Zverte svoje zdravie do rúk odborníka

Z každej strany počúvate, že sa treba hýbať, cvičiť, trénovať – a už pri prvých pokusoch hádžete pomyselný uterák do ringu lebo to bolí a nejde? Nechajte si poradiť od odborníka zo svetoznámych kúpeľov zameraných na liečbu problémov pohybového aparátu

Zdroj: gettyimages

Bodaj by platilo „čo bolí, to prebolí“...

...no častokrát je bolesť už len výsledkom dlhodobého zanedbávania pohybového aparátu. Začať zhurta cvičiť bez potrebného vedenia žiaľ nevedie do vytúženého cieľa.

Ján Vevera vám v krátkych video návodoch spolu s vysvetlením ukáže sériu jednoduchých a nenáročných cvikov, ktoré vaše telo pripravia na záťaž, alebo mu pomôžu po záťaži regenerovať.

Prvé mesiace roka sú v otázkach športu a zlepšovania kondície tak trochu symptomatické. To, o čom hovoríme dôverne poznajú všetci osobní kondiční tréneri i fitness centrá, ktoré zaznamenávajú najväčší nápor odhodlancov a zanietených, túžiacich po zmene životného štýlu.

Zdroj: gettyimages

Avšak, na druhej strane stoja neurológovia, maséri a fyzioterapeuti, ktorí následky novoročného športového ošiaľu v lepšom prípade riešia iba do leta. Tohto roku sa problémom môžete vyhnúť vďaka Kúpeľom Piešťany.

Zatiaľ nemusíte nikam chodiť – pohodlne sa usaďte a pustite si YouTube. Rovno v sede vyskúšajte cvik na zmiernenie až odstránenie bolesti spôsobenej najčastejšou chybou modernej doby a životného štýlu:

Odstráňte jednu chybu z moderného spôsobu života|Buďte fit s Kúpeľmi Piešťany - YouTube

V tomto duchu sú pre vás pripravené aj ďalšie video návody, ktorých cieľom je, aby ste sa z akéhokoľvek športu, cvičenia, behu či bežných denných aktivít tešili čo najdlhšie a bez zbytočnej bolesti, či úrazov z preťaženia.

Jednoduché tematické video návody vás prevedú začiatkami cvičenia, rozhýbaním jednotlivých častí pohybového aparátu ale aj regeneráciou či pokročilým strečingom pre športovcov.

Pokročilý strečing pre športovcov |Buďte fit s Kúpeľmi Piešťany - YouTube

Kúpeľom Piešťany záleží na tom, aby nielen štart do nového roka, ale do každého dňa prebiehal bez bolesti. Skúsený piešťanský fyzioterapeut Ján Vevera vám vo videách všetko názorne ukáže a prevedie vás krok po kroku jednotlivými cvikmi. Vyskúšate rannú rozcvičku na rozhýbanie celého tela?

Rozvičte sa pred začatím svojho dňa|Buďte fit s Kúpeľmi Piešťany - YouTube

Najúspešnejším videom z prvej série z produkcie Kúpeľov Piešťany bolo cvičenie na zmiernenie bolesti chrbta, druhým najúspešnejším boli cviky na spevnenie brucha.

To motivovalo Kúpele Piešťany ku tvorbe ďalších video návodov, ktoré pomôžu vyriešiť najčastejšie problémy s pohybovým aparátom. Prečo tieto problémové partie trápia väčšinu populácie? Nie je ťažké uhádnuť.

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života si vyberá svoju daň v podobe hromadenia brušného tuku a bolestí prameniacich z nesprávneho držania tela. To svoje si môžete zlepšiť pomocou tohto video návodu:

Týchto zopár jednoduchých cvikov zlepší váš telesný postoj |Buďte fit s Kúpeľmi Piešťany - YouTube

Väčšinu cvikov pod vedením fyzioterapeuta zvládnete bez pomôcok – všetko čo potrebujete je podložka a odhodlanie začať so zmenou hoci aj s pohodlia vlastnej obývačky či priamo na stoličke v práci.

Tešíme sa na vašu návštevu na našom YouTube kanáli Kúpele Piešťany a vy sa budete tešiť z pohybu bez zbytočnej bolesti.