixir Botanique.
nový rad Elixir Botanique

Zdroj: Yves Rocher

Koža je v oblasti tváre oveľa jemnejšia a slabšia ako na zvyšku nášho tela, a preto sa prvé vrásky a jemné linky objavujú práve na tvári.

Kým starnutie pleti obvykle pozorujeme okolo 40 roku života, na tvári môžu byť prvé známky starnutia viditeľné oveľa skôr. Tomuto javu potom hovoríme predčasné starnutie pleti.

Na predčasné starnutie pleti majú v rôznej miere vplyv environmentálne, hormonálne a fyziologické faktory. Najvýraznejší vplyv na predčasné starnutie pleti sa pripisuje UVA žiareniu, nakoľko UVA lúče prechádzajú hlboko do pleti, vyvolávajú v tele uvoľňovanie voľných radikálov, teda proces známy ako oxidačný stres.

Ďalšie vonkajšie faktory, ktoré aktivujú oxidačný stres a môžu prispievať k predčasnému starnutiu pleti sú stres, nedostatok spánku, znečistené ovzdušie, fajčenie, strava a nevhodná starostlivosť o pleť.

Keď pleť starne, či už prirodzene alebo predčasne, typickými znakmi sú:

  • jemné linky a vrásky
  • nejednotný tón pleti (nepravidelná pigmentácia)
  • starecké škvrny (slnečné škvrny)

S pribúdajúcim vekom nie je možné sa úplne vyhnúť zmenám pokožky, treba si však všímať zmeny, ktoré sa dejú predčasne.

Sila zeme a oceánu

Príroda nám ponúka hneď niekoľkých pomocníkov v boji proti predčasnému starnutiu pleti. Vedci z Yves Rocher spojili svoje jedinečné znalosti z oblasti botaniky a morskej biotechnológie, a objavili tak inováciu v oblasti biologických vied s patentovanou účinnosťou.

Spojili extrakt z okysličujúcej kapucínky s extraktom z antioxidačnej mikroriasy Tetraselmis a vznikla nová rada produktov Elixir Botanique.

rad Elixir Botanique

Zdroj: Yves Rocher

Kapucínka prostredníctvom svojich okysličovacích vlastností podporuje okysličenie kožných buniek a tým ich oživuje.

Mikroriasa Tetraselmis, morská rastlinka s detoxikačnými schopnosťami, bola vybraná na boj proti negatívnym vplyvom životného prostredia spôsobených znečistením, ktoré urýchľujú starnutie pokožky.

Benefity novej rady Elixir Botanique:

  • bez silikónov
  • bez minerálnych olejov
  • vegánske zloženie
  • bohatá na aktívne zložky
  • obsahuje až 99% zložiek prírodného pôvodu

V rade Elixir Botanique nájdete posilňujúce a ochranné sérum, dennú regeneračnú starostlivosť, intenzívnu nočnú starostlivosť a rojasňujúci roll-on na okolie očí.

Pre dizajn nového radu Elixir Botanique vyvinuli v Yves Rocher šetrné dvojstranné obaly, vďaka ktorým ušetria 41% kartónu. Rozhodli sa tiež odstrániť plastovú fóliu okolo výrobkov, čo umožní ušetriť 1,3 ton plastu ročne.


Mohlo by vás zaujímať:

Zdravie pokožky závisí od rovnováhy kožnej mikroflóry. Ako je na tom tá vaša?