7 bylín a moringový olej v zubnej paste. Pocit sviežosti bez chemických látok

Nesprávna voľba pasty častokrát pramení z hlboko zakoreneného klišé o zubných pastách, pri ktorom spotrebitelia požadujú veľa peny a umelo svieži pocit.
zubná pasta biela perla s moringou

Zdroj: biela perla®, freepik.com

Našťastie je v súčasnosti na trhu dostatok zubných pást, medzi ktorými nájdete aj tie so skutočne poctivými účinkami a prírodným zložením. Príkladom je slovenský výrobca biela perla, ktorej bylinná zubná pasta :white fresh & moringa obsahuje až 97 % prírodných látok vďaka zmesi tymiánu, eukalyptu, repíka, klinčeka, šalvie, bisabololu, moringy a aloe vera.

Vyznačuje sa výrazne sviežou chuťou a kombináciou bylín a látok, ktoré sú zvlášť vhodné pri probléme so zlým dychom, spôsobené predovšetkým oslabenými a zapálenými ďasnami. Okrem sviežeho dychu je bylinná pasta ideálnou voľbou pre ľudí s citlivejšími ďasnami nakoľko repík, šalvia a bisabolol majú antibakteriálne účinky a pomáhajú regenerovať ďasná.

Moringa je zase ázijský strom, ktorého olej je bohatým zdrojom mikro a makro prvkov, vitamínov (D, E, C, A) a antioxidantov, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti a podporujú regeneráciu ďasien. Aloe vera má taktiež silné antibakteriálne účinky, ktoré sú efektívne aj voči baktériám spôsobujúcim paradontózu.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo je obľúbenou aktívnou látkou zubných lekárov. Znižuje výskyt zápalov v ústach, pomáha znížiť bolesť spojenú s aftami, opuchmi alebo zápalmi v ústach. Zároveň vďaka veľmi nízkej abrazivite (RDA 10) je zubná pasta vhodná na čistenie zubov aj sonickými kefkami.

Kúpite v lekárňach, drogériách a na bielaperla.sk s poštovným zadarmo.