Obaľovacie zmesi na zdravší trojobal

Ste milovníkmi tradičných „nedeľných“ rezňov alebo skôr radi skúšate špecialitky ako chrumkavé kuracie nugetky v kukuričných lupienkoch či obaľované zeleninové kúsky? V oboch prípadoch by ste určite nemali prehliadnuť nové obaľovacie zmesi od Mäspoma, ktoré vám zjednodušia prácu a vašim receptom dodajú nový rozmer.

Zdroj: súkr.archív

Aj klasika si občas zaslúži upgrade, a to platí aj v kuchyni. Nemusí to znamenať ani množstvo práce navyše, práve naopak. Dôkazom sú obaľovacie zmesi od Mäspoma, ktoré vám uľahčia prípravu mäsa či zeleny a ponúknu lahodný výsledok.

Na výber ich dostanete v štyroch verziách, ako kukuričnú s bylinkami, so sezamom, alebo s cibuľou a cesnakom, ale aj hrachovú s cesnakom a kurkumou, a vďaka odborníkom zo slovenskej rodinnej firmy s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťou sú všetky chuťovo vyladené tak, že nebudú potrebovať žiadne ďalšie koreniny či dochucovadlá.

Rezne aj nugetky bez námahy a chutne

Obaľovacie zmesi možno použiť ako súčasť trojobalu, kde nahradia použitie strúhanky. Výsledkom budú tradičné recepty s nevšedným chuťovým twistom, napríklad exkluzívne rezne s hrachovými lupienkami, ktoré inak len tak jednoducho nezoženiete. Nedeľný kurací či bravčový rezeň tiež môžu získať mierne exotickú chuť kurkumy alebo príjemnú bylinkovú dochuť, a to bez toho, aby ste museli experimentovať s množstvom použitého korenia a tŕpnuť nad finálnym výsledkom na tanieri. A čo je najlepšie? Úplne rovnako budú chutiť aj nabudúce.

Aj obľúbené recepty na kuracie nugetky v kukuričných lupienkoch môžu byť ešte jednoduchšie, bez nutnosti mixovania či drvenia lupienkov. Kukuričné obaľovacie zmesi od Mäspoma stačí rozbaliť a začať obaľovať! Nehrozí vám ani pripaľovanie lupienkov či použitého sezamu. Výsledkom budú vždy chutné, šťavnaté a chrumkavé obaľované kúsky.

Obaľovanie v zdravšom prevedení

Chuťovo vyladené a ideálne dokorenené zmesi nahradia v klasickom trojobale strúhanku, ale svoje využitie nájdu aj v zdravších fitness receptoch. Obaľované dobroty totiž nemusia byť len vyprážané, zmesi sú ideálne napríklad na pečenie na plechu: kúsky mäsa či zeleniny stačí pokvapkať olivovým olejom alebo namočiť v cmare, obaliť v jednej z obaľovacích zmesí, poukladať na papier na pečenie a nechať zapiecť v rúre. Chutné a chrumkavé mäsko, zeleninu či tempuru tak dosiahnete aj bez vyprážania!

Zdroj: súkr.archív

Tých, ktorí si dávajú pozor na svoju stravu, môže potešiť aj zloženie zmesí, za ktoré sa vôbec nemusia hanbiť. Sú vhodné aj pre ľudí s potravinovými intoleranciami a navyše obsahujú aj slušné množstvo vlákniny – najmä hrachová zmes s kurkumou, kde na 100 g výrobku nájdete až 14 g vlákniny. Skombinujte to s chudým kuracím mäskom alebo si obaľte rovno zeleninu a zdravý obed či večera sú hotové za pár minút.

Praktické balenie

Jedno balenie obaľovacej zmesi postačí na 1 kg mäsa či zeleniny. Vďaka praktickému obalu ich navyše môžete jednoducho zatvoriť a znovu použiť inokedy, bez toho, aby zmes nepríjemne navlhla. Potešiť vás môže aj fakt, že ide o najekologickejšie balenia na trhu vyrobené z recyklovateľného materiálu.

Obaľovacie zmesi nájdete vo vybraných obchodoch v oddelení pri strúhankách alebo si ich môžete objednať na e-shope maspoma.sk, kde nájdete aj ďalšie zaujímavé koreniny a ochucovadlá od Mäspoma.

Pre viac inšpirácie sledujte sociálne siete Mäspoma: Facebook facebook.com/maspoma a Instagram instagram.com/maspoma.slovensko/.